Alpské průsmyky a legendární Matterhorn
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

přes majestátní ledovce, hluboká jezera a jedinečné průsmyky až pod čtyřtisícový klenot Evropy

 

 

INNSBRUCK - ZÁMEK AMBRAS - BERGISEL - SVATÝ MOŘIC - PIZ NAIR - BERNINA EXPRESS - POSCHIAVO - TIRANO - LUGANO - MONTE BRÉ - VALLE VERZASCA - PONTE DEI SALTI - VOGORNO - BLATTEN - ALETSCHSKÝ LEDOVEC - GRANDE DIXENCE - SION - TÄSCH - ZERMATT - MATTERHORN - GORNERGRAT

1. den

 

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Odpoledne se vydáme pozemní lanovkou z centra INNSBRUCKU na vrchol Hungerburg a další lanovka nás vyveze až do nadmořské výšky 2 250 m. Odsud se projdeme na vrchol Hafelekarspitze (2 334 m n. m.), kde se nachází panoramatická vyhlídka TOP OF INNSBRUCK. V případě nepříznivého počasí navštívíme krásný ZÁMEK AMBRAS a areál skokanského můstku BERGISEL (muzeum, vrchol věže skokanského můstku a Tyrolské národní muzeum, tzv. Tyrol Panorama). Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování, kde nás bude čekat večeře.

 

2. den

 

Po snídani zavítáme do rodiště zimního turismu a zároveň jednoho z nejnavštěvovanějších středisek zimních sportů na světě – do SVATÉHO MOŘICE, který leží vysoko v Engadinském údolí a je ideální základnou pro pěší turisty. Vyjedeme lanovkou přes Chantarellu na Corviglii (2486 m n. m.) na vyhlídkový vrchol PIZ NAIR ve výšce 3057 m n. m. s kruhovým panoramatickým rozhledem. Poté sjedeme zpět do města a nastoupíme do známého červeného vlaku BERNINA EXPRESS. Budeme míjet několik ledovců a také známé lyžařské středisko Diavolezza, vyjedeme do nejvyššího bodu berninské dráhy k tyrkysovému jezeru Lago Bianco a následně přejedeme přes unikátní kruhový viadukt Brusio. Z vlaku vysedneme v malebné vísce POSCHIAVO, kde nastoupíme do autobusu a kolem kruhového viaduktu Brusio dojedeme k italským hranicím, kde ve městě TIRANO spatříme vzácnou baziliku Madonna di Tirano a poté přijedeme na ubytování v Itálii.

 

3. den

 

Po snídani přejedeme do kantonu Ticino ke městě LUGANO a čeká nás výjezd lanovkou na vyhlídkovou horu MONTE BRÉ do nadmořské výšky 925 m. Ačkoliv se jedná o horu, bývá toto místo označováno jako jedno z nejslunnějších v celém Švýcarsku. Kromě Lugana a přilehlého jezera budeme moci obdivovat výhled na Bernské a Walliské Alpy. Poté odjedeme do údolí VALLE VERZASCA (UNESCO) - jde o bezmála 30 km dlouhé údolí omývané stejnojmennou smaragdově zelenou řekou. Kolem říčky Verzasca, tzv. „cestou umělců”, se vydáme pěšky ke starobylému kamennému mostu PONTE DEI SALTI. Krátce se zastavíme u 220 m vysoké přehrady VOGORNO, která je čtvrtou nejvyšší ve Švýcarsku. Přejedeme do oblasti Brigu na ubytování.

 

4. den

 

Z obce BLATTEN vyjedeme lanovkou nahoru a projdeme se asi půlhodinovou procházku na vyhlídkovou plošinu k ALETSCHSKÉMU LEDOVCI (UNESCO) – největšímu evropskému ledovci, kde se budeme cítit jako v době ledové. Následovat bude výjezd ke GRANDE DIXENCE, nejvyšší gravitační přehradě na světě, která leží v údolí Val d´Hérémence. Hráz, která dnes vodu drží, je nejvyšší v Evropě a pátá nejvyšší na světě. Je vysoká 285 m a dlouhá 748 m. Na její vrchol nás od parkoviště vyveze lanovka. Odpoledne se zastavíme v historickém městečku SION, které leží na severním břehu Rhôny obklopené dvěma kopci s hrady Château de Tourbillon a Château de Val?re, kde nalezneme údajně nejstarší stále hrající varhany na světě. K jedné z pevností vystoupáme a budeme mít krásný výhled na celé město údolí pokryté vinicemi. Ve městě je velké množství vinoték, takže není problém ochutnat vynikající místní švýcarská vína právě z údolí řeky Rhony. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování. 

 

5. den

 

Ráno se vydáme autobusem přes Matterské údolí do městečka TÄSCH, ze kterého se svezeme místním vlakem do nejbohatšího švýcarského střediska ZERMATT, jež leží uprostřed štítů přesahujících nadmořskou výšku 4 000 m. Společně si prohlédneme centrum Zermattu a následně budeme mít možnost vyjet soustavou lanovek na Klein MATTERHORN do nejvýše položené stanice v celé Evropě ve výšce 3 883 m a spatřit špičatou horu přímo před očima. Možný je i výjezd pověstnou ozubnicovou železnicí na vrchol hory GORNERGRAT, turistika alpskou krajinou mezi horskými štíty nebo procházka soutěskou Gornerschlucht. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR. 

 

6. den

 

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 4 × ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích, 4 × polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 350 CHF.

Povinné příplatky

jednolůžkový pokoj (3 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

 

PŘEHLED TRAS A CENY SVOZŮ (KČ/OSOBA) Svozová trasa A Tišnov 0 Kuřim 0 Svozová trasa A1 Mikulov 0 Svozová trasa B Vyškov 300 Prostějov 400 Olomouc 400 Přerov 400 Hranice na Moravě 500 Nový Jičín 500 Příbor 500 Frýdek-Místek 500 Ostrava 500 Svozová trasa B1 Vyškov 0 Prostějov 0 Olomouc 0 Přerov 0 Hranice na Moravě 0 Nový Jičín 0 Příbor 0 Frýdek-Místek 0 Ostrava 0 Svozová trasa D Kroměříž 400 Zlín 400 Uherské Hradiště 400 Veselí nad Moravou 400 Strážnice 400 Hodonín 400 Břeclav 300 Svozová trasa E Velká Bíteš 0 Velké Měziříčí 0 Jihlava 0 Praha 0 Plzeň 0 Svozová trasa E1 Plzeň není možná Svozová trasa E2 jen Praha 500 Svozová trasa E3 jen Praha 300 Svozová trasa G Znojmo 0 Svozová trasa H Břeclav 0 Bratislava 0

ck čsad tišnovZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

23.7.2024 28.7.2024 16990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel