ŠPANĚLSKO – ANDORRA
 
Způsob dopravy: ikona_autobus ikona_letadlo

9denní poznávací zájezd, ve kterém shlédnete jak štíty pyrenejských hor, tak se budete moci slunit na španělské riviéře, navštívit historické a architektonické skvosty Avignonu, Barcelony, Montserratu a další zajímavosti. Zájezd je jednou ze stálic v našem katalogu, na kterou účastníci rádi vzpomínají.

1. den

Odjezd z nástupních míst v pozdních odpoledních hodinách, cesta přes Německo do Francie.

 

2. den

Cesta Francií, do města LYON (UNESCO, kolébka výroby hedvábí ve Francii, město s historií sahající do římského období – Římské divadlo, bazilika Panny Marie z Fourvi?re, románsko-gotická katedrála sv. Jana Křtitele, krátká prohlídka), ubytování v hotelu. Nocleh.

 

3. den

Ráno odjezd do AVIGNONU (UNESCO, jedno z nejkrásnějších historických měst Francie, ve středověku jedno z evropských mocenských center, město dodnes obehnáno mohutnými městskými hradbami, bývalý papežský palác a most Pont St-Bénézet dlouhý 900 metrů, gotická katedrála Basilique St. Pierre, muzeum Petit Palais), cesta krásnou oblastí Provence, večer příjezd do LLORET DE MAR (jedno z největších a nejznámějších přímořských letovisek na pobřeží Costa Brava), ubytování v hotelu v centru města a blízko městské pláže. Večeře a nocleh.

 

4. den

Po snídani dopoledne LLORET DE MAR (pobyt u moře, slunění, koupání, možnost posezení u kávy, vína nebo sangrie v některé z kaváren či restaurací), nebo fakultativní možnost výletu do WATERWORLDU (velký vodní park s mnoha atrakcemi). Večeře, nocleh.

 

5. den

Po snídani odjezd na celodenní prohlídku BARCELONY (UNESCO, hlavní město Katalánska - historické centrum města Barri Gotic, které je nejstarší částí a srdcem města, gotická katedrála s románskou kaplí Santa Lucia, nejslavnější ulice Španělska proslulá třída Las Ramblas s mnoha stánky prodavačů novin, květin, ptáků a pouličními umělci, pomník Kryštofa Kolumba na nábřeží, olympijský areál na vrcholu Montjuic s výhledem na město, symbol města a mistrovské dílo - stále nedostavěná Gaudího katedrála Sagrada Familia , další slavné Gaudího stavby Casa Mila a Casa Batlló), před večerem návrat do Lloret de Mar. Večeře a nocleh.

 

6. den

Po snídani celodenní pobyt u moře v LLORET DE MAR (pobyt u moře, slunění, koupání). Večeře a nocleh.

 

7. den

Po snídani odjezd na MONTSERRAT (slavné španělské poutní místo v horách, benediktinský klášter založený již v 11. stol. se slavnou dřevěnou soškou Černé Madony – patronkou Katalánska. Klášter obklopený horami, kde se nachází kaple a jeskyně poustevníků), dále cesta podhůřím Pyrenejí do ANDORRY (návštěva jednoho z nejmenších států Evropy posazeného do úzkého údolí, i dnes jedna z mála cest sjízdných v zimě přes hřeben Pyrenejí, možnost levných nákupů v některém z nákupních center v hlavním městě), cesta pokračuje přes nejvyšší pyrenejský silniční průsmyk PORT D´ENVALIRA (nejvyšší bod naší cesty 2.407 m n. m.) do Francie, cesta na ubytování. Nocleh.

 

8. den

Brzy ráno odjezd do MONACA - MONTE CARLA (celodenní pobyt - prohlídka Monaca s mož-ností návštěvy Knížecího paláce a Oceánografického muzea, procházka kolem městského bazénu a přístaviště jachet, po trase Velké ceny Monaca Formule 1, možnost prohlídky proslulého kasina, návštěva Japonské zahrady na nábřeží, pobyt na městské pláži s možností slunění a koupání, v době volna možnost návštěvy proslulé botanické zahrady Jardin Exotique), večer odjezd přes Itálii do Rakouska.

 

9. den

Cesta Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v odpoledních hodinách.

 

Ubytování a strava

Ve Francii v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), ve Španělsku v hotelu (pouze 2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 6x nocleh (2x ve Francii, 4x ve Španělsku), 4x polopenze ve Španělsku, průvodce, poplatky a parkovné v zahraničí, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE “.

Doporučené kapesné

100, - EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

ck vsacanZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

1.9.2023 9.9.2023 15650 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel