Slovinsko- Morav. Toplice

 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Poznejte léčivou sílu severního Slovinska – lázní Moravské Toplice. Zdejší prameny byly objeveny v 50. letech minulého století čirou náhodou při hledání ropy. Místo ropy z pokusných vrtů vytryskla z hloubky 1.500 m horká voda, která dala vzniknout dnešnímu modernímu lázeňskému komplexu.

 

 

Slovinsko Moravské Toplice  

hotelový komplex VIVAT **** s výlety

termín:                       

 

 

Poznejte léčivou sílu severního Slovinska – lázní Moravské Toplice. Zdejší prameny byly objeveny v 50. letech minulého století čirou náhodou při hledání ropy. Místo ropy z pokusných vrtů vytryskla z hloubky 1.500 m horká voda, která dala vzniknout dnešnímu modernímu lázeňskému komplexu.

 

1. den:

odjezd v 0,15 hod. z Prahy přes Tábor a České Budějovice, ráno příjezd do Slovinskajeskyně Jama Pekel (krápníková jeskyně s dravou podzemní říčkou a vodopádem), prohlídka zříceniny kláštera Žička Kartuzia pod svahy Pohorie. Po poledni příjezd do Moravských Toplic a ubytování v hotelu, odpolední relaxace u bazénů s termálními vodami: s bílou vodou (blahodárné účinky na pohybové ústrojí) a černou vodou (jedinečná voda s příměsí ropy má léčebné účinky na kožní problémy). Večeře.

2. den:

celodenní lázeňský relax, fakultativní půldenní výlet: Dobrovnik – pěstírna orchidejí a Lendava - konstrukčně ojedinělé vinárium, kterou je rozhledna 53,5 metrů vysoká s překrásným výhledem na vinné tratě. Pod rozhlednou příjemné posezení s možností degustace vína.

3. den:

celodenní lázeňský relaxfakultativní půldenní výlet: odjezd do obce Ižakovci a „Ostrov lásky na řece Muře“, který se proslavil nejen díky milostným dostaveníčkům vrchnosti, ale také díky unikátnímu plovoucímu (a dodnes funkčnímu) plovoucímu mlýnu, krátká plavba přívozem po řece Muře, u kterého je i malé muzeum řeky Mury. Nedaleko odsud navštívíme restauraci, ve které připravují jednu z nejlepších specialit Prekmuria – gibanicu (makovo-tvarohový zákusek). Filovci - návštěva keramické dílny, která se zabývá mj. užitkovou Prekmurskou keramikou. Možnost nákupu forem na pečení a jiných hrnčířských výrobků.

4. den:

po snídani dopolední koupání v lázních, po ukončení pobytu v lázních se zastavíme ve vesnici Bogojina s farním kostelem, který je jednou z nejvýznamnějších staveb architekta Plečnika, odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

 

Ubytování: Hotelový komplex Terme Vivat****S v Moravských Toplicích nabízí přímý vstup do bazénů a wellness (klienti mohou využívat hotelovou saunu, fitness, cvičit aquaaerobic). Příjemné 2 lůžkové pokoje jsou s vlastním sociálním zařízením, TV a klimatizací.

 

Cena zahrnuje: 3 noci v hotelovém komplexu Terme Vivat včetně pobytové taxy a registračního poplatku, zapůjčení županu, 1x hotelová sauna, 3x polopenzi formou bufetu, dopravu busem, průvodce, 4denní vstup do areálu Terme.

 

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění 136,-Kč/os., jednolůžkový pokoj 1.490,-Kč,  3x oběd 1.170,-Kč, vstupné do navštěvovaných objektů (cca 35 EUR).

 

Dětské ceny: do 10 let na přistýlce: 4.190,-Kč, 10-12 let na přistýlce: 4.990,-Kč.

 

Odjezdová místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

 

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změnit program jednotlivých dnů vzhledem k otevíracím dobám památkových objektů nebo dalším turistickým atrakcím.

 

CK QUICK TOUR 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  MORAVSKÉ TOPLICE hotel VIVAT SUPERIOR ****

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.9.2021 28.9.2021 3999 kčobjednat
25.9.2021 28.9.2021 5699 kčobjednat
24.9.2021 28.9.2021 7099 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel