Velikonoce ve Slovinsku
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

poznávání a pohodová turistika v Julských Alpách

 

Julské Alpy, Triglavský NP, jeskyně Postojna, hrad Predjama, romantické večery u jezera Bled a starobylá Škofja Lok

Program zájezdu

 

: 1. den: odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska

 

2. den: ráno přijedeme autobusem do Slovinska. Pěšky se vydáme k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar kde se projdeme po vyhlídkové trase podél divoké řeky s peřejemi. Soutěska Vintgar je dlouhá 1,6 km a na jejím konci na nás bude čekat nádherný 16 metrů vysoký hučící vodopád Šum. Přijedeme do městečka Bled, kde se ubytujeme v hotelu. Odpoledne nás čeká plavba po jezeře Bled ke kostelíku Panny Marie, kde si můžete zazvonit na zvon přání. Ubytování v hotelu Garni Hotel Savica **** přímo u jezera Bled, večeře.

 

3. den: po dobré snídani (bufet), se přesuneme na jih Slovinska a navštívíme jednu z nejkrásnějších jeskyní v Evropě - Postojna Jama (UNESCO), Krasový jeskynní systém dosahuje délky přes 20 km, my si prohlédneme cca 5 km chodeb (část prohlídky absolvujeme podzemním vláčkem, i tak se jedná o nejdelší veřejně zpřístupněnou jeskynní trasu na světě). Po procházce parkem Slovinského Krasu se přesuneme autobusem k nedalekému hradu Predjama, který patří k nejkrásnějším hradům na světě. V podvečer se vrátíme do Bledu do našeho krásného hotelu. Možnost využití bazénů ve wellness centru Živa ve vedlejším hotelu Rikli (80 m).

 

4. den: dobře vyspaní a nasnídaní odjedeme autobusem do oblasti kolem Bohinjského jezera. Společně navštívíme nejznámější a nejkrásnější vodopád Savica. Pak přejedeme ke spodní stanici lanovky, odkud nás čeká výjezd na horu Vogel, kde si dáme kávu na vyhlídkové terase s nádherným pohledem na nádherné Bohinjské jezero. Posilnění dobrou kávou si uděláme malý turistický okruh uprostřed vápencových skal s krásnými výhledy na Julské Alpy a národní park Triglav. Potom půjdeme k Bohinjskému jezeru, které je největší ve Slovinsku položené ve výšce 525 m.n.m. Výletní lodí poplujeme do vesnice Ribčev Laz. Při plavbě po jezeře budeme znovu okouzlení výhledy na překrásné okolní hory. Po vystoupení navštívíme kostel sv. Jana. Navečer se naposledy vrátíme k jezeru Bled na poslední romantický večer ve Slovinsku. 5. den: po snídani nás čeká zastávka na nákup slovinských specialit a poté prohlídka nádherného starobylého města Škofja Loka s hradem, kapucínským mostem, kostelem svatého Jakuba a dalšími pamětihodnostmi. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

 

Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, 3 x ubytování v Garni hotel Savica****se snídaněmi, vstup do bazénu s vířivkami ve wellness centru hotelu Rikli, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje: registrační poplatek a lázeňskou taxu, komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdů a připojištění COVID 50,- Kč/os./den, vstupy a lanovky Příplatky: večeře v hotelu Savica Garni + 400,- Kč/os./den, jednolůžkový pokoj + 2.490,- Kč za pobyt

ck bonton

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel