KRÁSY ŠVÝCARSKA A ALPSKÝCH VELIKÁNŮ
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Nabízíme bohatý a pestrý program pro obdivovatele této malé země. Statisíce turistů každoročně láká takřka nedotčená příroda a mnohotvárnost švýcarské architektury, jejíž stavební památky eviduje a chrání UNESCO. V průběhu zájezdu navštívíme turisticky obdivované oblasti Wallisu, Bernských Alp – Jungfrauregionu, ale i okolí Ženevy nebo Luzernu. Nabízíme vám jeden z nejkrásnějších Alpských okruhů, užijte si Švýcarsko s námi!

 

 

Program zájezdu

 

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v podvečerních hodinách (cca v 22:00 hod. překročení hranic z ČR) do Německa.

2. den zájezdu
Ráno příjezd do CHAMONIX, moderního střediska Savojských Alp, pod nejvyšší horou Evropy MONT BLANC (4809 m n.m.). Vyjedeme lanovkami na okolní vrcholy AIGUILLE DU MIDI (3842 m n. m) nebo LE BRÉVENT (2526 m n. m) s neopakovatelnými výhledy na nejvyšší evropský masiv. K večeru příjezd na ubytování do Ženevy.

3. den zájezdu
Dnešní den strávíme v okolí Ženevského jezera. ŽENEVA, prohlídka města s proslulou fontánou Jet d´EauMONTREUX, město vína, přírody a slavných osobností – pobýval zde např. Charlie Chaplin, Freddie Mercury, procházka po promenádě připomínající botanickou zahradu. Pokračujeme k legendárnímu hradu CHILLON, vystavěného na skále u břehů jezera. V případě hezkého počasí možnost koupání v Ženevském jezeře. Navštívíme historický SION jehož dominantou jsou dva hrady - Valére a ruiny hradu Tourbillon. Odjezd na ubytování do oblasti horských velikánů – Fiesch, hotel 3*.

4. den zájezdu
Navštívíme kanton WALLIS s deseti nejvyššími horami Švýcarska. Celodenní program do oblasti alpských velikánů začneme v ZERMATTU na úpatí MATTERHORNU, nejkrásnější hory Evropy. Prohlídka malebného městečka, které si i přes turistický ruch uchovává kouzlo pravé švýcarské horské vesnice. Fakultativní výlet horským vlakem do GORNERGRATTU (3100 m n. m) nebo lanovkou na KLEIN MATTERHORN, odkud můžeme obdivovat svět alpských velikánů v kraji věčného ledu. Návrat na hotel.

5. den zájezdu
„Švýcarský bonbónek“ - nádherný celodenní výlet do oblasti horských čtyřtisícovek ALETSCH – JUNGFRAUREGION, lanovkou z městečka Fiesch na FIESCHERALP a na EGGISHORN (2869 m n. m), odkud jsou překrásné výhledy na Aletschský ledovec (UNESCO), dlouhý 25 km a na Konkordiaplatz - zde je ledovec nejmocnější i na trojlístek Jungfrau, Mönch a Eiger. Zájemci vystoupají až na vrchol EGISHORNU (2962 m n. m.). Možnost turistiky dle vlastních dispozic nebo průvodce na místě doporučí ideální turistiku. Návrat na ubytování do Fiesche.

6. den zájezdu
Cesta přes vysokohorské sedlo GRIMSELPASS a horské průsmyky do historického centra země LUZERNU, „brána do Centrálního Švýcarska“ i takto je někdy město označováno. Prohlídka Starého města proslaveného dřevěnými mosty Kapellbrücke a Spreuerbrücke. Doporučujeme výjezd na PILATUS – lodí po Vierwaldstättském jezeře a dále zubačkou (nejstrmější ozubnicová trať na světě, se sklonem 48°). Odjezd do republiky.

7. den zájezdu
Příjezd do ČR v ranních hodinách, Praha cca 6:00 hod. a dále dle míst nástupů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • 3. lůžko na pokoji 700 kč (týká se pouze 3 nocí v hotelu ve Fieschi)

Na co se můžete těšit

  • výlety do oblasti horských čtyřtisícovek
  • švýcarský bonbónek Aletsch – Jungfrauregion
  • legendární hrad Chillon
  • kanton Wallis a Matterhorn
  • Chamonix a nejvyšší hora Evropy Mont Blanc
  • výjezd zubačkou na Pilatus

Nástupní místa

01.07. - 07.07. odjezd A, B + Plzeň
12.08. - 18.08. odjezd A, B + Plzeň
 
Odjezd A
Praha, Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Brno, Olomouc (+450)

Odjezd B
Ostrava (+700), Olomouc (+450)
ck redok


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

VYPRODÁNO

1.7.2024 7.7.2024 12227 Kčobjednat

VYPRODÁNO

12.8.2024 18.8.2024 12227 Kčobjednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel