Londýn a okruh střední Anglií
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Londýn, Windsor, Oxford, Cambridge, Srattford nad Avonou, Stongenge

Poznejte to nejlepší z Londýna a vychutnejte si jeho proslulé pamětihodnosti, fascinující pozůstatky minulosti i elektrizující  fluidum současnosti. Navštivte královské sídlo Windsor, známá univerzitní města Oxford i Cambridge. Pokochejte se malebným Strattfordem nad Avonou, jež je rodištěm světového dramatika W.Shakespeara a nechte se ohromit mýtickým Stonehenge.

Náš profesionální průvodce vás provede velkoměstským ruchem i malebnými městy. Můžete se těšit na úžasné zážitky, vyčerpávající informace i užitečné tipy a rady, jak si co nejlépe vychutnat tento zájezd.  

Program

 

 

 • 1. den:

  Odjezd z ČR, přes SRN, Belgii a Francii.

 • 2. den:

  Ráno příjezd do Calais, transfer přes La Manche na území Anglie do Doveru, přejezd do Londýna.

  LONDÝN: prohlídku začneme u pevnosti Tower, která ukrývá korunovační klenoty království. Osobní volno na prohlídku interiérů. Poté projdeme druhý břeh řeky Temže po slavném Tower Bridge. Prohlédneme si nábřeží a Southwark, spatříte známý křižník HMS Belfast, divadlo New Globe i budovy galerie moderního umění Tate Modern. Přes Millenium Bridge se dostaneme k velkolepé katedrále St. Paul, jež je druhou největší katedrálou na světě. Prohlídku zakončíme ve finančním srdci Londýna CITY, kde se nachází známé mrakodrapy jako je Bank of England, pojišťovna Lloyd´s of London, či budova zajišťovny SwissRe Centre. Dle časových možností osobní volno. Odjezd na nocleh.

 • 3. den:

  Dopoledne navštívíme WINDSOR, jehož dominantou je velkolepý královský zámek. Spolu s Buckinghanským palácem je oficiální rezidencí britské královské rodiny. Pokocháte se centrem malebného města a zájemci si mohou prohlédnout interiéry zámku.

  Pak pojedeme na Salisburskou planinu do STONEHENGE k jedné z nejpozoruhodnějších památek prehistorické minulosti opředené tajemnem. Je nejznámějším monumentem megalitické kultury, která stavěla komplexy z ohromných kamenných bloků. Tento mýtický komplex patří mezi nejznámější megalitické stavby za jejiž magickou atmosférou míří návštěvníci z celého světa.

  V podvečer návrat do Londýna. Zavítáme do GREENWICH a projdeme se parkem s královskou observatoří (exter). Z  vyhlídky spatříte krásný pohled na mrakodrapy finančního centra na Canary Warf.  Zastavíme také ve WOOLWICH a spatříte unikátní bariéry na Temži. Návrat na nocleh.

 • 4. den:

  Vydáme se do slavného univerzitního města OXFORD. Projdeme se centrem a shlédneme exteriéry středověkých kolejí, včetně nejznámější koleje Christ Church.

  Odpoledne malebný  STRATTFORD  NAD AVONOU – rodné město jednoho z největších světových dramatiků W. Shakespeara. Uvidíte typické hrázděné domy, královské divadlo, rodný dům Shakespeara a mnoho dalšího. Odjezd na nocleh.

 • 5. den:

  Navštívíme jedno z nejslavnějších univerzitních měst na světě – CAMBRIDGE. Procházka historickým centrem se zajímavou architekturou. Shlédnete nejslavnější královskou kolej King’sCollege z roku 1441.

  Poté LONDÝN. Pokocháme se oblastí Westminster. Uvidíte  Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavnou hodinovou věž Big Ben a Westminsterské opatství, které patří k nejkrásnějším budovám v Londýně.

  Shlédnete vládní budovy ve Whitehallu. Přes královský park St.James se dostaneme k  sídlu britské královské rodiny Buckingham. Nakonec nás čeká rušné Piccadily Circus – srdce Londýna, kterému se říká londýnské „Times Square“ pro spoustu světelných reklam. Na nejznámějším náměstí Trafalgar zakončíme prohlídku. Budete mít volno k návštěvě muzeí, nákupům, občerstvení. Zájemci se mohou podívat do Čínské čtvrti a SOHO, které jsou vyhledávanými turistickými lokalitami. Večer odjezd. Transfer přes La Manche. Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR.

 • 6. den:

  Návrat do ČR.

   

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
  211 1   (Út) 18.7.2023 - (Ne) 23.7.2023 VYPRODÁNO! 10.990 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v hotelu **-***
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • transfer přes La Manche
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Vstupy a místní taxy
  • rezervace míst v autokaru za poplatek 200 Kč
  • CK WISNAR


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.7.2023 23.7.2023 od 10990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel