Švýcarsko, Rakousko, Bernina expres
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Salzburg - Grossglocknerstrasse - Brixen - Paso Tonale - St. Moritz - Davos
5 denní putování autobusem, a také vysokohorským vlakem Bernina Express, přes nejkrásnější sedla a údolí Alp. Autokarem nastoupáte po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse do úchvatných 2500 m.n.m., v Itálii Slunečním údolí Val di Sole přejedete přes sedlo Passo Tonale do Tirana, kde nasednete do jednoho ze symbolů Švýcarska - Bernina Expressu, a budete užívat cestu s jedinečnými výhledy na okolní horské velikány, které trať cestou míjí.

program:

1.den: Odjezd z nástupních míst velmi brzy ráno do Rakouska SALZBURG (Dóm - salzburgský chrám s 1.200 let starou historií,  Mozartův rodný dům, pevnost Hohensalzburg - největší a nejlépe zachovalý hradní komplex v Evropě, zámek a zahrady Mirabel). V podvečer odjezd na ubytování. Nocleh.
2.den: Ráno odjezd údolím Fuschertal po vysokohorské silnici GROSSGLOCKNER - HOCHALPENSTRASSE se spoustou úchvatných výhledů na okolní hory. EDELWEISSPITZE (2.577 m n. m., zastávka pod vyhlídkovým vrcholem s možností výstupu - cca 1 hod), pokračování horskou silnicí přes Heiligenblut, údolím Mölltal, Lienz a údolím řeky Drávy do Jižního Tyrolska. BRIXEN (nejen Karel Havlíček Borovský a Tyrolské elegie - báseň, kterou napsal při převozu do vyhnanství v Brixenu, ale také nádherně zachované historické centrum patří neodmyslitelně k tomuto krásnému městu, prohlídka) Večer odjezd na ubytování. Nocleh.
3.den: Brzký ranní odjezd směr VAL DI SOLE (cesta Slunečným údolím v horské skupině Adamello a Brentské Dolomity), průsmyk PASSO TONALE 1.883 m n. m. (široký, panoramatický přírodní amfi teátr, obklopen třítisícovými vrcholy, významný lyžařský areál), příjezd do Tirana, cesta BERNINA EXPRESSEM (UNESCO, železniční trať překonávající na své spanilé jízdě převýšení až 2.000 m a nabízí velkolepé přírodní divadlo, které se odehrává za okny vlaku. Expres překročí nejvyšší bod v průsmyku BERNINA 2.253 m n. m., a pak klesá do ST. MORITZ (krátká zastávka v tomto proslulém centru zimních sportů, místa konání dvou zimních olympiád a několika ročníků mistrovství světa v alpském lyžování). Pokračování cesty busem přes JULIERPASS (vysokohorský průsmyk v nadmořské výšce 2284 m.n.m.), a dál nádherným hlubokým údolím do Churu. Večer příjezd na ubytování. Nocleh.
4.den: Ráno po snídani CHUR (jedno z nejstarších sídel ve Švýcarsku se zachovalým historickým centrem, románsko-gotická katedrála), přejezd do města DAVOS (jedna ze švýcarských kolébek zimních sportů, ale také místo konání Světového ekonomického fóra). JAKOBSHORN (2.590 m n. m., možnost výjezdu lanovkou na vrchol s možností turistické vycházky na Jatzhorn 2.682 m n. m. cca 40 min). Odpoledne přejezd přes FLÜELAPASS (sedlo ležící v nadmořské výšce 2.383 m n. m. mezi třítisícovými vrcholy Schwarzhorn a Weisshorn) do UNTER ENGADIN  (malebné údolí řeky Inn).
5.den: Cesta Rakouskem zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do ČR v časných ranních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:
Ubytování v Rakousku v horském hotelu, v Itálii a Švýcarsku v hotelech s příslušenstvím a se snídaní.

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x ubytování, 3x snídaně, kompletní
cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje:
vstupné na lanovky, zubačky a jízdné vlakem, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: cca 150,- CHF a 30,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Jednotlivé termíny

  datum odjezdu datum příjezdu běžná cena    
  8.7.2020 12.7.2020 7950 Kč    
 
CK Vsacantour
Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel