Velikonoce ve Slovinsku
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

poznávání a pohodová turistika v Julských Alpách

 

Julské Alpy, Triglavský NP, jeskyně Postojna, hrad Predjama, romantické večery u jezera Bled a starobylá Škofja Lok

Popis:

Velikonoce ve Slovinsku

Úvod:

poznávání a pohodová turistika v Julských Alpách

Julské Alpy, Bohinjské jezero, Kobarid, Vipava, jeskyně Postojna,  hrad Predjama,  romantické večery u jezera Bled

1. den:

odjezd z nástupních míst v noci (Ostravsko v cca 00:30, Brno cca v 3.30 hodin), přejezd přes Rakousko a Itálii do Slovinska.

dopoledne příjezd do Kobaridu, alpského městečka s krásnou přírodou a stopami I. světové války. Pěší prohlídka přes Napoleonův most s krásným výhledem na řeku Soči, kostnici s památníkem padlých v bitvě u Caporetta, kterou popsal Ernst Hemingway v románu Sbohem armádo, až k vodopádu Koziak s vápencovými sedi menty na stěnách a se smaragdově modrým jezírkem, do kterého vodopád padá. Po obědě se vydáme na další cestu autobusem do Slovinského Bledu, po příjezdu pěší prohlídka městečka s dominantním hradem na skále, plavba po jezeře Bled na tradiční loďce pletna ke kostelíku Panny Marie, ubytování, případně večeře

 

2. den:

po snídani se přesuneme autobusem na jih Slovinska, kde navštívíme jednu z nejkrásnějších jeskyní v Evropě Postojna Jama (zapsána na seznam svě tového dědictví UNESCO), s délkou přes 20 km (část prohlídky vláčkem ). Následně se přesuneme autobusem k hradu Predjama, který patří k nejzajímavějším středověkým hradům ve Slovinsku a to nejen pro své umístění ve skále. Po té návštěva krásné vinařské oblasti Vipava s možností degustace vína. V podvečer návrat do Bledu, případně večeře, možnost využití bazénů a wellness centra.

 

3. den:

po snídaní odjedeme autobusem do oblasti kolem Bohinjského jezera, kde navštívíme nejznámější a nejkrásnější vodopád Savica. Poté přejedeme autobusem ke spodní stanici lanovky, odkud nás čeká výjezd na horu Vogel, s nádherným pohledem na Bohinjské jezero, Julské Alpy a národní park Triglav. Po prohlídce se zastavíme  u jezera na krátkou prohlídku  s kostelem sv. Jana, následně se vrátíme na ubytování, případně večeře, možnost návštěvy Welness centra.

 

4. den:

se po snídani vydáme autobusem k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar kde se projdeme po vyhlídkové trase podél divoké řeky s peřejemi, soutěskou, dlouhou 1,6 km, kde na jejím konci na nás bude čekat nádherný 16 metrů vysoký hučící vodo pád Šum. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

 

Poznámka:

Průvodce si vyhrazuje právo změnit program a jednotlivé dny programu dle aktuálního počasí a situace v destinaci.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 3 x ubytování v hotelu Savica Garni 4* v Bledu se snídaněmi, služby česky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje:

registrační poplatek cca 1,- Euro/os./pobyt a lázeňskou taxu cca 3,13 Euro/os/noc (platí se na místě hotově na recepci), komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna (50,- Kč/os./den), příplatek za jednolůžkový pokoj, lanovky a vstupy do navštívených objektů.

Možnost zajištění večeří +1.500,- Kč za osobu na 3 dny.

Doporučené kapesné: cca 90,- Euro

 

29.03.2024 - 01.04.2024
4 dny
Snídaně
Autobusová 
8 990 Kč
 
29.03.2024 - 01.04.2024
4 dny
Polopenze
Autobusová 
10 490 Kč

 

 

ck bontonZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

29.3.2024 1.4.2024 od 8990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel