Velikonoce v Řecku
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

LETECKY Z VÍDNĚ

Delfy, Thermopily, Athény, Kamena Vourla

ubytování v plážovém hotelu Sissy*** s polopenzí

Program zájezdu:

 

1. den: odlet odpoledne z Vídně (možnost zajištění dopravy na letiště ve Vídni) do Athén, přílet a pozdě večer transfer do hotelu Sissy v Kamena Vourla

 

2. den: dnes posnídáme v restauraci hotelu s pohledem na blankytné Egejské moře a před polednem se vydáme do místa starověkého bojiště v Termopylech, kde si prohlédneme památník slavné bitvy a navštívíme velmi zdařilé muzeum s interaktivní expozicí. Poté se vydáme do vnitrozemí – do hor pohoří Parnassos k návštěvě soukromého vinaře, kde si prohlédneme vinici, výrobu vína a také samozřejmě ochutnáme tento Řeckými bohy oblíbený mok. Při cestě zpět do našeho hotelu se ještě zastavíme u pravoslavného kostelíka s nádherným výhledem na pobřeží a protější ostrov Evia. V našem hotelu nás dnes bude čekat nejen výborná večeře, ale také pravý Řecký večer, při kterém Vás všechny naučíme tančit tanec Sirtaki.

 

3. den: po snídani se vydáme na jih do hlavního města Řecka do Athén, prohlídka města začíná zpravidla v největším řeckém přístavu Pireus. Okružní jízda městem nás seznámí s nejdůležitějšími památkami města. Projdeme se s průvodcem hlavním náměstím Syntagma s dominantní budovou Parlamentu, který stráží vojáci evzones v typickém oblečení (krátké sukně, červené čepice a dřeváky s bambulemi). Prohlídka města nás zavede do romantické čtvrti Plaka s řadou suvenýrů a tradičních taveren a poté se vydáme na Akropoli s nádherným výhledem na celé město, kde budeme obdivovat Parthenon, posvátný Erechteion, vstupní bránu Propylaje a pozůstatky Dionýsova divadla. Večer se vrátíme do našeho hotelu na večeři.

 

4. den: po Velikonoční snídani se vydáme horskou přírodou pohoří Parnasos do Delf, které byly zasvěceny múzám a bohu Apollónovi. Prohlédneme si jeden z nejkrásnějších archeologických areálů nejen v Řecku, abychom si udělali představu, jak vypadalo v době největší slávy „svaté město“. Navštívíme také skálu Omfalos, která byla považována za střed světa, kde kdysi věštila věštkyně Pýthie, posvátný Kastalský pramen, Apollonův chrám, pokladnici Athéňanů a dalších řeckých městských států. Večer se vrátíme do našeho hotelu na večeři.

 

5. den: brzy ráno se vydáme na letiště k našemu odletu do Vídně, přílet do Vídně v dopoledních hodinách.

 

 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Vídeň - Athény – Vídeň s příručním zavazadlem, ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu Sissy v Kamena Vourla ***, 3 x snídaně, 3 x večeře, všechny výlety uvedené v programu, transfer na letiště a zpět, českého průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, storna a připojištění COVID 50,- Kč/os./den, pobytové taxy ve výši 1,5 Euro/pokoj/noc - platí se hotově na místě delegátovi nebo na recepci hotelu, příplatek za jednolůžkový pokoj + 1.400,- Kč/pobyt, odbavené zavazadlo

ck bontonZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

7.4.2023 11.4.2023 16990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel