Budapešť a její blízké okolí v době květu sakur
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

BUDAPEŠŤ - SZENTENDRE - NORMAFA - SZÉCHENYI - MEMENTO PARK - GÖDÖLLŐ

1. den

 

Odjezd z Brna v ranních hodinách do hlavního města Maďarska BUDAPEŠTI (UNESCO). Nejprve si vyšlápneme k Budínskému hradu, dále se vydáme přes noblesní promenádu s kvetoucími sakurami, které patří k hlavním lákadlům jarní Budapešti. Budeme mít krásné výhledy na historické centrum města, Parlament a řeku Dunaj. Projdeme se po těch nejkrásnějších místech historického města a budeme mít možnost nákupu tradičních maďarských pochoutek ve slavné místní tržnici. Ve večerních hodinách se nalodíme na palubu výletní lodi a úchvatnou maďarskou metropoli spatříme tak z jiné perspektivy. V nočních hodinách se ubytujeme.

 

2. den

 

Po snídani vyrazíme na sever proti proudu Dunaje. Naši první zastávkou bude malebné městečko SZENTENDRE, plné roztomilých středověkých uliček a pitoreskních zákoutí. Szentendre je oblíbeným místem výletníků nejen pro svou malebnost, ale také díky množství úžasných galerií a muzeí. Opravdovým zážitkem je zdejší retro muzeum, ve kterém se přeneseme zpátky do minulosti, do doby socialismu, kdy rodina Smolíkových dobývala vesmír a Balaton byl taky, tak trochu, mořem. Nepřeberné množství restaurací se pyšní  nabídkou čerstvých sladkovodních ryb a vybraných vín. Ze Szentendre se vydáme na okraj Budapešti do horského parku NORMAFA, kde si dáme krásný výšlap po zdejších hřebenech až k působivé rozhledně císařovny Alžběty (Sissi), ze které budeme mít město i jeho široké okolí jako na dlani. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

 

3. den

 

Dopoledne budeme mít možnost koupání a relaxace v lázních SZECHENYI. Kdo nebude chtít navštívit lázně, zavítá do MEMENTO PARKU. V Parku je možné shlédnout celkem 40 děl rudé propagancy, kdysi umístěných na veřejných prostranstvích. Uvidíte zde sochu Lenina, Marxe a Engelse, sovětské vojáky, monumentární pomníky komunistických hrdinů a alegorické sochy. V odpoledních hodinách opustíme Budapešť a vydáme se jen malý kousek za její hranice, abychom poznali královský palác v GÖDÖLLŐ. Oblíbená rezidence císařovny Alžběty (Sissi) nás okouzlí svým pompézním barokem a nádhernými zahradami. Gödöllő je největší barokní palácový komplex nejen v Maďarsku, ale po zámku ve Versailles zároveň druhý největší komplex v Evropě. V nočních hodinách přijedeme zpět do Brna.

 

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem, 2× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupy do lázní a navštívených objektů – doporučená částka cca 25 000 HUF.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (1 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 7:00, předpokládaný příjezd do Brna 21:30. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

 

SVOZOVÉ TRASY A a H

 

TRASA A: Tišnov (0), Kuřim (0)

TRASA H   BŘECLAV, BRATISLAVA

CK ČSAD TIŠNOVZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.4.2024 14.4.2024 5558 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel