Katalánsko a Barcelona
 
Způsob dopravy: ikona_autobus ikona_letadlo

BARCELONA GOTICKÁ • GIRONA • BESALÚ • klášter MONTSERRAT • CADAQUES • FIGUERAS (muzeum DALÍHO) • BARCELONA MODERNISTICKÁ • BARCELONSKÉ FONTÁNY

 

varianta autobusem,nebo letecky

1. den

Doprava „A“ BUS • „B“ LETECKY • Program „A“ Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den

 

Program „A“ Příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme poblíž Barcelony, v odpoledních hodinách ubytování, volný program (možnost koupání), večeře. Program „B” Odlet z Prahy, přílet do Španělska a transfer k ubytování. Dále společný program „A“ • „B

 

3. den

 

Snídaně, celodenní výlet do Barcelony - Barcelona gotická – úvodní prohlídka nás seznámí zejména se středověkými památkami historické části středu města, jež je ohraničena na straně jedné pověstnými Las Ramblas a na straně druhé Passeig Picasso, výstavními třídami ubíhajícími od Plaza Catalunya k moři. Právě zde se od 12. století, kdy se Barcelona stala nejdůležitějším centrem území Aragonské koruny, přelévaly historické okamžiky města a celé země, zde vznikaly odvážné projekty chrámů a kostelů, městských paláců, zde se rozhodovalo o osudu země v kontextu evropských i světových událostí („Gotická čtvrť“, exteriér katedrály Svaté Eulálie, čtvrť El Born, kostel Santa María del Mar). Odpoledne volný program, který je možno využít k návštěvě „Poble Espanyol - španělské vesnice”, jedinečného skanzenu (z roku 1929) na úpatí vrchu Montjuic, kde jsou představeny jednotlivé regiony Španělska od bílých a něžných andaluských uliček po vznosnou gotiku bohaté Kastilie, doplněno menšími obchůdky či ukázkami řemeslné výroby regionů, nebo úžasné L´Aquarium, jedno z největších mořských akvárií v přístavu Port Vell s 80 metrů dlouhým skleněným tunelem, kde můžete pozorovat bohatý podmořský život Středozemního moře, s 21 samostatnými nádržemi reprezentujícími ukázky podmořského života snad všech vodstev světa. Návrat na ubytování, večeře.

 

4. den

Snídaně, odjezd do Girony, historického města doslova dýchajícího středověkou atmosférou, s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí El Call, hradbami a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau). Za prohlídku stojí Arabské lázně z 15.století. Zlatým hřebem bude jistě návštěva románské a gotické katedrály Santa Maria de Girona s jedinečnou klenotnicí a klášterem z románského období. Katedrála má nejširší chrámovou loď na světě se šířkou 23 metrů. Výjimečně zachovalou středověkou zástavbu města si vybrali filmaři jako kulisu pro scény z kultovního seriálu Hra o trůny nebo filmu Parfém – příběh vraha. Typickým poznávacím znakem města jsou mosty a barevné fasády středověkých domů na nábřeží řeky Onyar. Odjezd do vnitrozemí, do Besalú, nádherného středověkého města s románským kostelem Sant Vicenc a pozůstatkem benediktinského kláštera Sant Pere, prohlédneme si unikátní stavbu opevněného románského mostu přes řeku Fluviá. Návrat na ubytování, večeře.

5. den

 

Snídaně, návštěva fascinujícího pohoří Montserrat, tamní klášterní komplex Benediktinů a bazilika je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska (nadmořská výška 726 metrů). Statisíce věřících, poutníků a návštěvníků z celého světa každoročně láká návštěva goticko-renesanční baziliky s černou sochou Panny Marie Montserratské – patronky Katalánska. Pak se již můžete vydat jednou z pěších procházek křížových cest, kochat se překrásnými přírodními scenériemi, či vyjet zubačkou až na vrchol Sant Joan. Návrat na ubytování, večeře.

 

6. den

 

Snídaně, odjezd do Cadaqués, malebného přístavního městečka, obklopeného přírodní rezervací Cap de Creus, fascinující krajinou, jež je perlou katalánského pobřeží Costa Brava. Toto místo si oblíbilo mnoho umělců (Salvador Dalí, Pablo Picasso, Joan Miró, Walt Disney, André Breton, Federico García Lorca a jiní), na jeho okraji v zátoce Port Lligat leží Dalího dům, kde umělec žil a tvořil. Mořská zátoka zde volně přechází přes úzkou pláž hned k malebné promenádě rámované typickou středomořskou architekturou bílých domů s modrými a zelenými okenicemi a vše v úzkých uličkách s bohatou květinovou výzdobou směřuje k dominantě městečka – baroknímu kostelu Santa María, který si v 17. století vystavěli místní rybáři. Odpoledne přejedeme do Figueras k návštěvě slavného Teatro – Museo Dalí (muzeum Salvadora Dalího), které Dalí ve svém rodném městě založil. Návrat na ubytování, večeře.

 

7. den

Snídaně, po poledni odjezd do Barcelony – Barcelona modernistická – zastavíme se u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího – chrámu Sagrada Família. Panoramatická cesta městem nás dále zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijskému stadionu na vrchu Montjuic. Cestou pohled na úchvatné panorama města i s rozsáhlým přístavem, Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba. Poté nás čeká individuální volno k prohlídce středu města - např. moderní přístav sportovních lodí, známá ulice Las Rambla s pouličními umělci a živými sochami s přilehlým náměstím Placa Reial a tržnicí la Boquería. Doporučujeme nenechat si ujít možnost návštěvy úžasného L´Aquárium - jednoho z nejvýznamnějších mořských akvárií v Evropě, s 22 samostatnými vodními nádržemi reprezentujícími ukázky podmořského života snad všech vodstev světa. Hlavním lákadlem je 80 metrů dlouhý prosklený tunel, kde můžete pozorovat bohatý podmořský život Středozemního moře. Naším dalším doporučením jak využít individuální volno je návštěva „Poble Espanyol - španělské vesnice”, jedinečného skanzenu (z roku 1929) na úpatí vrchu Montjuic, kde jsou představeny jednotlivé regiony Španělska od bílých a něžných andaluských uliček po vznosnou gotiku bohaté Kastilie, doplněno menšími obchůdky. Večer se zúčastníme jedinečného večerního představení pod širým nebem „Barcelonské fontány“ - hra hudby, barevných světel a vody. Úplně jiný a přesto zase nádherný pohled na noční Barcelonu. V nočních hodinách návrat na ubytování.

8. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

9. den

Snídaně, volný program (možnost koupání). Program „A“ v odpoledních hodinách odjezd do ČR. Program „B” dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

Program „A“ - příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 7× polopenzi, služby průvodce, „A“ dopravu luxusním autokarem z/do ČR, „B” leteckou přepravu – Praha/Španělsko/Praha, „B” letištní taxy a poplatky, „B” transfer do/z hotelu, dopravu autokarem po Španělsku pojištění CK.

Cena nezahrnuje

 

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 80 €, místní dopravu, pobytovou taxu.

 

Příplatky

1lůžkový pokoj - 3 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na pobřeží Costa Brava/Maresme v hotelu *** nedaleko pláže ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce. Dítě do 10 let na přistýlce sleva 1000 Kč.

 

 7.6. - 16.6.2024
 Autokarem 
    od 13 718 Kč

 

 8.6. - 15.6.2024
 Autokarem 
   od 21 878 KčPoptávka

 

 12.7. - 21.7.2024
 Autokarem 
   od 16 310 KčPoptávka

 

 13.7. - 20.7.2024
 Autokarem 
   od 23 990 KčPoptávka

 

 30.8. - 8.9.2024
 Autokarem 
  od 14 390 KčPoptávka

 

 31.8. - 7.9.2024
 Autokarem 
   od 22 454 KčPoptávka

 

 13.9. - 22.9.2024
 Autokarem 
    od 13 718 KčPoptávka

 

 14.9. - 21.9.2024
 Autokarem 
   od 21 878 KčPoptávka

 

ck čswad tišnovZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

7.6.2024 21.9.2024 OD 13718 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel