Švýcarské delikatesy a železnice UNESCO
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

RÝNSKÉ VODOPÁDY - LINDT HOME OF CHOCOLATE - CURYCH - UETLIBERG - EMMENTAL - KAMBLY ERLEBNIS - SCHYNIGE PLATTE - SUSTENPASS - ANDERMATTU - GLACIER EXPRESS - DISENTIS - FLIMS - IL SPIR - RHEINSCHLUCHT - VIAMALA - SOLISBRÜCKE - LANDWASSER - WIESEN - DAVOS - WEISSFLUH

1. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách.

2. den

 

V ranních hodinách nás čeká krátká zastávka u RÝNSKÝCH VODOPÁDŮ v Schaffhausenu. Rýnský vodopád (Rheinfall) je největším a nejmohutnějším vodopádem v Evropě. Poté budeme pokračovat v cestě až do Kilchbergu, kde zavítáme nově otevřené expozice LINDT HOME OF CHOCOLATE. Lindt patří mezi deset největších výrobců čokolády na světě. V tomto interaktivním muzeu se dozvíme mnoho o historii čokolády nejenom ve Švýcarsku, ale i ve světě, nahlédneme do dějin místní továrny a dozvíme se vše o metodě konšování, díky níž se značka Lindt proslavila svými úžasnými krémovými bonbony. Čekají nás tu nejen různé ochutnávky, ale take největší čokoládová fontána světa a budeme mít možnost nákupů. Následně se místním vlakem přesuneme k prohlídce CURYCHU, města které leží v předhůří Alp na břehu Curyšského jezera a je největším švýcarským městem a současně centrem bankovnictví a finanční metropolí celé země. V případě hezkého počasí budeme mít možnost výjezdu lanovkou na horu UETLIBERG, ze které je famozní výhled na město a Curyšské jezero. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

 

3. den

 

Po snídani se přesuneme do údolí EMMENTAL k návštěvě sýrárny Emmentaler Schaukäserei ve městečku Affoltern. Poté navštívíme typické světoznámé švýcarské sušenkárny KAMBLY ERLEBNIS. Následně odjedeme do Wilderswilu v oblasti Jungfrau. Čeká nás výjezd zubačkou na SCHYNIGE PLATTE do výšky 2068 m n. m. Jde o výjimečné místo svou polohou nad údolími a pohledem na okolní vrcholy hor a pohoří. Hluboko pod sebou spatříme modré Thunské jezero a tyrkysové Brienzské jezero. Na opačné straně budeme mít horské velikány Jungfrau, Eiger a Mönch. Zavítáme take do místní alpské zahrady s množstvím alpských květin, sjedeme zpět do údolí a odjedeme na ubytování.

 

4. den

 

Přes horský průsmyk SUSTENPASS přejedeme do ANDERMATTU. Kolem poledne nastoupíme do vlaku a čeká nás fascinující jízda panoramatickým vláčkem GLACIER EXPRESS - nejpomalejším rychlíkem světa, až do Disentisu. Zde nás čeká prohlídka monumentálního nejstaršího švýcarského kláštera DISENTIS. Odpoledne přijedeme do FLIMSU, odkud vyrazíme lesoparkem kolem nádherného jezera Caumasee na vyhlídku IL SPIR, ze které se nám naskytne pohled do přes 400 m hluboké Rýnské rokle RHEINSCHLUCHT. Ta byla vyhloubena ledovcem a je označována jako švýcarský Grand Canyon. Modrošedá divoká řeka, nad ní mohutné bělavé vápencové skály, nad nimi zase typické švýcarské pastviny nebo lesy - neskutečně fotogenická scenérie. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

 

5. den

 

Po snídani podnikneme výlet do romantické soutěsky VIAMALA, nejkrásnější soutěsky Švýcarska. Ta se táhne v délce přes šest km a v dřívějších dobách bývala jedinou přístupovou cestou k Alpám. Zastavíme se u železničního viaduktu SOLISBRÜCKE, který se tyčí nad hlubokou soutěskou. Přejedeme do Filisuru, kde bude následovat vycházka přímo pod oblouky nejznámějšího švýcarského viaduktu LANDWASSER, který ústí přímo do skalního tunelu. Nemine nás prohlídka take třetího úžasného viaduktu WIESEN, z vyhlídky budeme mít nádherný výhled na tento nejvyšší viadukt Rhétské dráhy. Přímo po viaduktu se take projdeme. Poté se vydáme autobusem nebo vlakem do DAVOSU, významného turistického a lyžařského střediska s klimatickými lázněmi. Po prohlídce města na nás čeká výjezd dvěma sekcemi pozemní lanovky Parsennbahn a gondolovou lanovkou na vrchol WEISSFLUH (2844 m n. m.) – nejvyšší vrchol nad Davosem s panoramatickým výhledem až na ledovce Bernina a Silvretta. Ve večerních hodinách odjedeme směr ČR.

 

6. den

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 4× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 4 x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 400 CHF.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (3 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

 

PŘEHLED TRAS A CENY SVOZŮ (KČ/OSOBA) Svozová trasa A Tišnov 0 Kuřim 0 Svozová trasa A1 Mikulov 0 Svozová trasa B Vyškov 300 Prostějov 400 Olomouc 400 Přerov 400 Hranice na Moravě 500 Nový Jičín 500 Příbor 500 Frýdek-Místek 500 Ostrava 500 Svozová trasa B1 Vyškov 0 Prostějov 0 Olomouc 0 Přerov 0 Hranice na Moravě 0 Nový Jičín 0 Příbor 0 Frýdek-Místek 0 Ostrava 0 Svozová trasa D Kroměříž 400 Zlín 400 Uherské Hradiště 400 Veselí nad Moravou 400 Strážnice 400 Hodonín 400 Břeclav 300 Svozová trasa E Velká Bíteš 0 Velké Měziříčí 0 Jihlava 0 Praha 0 Plzeň 0 Svozová trasa E1 Plzeň není možná Svozová trasa E2 jen Praha 500 Svozová trasa E3 jen Praha 300 Svozová trasa G Znojmo 0 Svozová trasa H Břeclav 0 Bratislava 0

ck čsad tišnovZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

2.7.2024 7.7.2024 13331 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel