KRÁSY A KULTURA OSTROVA BALI

PUTOVÁNÍ OSTROVEM BOHŮ
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Indonéský ostrov Bali je proslulý svou neopakovatelnou atmosférou a pozitivní energií.  Objevte zdejší kulturu i kilometry pláží, které lemují jeho pobřeží.

Indonésie, Bali…už jen sama tato jména voní exotikou. Indonésie je největší souostroví světa a každý z ostrovů má svou osobitou tvář a odlišný ráz. I v této pestrosti je ostrov Bali unikátní pro svou jedinečnou kulturu, se kterou se nikde jinde na světě nesetkáte. Je to ostrov četných bohů a bůžků, živých tanců a neopakovatelné pohodové atmosféry. Je přímo nabitý pozitivní energií, kterou načerpáte i v prostředí krásné tropické přírody – strmých vulkánů, životem kypící džungle, rýžových políček či zahrad s ovocem a kořením. Pověstnou třešničku na dortu pak představuje úžasné jídlo, usměvaví lidé, či perfektně fungující infrastruktura. To vše a mnohem více je Bali – Ostrov bohů a tisíců chrámů.

1. DEN: ODLET PRAHA - DENPASAR

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem do Denpasaru.

2. DEN: PŘÍLET - LETOVISKO JIŽNÍ BALI

Přílet do Denpasaru, hlavního města ostrova a celé provincie Bali. Transfer do hotelu v poklidné plážové oblasti na jižním pobřeží. Ubytování, osobní volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě

 

3. DEN: LETOVISKO JIŽNÍ BALI - VOLNÝ DEN

Odpočinkový den na pláži a relaxace v letovisku na jižním pobřeží Bali.

 

4. DEN: JIŽNÍ A JIHOVÝCHODNÍ BALI

Tento den se zaměříte na poznávání oblastí na jižním a jihovýchodním konci ostrova Bali. Z architektonických zajímavostí vás čeká návštěva chrámu Goa Lawah se slavnou netopýří jeskyní, jež je jedním z šesti nejposvátnějších chrámů na celém Bali. Poté se vydáte do tradiční vesnice Tenganan, do vodního paláce Taman Ujung a nádherných zahrad někdejšího královského paláce Tirta Gangga. Zde všude se budete dozvídat více o kultuře ostrova, jež v sobě promítá každodenní propojení člověka s přírodou a bohy.

 

5. DEN: LETOVISKO JIŽNÍ BALI - OSOBNÍ VOLNO 

Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování na jižním pobřeží Bali.

 

 

6. DEN: CHRÁMOVÝ KOMPLEX BESAKIH A PŘÍRODNÍ KRÁSY OBLASTI KINTAMANI 

Po odpočinkovém dni vás čeká den plný poznávání. Nejdříve navštívíte soudní síň Kertha Gosa s krásně zdobenými stropy. Těšit se můžete také na nejposvátnější balijský chrámový komplex Besakih na úpatí hory Agung. Je vybudován na sedmi terasách a tvoří ho 23 chrámů. Právě zde podle balijských legend přebývají bohové. Během přejezdu oblasti Kintamani, známé svou úrodnou sopečnou půdou, vás čeká návštěva zahrad koření s ochutnávkou nápojů místní produkce. Den zakončíte prohlídkou typické vesnice Penglipuran. Ubytování ve městě Ubud.

 

 

7. DEN: UBUD - CENTRUM KULTURY MEZI RÝŽOVÝMI POLÍČKY 

Tento den začnete příjemnou ranní procházkou mezi rýžovými poli a následnou prohlídkou Ubudu. Navštívíte vyhlášený řemeslný trh, podíváte se do sloní jeskyně Goa Gajah nebo do chrámového a pohřebního komplexu Gunung Kawi z 11. století. Den zakončíte prohlídkou posvátného vodního chrámu Tirta Empul.

 

 

8. DEN A 9. DEN: UBUD - OSOBNÍ VOLNO S MOŽNOSTÍ POZNÁVÁNÍ BALIJSKÉ KULTURY 

Odpočinkové dny s možností návštěv zdejších četných galerií, obchůdků a především poznávání balijské kultury formou fakultativních aktivit (bližší informace podá průvodce). Vedle možnosti naučit se vařit balijské pokrmy se nabízí i kurzy balijského tance, kurz pletení košíčků canang sari či léčení bylinkami a další aktivity. 

 

10. DEN: STŘEDNÍ BALI 

Po snídani se vydáte zpět na jih ostrova do letoviska Seminyak. Cestou vás čeká návštěva královského paláce Taman Ayun obklopeného zahradami a vodním příkopem, a také uvidíte jezerní chrám Ulun Danu Beratan. Podle místní legendy zde v jezeře bydlí bohyně rýže a vody. Během cesty se zastavíte na zdejším ovocném trhu. Závěr dne bude patřit známému „chrámu na moři“ Tanah Lot. Ubytování v Seminyaku. 

 

11. A 12. DEN: SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO 

Dny vhodné ke koupání a odpočinku na místní vyhlášené pláži. Letovisko Seminyak leží severně od Kuty a je známé právě pro krásné pláže a klidnější atmosféru. Můžete poznávat pobřeží, které je oblíbené nejen mezi exkluzivními řetězci hotelů ale také u cizinců z Evropy či Austrálie, kteří zde žijí a podnikají například v oblasti módy či jiných řemesel typických pro Bali.

 

 

13. DEN: SEMINYAK, DENPASAR 

Váš program na ostrově bohů pozvolna končí, před vámi je ještě půldenní nenáročný program v hlavním městě Bali, Denpasaru. Čeká vás návštěva místního trhu, okolo kterého se točí život místních komunit. Právě zde nejlépe poznáte ingredience ze kterých se vaří balijská kuchyně nebo se vytvářejí obětiny bohům a bůžkům. Nevynecháte ani ochutnávku pestrého exotického ovoce. Poté navštívíte monument Bajra Sandhi na jehož stěnách je zobrazena pohnutá historie Indonésie a ostrova samotného.

 

Z kulturních zajímavostí vás čeká návštěva batikové manufaktury, jež vytváří krásné látky. Den zakončíte pohledem na jeden z mnoha četných balijských tanců. Tanec barong je plný energie a zobrazuje věčný boj sil dobra a zla, motiv všudypřítomný v balijské kultuře.

 

 

14. DEN: SEMINYAK - TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE 

Po dopoledním volnu se vydáte do chrámu ULUWATU, který byl vybudován v 11. století přímo na skále nad mořem a je zasvěcen duchům moří a oceánů. V prostorách chrámu se zúčastníte strhujícího představení balijského “opičího tance” KECAK. Ten připomíná výjev z eposu Rámajána a patří mezi nejzajímavější taneční formy, které lze na Bali vidět

 

 

Po návratu z chrámu si užijete rozlučkovou večeři, kterou pro vás připravíme přímo na pláži. Ubytování v Seminyaku.

 

15. DEN: ODLET

Snídaně. Osobní volno. Transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy s přestupem.

 

16. DEN: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

 

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Dle nového zákona je 30denní turistické vízum zpoplatněné částkou cca 35 USD. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali.
 • Od 14. 2. 2024 je vstup na Bali zpoplatněn turistickou daní cca 10 USD. Hradí se platební kartou po příletu na Bali.
 • 2 dny před příletem na Bali je třeba vyplnit elektronické celní prohlášení (konkrétní postup obdržíte emailem společně s pokyny k zájezdu).
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

 

PROČ S NÁMI

 • S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy BALI, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.

 

9. 10. – 24. 10. 2024

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Bali - Krásy a kultura ostrova Bali

AKCE

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 29.2.2024)

66 990,-

REZERVOVAT

10. 4. – 25. 4. 2024

13 nocí

16 dní

Snídaně

letecky

Bali - Krásy a kultura ostrova Bali

 

vyprodáno

 

CENA ZA OSOBU ZAHRNUJE:

 • leteckou dopravu Praha – Denpasar – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • 13 nocí se snídaní v 3*/4* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • rozlučková večeře
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • návštěva textilní dílny
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

CENA ZA OSOBU NEZAHRNUJE:

 • příplatek 13 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupní víza cca 35 USD, hradí se po příletu na místě v hotovosti nebo platební kartou
 • od 14. 2. 2024 nově zavedenou turistickou daň ve výši 150 000 indonéských rupií (cca 10 USD) na osobu – hradí se po příletu na Bali platební kartou
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • CK DELFIN TR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

9.10.2024 24.10.2024 66990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Srí lanka
srí lanka
Srí Lanka
Copyright © 2017  VARIETA Travel