Velikonoční Chorvatsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

pobytově-poznávací zájezd autokarem s polopenzí NP Plitvická jezera, historický Zadar, NP Vodopády Krka, tradiční Velikonoční snídaně v historických Vodicích

Velikonoce 2023 6.990, - Kč penzion Pikolo*** s polopenzí

 

 

Program zájezdu:

 

 

1. den: odjezd z ČR v podvečer, noční přejezd do Chorvatska

 

 

2. den: ráno přijedeme autobusem do Chorvatska do Národního parku Plitvická Jezera (UNESCO), kde se vydáme na celodenní prohlídku Národního parku, uvidíme řadu vodopádů, nádherné výhledy na jezera (včetně Stříbrného jezera z filmu Viennetou), budeme mít čas na občerstvení i oddech. Odpoledne bude naše cesta pokračovat přejezdem do malebného letoviska Sv. Filip i Jakov, kde se ubytujeme v penzionu Pikolo***, kde také povečeříme. Večer se můžeme projít po letovisku, dát si skleničku dobrého vína nebo třeba místní pálenky rakija, lozovica anebo travarica.

 

3. den: po dobré snídani (bufet), se vydáme k dalšímu Národnímu parku – NP Vodopády Krka (UNESCO), kde strávíme několik hodin krásnou procházkou k vodopádům. V areálu NP jsou také obchůdky se suvenýry, rychlým občerstvením i stylové restaurace a také výstavní exponáty zaměřené na etnomologii a přírodu této oblasti. Odpoledne se vrátíme do našeho penzionu ve Sv. Filip i Jakov, kde nás bude čekat dobrá večeře. Večer - můžeme navštívit vedlejší velké letovisko Biograd na Moru a projít se po historickém centru, dát si sklenku něčeho dobrého v barech na nábřeží s pohledem na zapadající slunce nad plachetnicovou marínou a protějším ostrovem Murter a Pašman.

 

4. den: po snídani si necháme volný den na odpočinek (třeba bude tak dobré počasí, že zkusíme i teplotu moře), můžeme se projít do vedlejšího letoviska Turanj (30 min. procházkou podél pobřeží) nebo vyrazit na lodní výlet (dle aktuálního počasí a nabídky). Po brzké večeři se vydáme do historického Zadaru (UNESCO), kde si prohlédneme hlavní náměstí, kde jsou odhaleny pozůstatky římského města „Forum romanum“) a také překrásný kostel Sv. Donáta s vysokou kampanilou. Kolem katedrály Sv. Anastázie a přes tradiční trh (Narodni trg) se dostaneme až na výběžek poloostrova, na kterém se nachází staré město, kde si prohlédneme Mořské varhany (unikátní technické zařízení, kdy vlny narážející do kaskádovitého pobřeží rozeznívají varhany. Na velkém prostranství je také instalován „Pozdrav Slunci“ solární panely zasazené do dlažby, které při chůzi mění barvy. Možnost nákupů a posezení. Návrat ve večerních hodinách do Sv. Filip i Jakov.

 

5. den: kolem 9:00 ráno se po snídani rozloučíme s našim penzionem a vydáme se do nedalekých Vodic (35 km), kde se koná od 9:45 hod. v historické části města na velkém trhu tradiční Velikonoční akce „Uskrsni doručak“, kde ochutnáme spoustu tradičních Velikonočních dobrot (většina ochutnávek je zdarma), program bude doprovázen živou hudbou a folklórními vystoupeními. Po poledni se již vydáme na cestu zpět do našich domovů, kde dorazíme v pozdních večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, 3 x ubytování v penzionu Pikolo ***, 3 x snídani, 3 x večeři, služby průvodce, výlety uvedené v programu (mimo vstupy), pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: pobytovou taxu ve výši 1,8,- Euro za osobu a noc (děti 12-18 let polovinu, do 12.ti let neplatí), komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdů a připojištění COVID 50,- Kč/os./den, vstupy do NP Plitvice cca 200 Kn dospělí, 60 Kn děti 7-18 let (do 7-mi let zdarma), 120 Kn studenti, vstupy do NP Krka – cca 120 Kn dospělí, 90 Kn děti 7-18 let (do 7-mi let zdarma), případně další vstupy Příplatky: jednolůžkový pokoj + 2.490,- Kč za pobyt

ck bonton

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel