KANÁRSKÉ OSTROVY - LANZAROTE

S VÝLETEM NA FUERTEVENTURU
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Přírodní rezervace pod ochranou UNESCO, to je Lanzarote. Úchvatný ostrov s neobyčejnou krajinou, spojený s architekturou Césara Manriqueho. Slavný malíř, sochař a architekt přispěl k rozvoji ostrova Lanzarote velkou měrou. Jeho představy o turistice a ochraně životního prostředí umožnily ostrovu zachovat si svůj osobitý charakter. Čekají nás sopečné kužely, skvělé pláže, tradiční venkovská architektura, jedinečný NP Timanfaya, Jameos de Agua – sopečný tunel s koncertní síní a solným jezírkem. Bez nadsázky tak trochu jiný svět. Společně prozkoumáme celý ostrov, budeme si užívat vody oceánu i opojné vyhlídky z Miradoru del Rio. Formou celodenního výletu  poznáme i sousední ostrov Fuerteventura. Ubytováni budeme na jihu ostrova v letovisku Playa Blanca s písečnými plážemi a nádherným výhledem na sousední ostrovy Fuerteventura a Lobos.

ostrov Lanzarote: Playa Blanca – NP Timanfaya – Ohňové hory – Cactusgarden – Údolí tisíce palem – Mirador de Haría – vyhlídka Mirador del Rio – sopečné tunely Jameos del Agua a Monumento del Campesino – jezero El Golfo – Playa Papagayo – staré město Teguise – jeskyně Cueva de Los Verde – dům LagOmar – vinice La Geria – solné laguny Salinas de Janubio

 

Program zájezdu

 

1. den zájezdu
Odlet v poledních hodinách (předpokládaný odlet v 11:35 hod) s průvodcem z Prahy na ostrov LANZAROTE, čtvrtý největší ostrov Kanárských ostrovů. Celý ostrov je přírodní rezervací pod ochranou UNESCO. Transfer na ubytování do hotelu v letovisku Playa Blanca na jihu ostrova, ideální místo k odpočinku, opalování, procházkám, ale i k poznávání. Letovisko se nachází v blízkosti NP Timanfaya a pláží Papagayo.

 

2. den zájezdu
Dopoledne informační schůzka a procházka turistickou zónou PLAYA BLANCA - pobřežní promenáda u místních pláží, jeden z nejkrásnějších přístavů na Kanárských ostrovech – Marina RubiconCastillo del Aguila – obranná věž. Odpočinek na plážích, koupání.

 

3. den zájezdu
Individuální volno nebo fakultativní celodenní výlet po OSTROVĚ LANZAROTE. Ráno odjezd do NP TIMANFAYA, kterému se také říká Montaňas del Fuego (Ohňové hory). Prezentace vulkanické činnosti a unikátní projížďka mezi vulkány je nezapomenutelný zážitek. Jedinečná je zde i místní restaurace, kde se přípravují pokrmy na „sopečném grilu“. V centru ostrova si odpočineme u MONUMENTO DEL CAMPESINO – jedinečný komplex lávového tunelu s restaurací (možnost oběda, není zahrnut v ceně), ukázka výroby lanzarotských suvenýrů umístněné v tradiční kanárské architektuře s uměleckým dílem Césara Manriqua. Zastávka ve fascinující zóně vinic LA GERIA s obědem a možností ochutnávky vín (není zahrnuto v ceně). Procházka ke smaragdovému jezeru EL GOLFO. Krátká zastávka u SALINAS DE JANUBIO – solné laguny s tradičním způsobem získávání soli.

 

4. den zájezdu
Celodenní fakult. výlet na OSTROV FUERTEVENTURA. Ráno pěší procházka do přístavu v Playa Blanca. Poté lodí na ostrov Fuerteventura (cca 45 min.), pokud budeme mít štěstí můžeme spatřit i delfíny. Autobusem se přesuneme do města LA OLIVA, kde sídlila vojenská správa ostrova – v pevnosti "Casa de los Coroneles" (Dům plukovníků). Cesta vede dále kolem posvátné hory původních obyvatel - TINDAYA. Pokračujeme přes vrcholky hor do původního hlavního města BETANCURIA. Zde si prohlédneme malebné centrum a kostel patronky ostrova sv. Marie. Návrat na sever na písečné DUNY CORRALEJO, cca 1 hod. přestávka na koupání, focení a návrat do přístavu.

 

5. den zájezdu
Skryté krásy ostrova - celodenní fakultativní výlet CUEVAS DEL VERDE (Zelené jeskyně), 1 hod. organizovaná procházka i s místním průvodcem v úžasné spleti lávových tunelů, podzemních jezer a koncertní síní.
Vrcholem zájezdu je prohlídka JAMEOS DE AGUA – sopečný tunel s jeskyní, koncertní síní a solným jezírkem. Ze vzniklých jeskynních prostor zde udělal César Manrique "jedno z nejkrásnějších míst na světě". Během cesty nás čekají jedinečné scenérie například Údolí tisíce palem. Jedním z nejkrásnějších zážitků bude VYHLÍDKA MIRADOR DEL RÍO, kterou navrhl César Manrique a která nabízí úchvatný výhled na sousední ostrov La Graciosa. Poté nás čeká LAGOMAR, unikátní dům postavený ve vulkanickém lomu - jedinečný dům Omara Sharifa v jeskyních s jezírkem. Zastavíme u bývalého hlavního města ostrova TEGUISE, prohlédneme si historické centrum města malou oázu nízkých budov kolem centrálního náměstí, obklopenou pláněmi středního Lanzarote.

 

6. den zájezdu
Odpočinek u moře, individuální volno, koupání, doporučujeme pěší procházku na pláž Playa Papagayo.

 

7. den zájezdu
Odpočinek u moře, individuální volno, koupání.

Pro aktivní zájemce jsou připraveny fakultativní výlety s místní agenturou dle aktuální nabídky.
Např.: Výlet na sousední, přírodně zachovalý, ostrůvek LA GRACIOSA, kam se přemístíme místní lodní dopravou ze severu Lanzarote. Na Graciose nasedneme na luxusní katamarán a vyhlídkovou plavbou se dostaneme z hlavního města Caleta de Sebo až na pláž Playa Francesa. Zde loď zakotví a my si budeme moci užívat vodních aktivit jako kanoi, šnorchlování nebo se prostě jen opalovat na pláži. Oběd včetně nealkoholických nápojů, piva a sangrie v ceně výletu (69 EUR - platba na místě).

 

8. den zájezdu
Snídaně, volno dle odletu z Lanzarote. Transfer na letiště a odlet do ČR (předpokládaný přílet v 21:55 hod.).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • 3. osoba na přistýlce - sleva 3 000 Kč
  • 1. a 2. dítě 2- 11,99 let - sleva 8 000 Kč

Ubytování

  • Mirador Papagayo by Livvo v letovisku Playa Blanca na teplém jihu ostrova. Nedaleko je centrum rybářské vesnice i krásné pláže. Hotelový komplex se skládá ze dvou třípatrových budov, ve kterých se nachází restaurace a několik barů. U hotelu jsou k dispozici dva venkovní bazény, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětský bazén a dětský klub. V hotelu jsou pořádány pravidelné animační a večerní programy. Hosté mohou v hotelu dále využít posilovnu, zahrát si volejbal, squash, billiard nebo tenis, je zde wellness a půjčovna kajaků. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, wifi, klimatizaci, telefon, televizor, konvici a vysoušeč vlasů. Za poplatek je k dispozici také minibar a trezor. U každého pokoje je balkon nebo terasa s příjemným výhledem do okolí.
    - CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.
  • ck redok


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.10.2024 22.10.2024 30690 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel