Barcelona od A do Z a Montserrat
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vydejte se s námi do pulzující metropole Katalánska, pokladnice umění a architektury, dějiště slavných olympijských her a poznejte s námi španělskou historii, kulturu i zábavu. Toto pestrobarevné město, ve kterém se snoubí starodávná i moderní atmosféra, je ideálním místem pro nevšední dovolenou. Nechte se unášet jeho temperamentem  za zvuků španělských kytar, vyzkoušejte španělské speciality nebo se vydejte na nákupy po elegantních městských bulvárech, protože Barcelona je také rájem pro nakupování. Barcelona  oplývá mnoha krásami a  nudit se v ní rozhodně nebudete,  získá vás svým kouzlem a rozmanitostí! Užijete si také pohodu Středozemního moře a odpočinete si na plážích se zlatým pískem

 • 1. den:

  Odjezd z ČR, přes Německo, Francii.

 • 2. den:

  Ráno příjezd na pobřeží Costa Brava. Individuální program u moře. Nocleh.

 • 3. den:

  Barcelona – hlavní město Katalánska: zastávka  u nejvelkolepějšího díla  geniálního  architekta A. Gaudího – chrámu Sagrada Familia, který se stal symbolem celé metropole. Uvidíte i další  Gaudího stavby, které tvoří neopakovatelný, unikátní styl městské architektury a každého návštěvníka okouzlí a unesou do říše fantazie. Parc Güell – zahradní město, nejbarvitější dílo A. Gaudího. Poté odjezd na  „ Zubatou horu“ (Mont serrat), která  je velkolepým místem pro nejuctívanější areál Katalánska, benediktinský klášter Montserrat obklopený kaplemi a jeskyněmi poustevníků. Budete mít možnost vidět i malou sošku La Moreneta, která  je duší Montserratu, známá jako  černá madona. Návrat do Barcelony – okružní jízda se zastávkami: mohutný standion Camp Nou  FC Barcelona – největší evropský fotbalový stadion, který je domovem fotbalového klubu FC Barcelona, Miroův  park, Plaça d´Espaňa se známou fontánou Font Mágica, Národní palác, Pueblo Espaňol. Vrch Montju?c s množstvím uměleckých galerií a muzeí, na jehož  vrcholu leží  hrad,  ze kterého je jedinečný výhled na metropoli. Atrakcí je hlavně olympijský stadion, který byl v roce 1992 dějištěm letních olympijských her. Nocleh.

 • 4. den:

  Barcelona – prohlídka historického centra začne na  Plaça de Catalunya. Poté se vydáte do Barri Gótic (Gotické čtvrti), nejstarší části města,  která je skutečným srdcem Barcelony. Je tvořena souborem staveb  z dob jejího největšího rozkvětu s mnoha krásnými starými domy, kamennými městskými paláci, prastarými kostely a kaplemi. Protíná ji spleť uzounkých klikatých  uliček, které oživují pouliční hudebníci jako sóloví houslisté, kytaristé, či zpěváci. Dominantou je nádherná   katedrála svaté Eulálie. Dále uvidíte jeden z nejstarších kostelů ve městě  Kostel sv. Anny, kanovnické domy,  kapli sv. Agáty, Archiv koruny  Aragónské . Na náměstí  Plaça Rei (Královo  náměstí)  spatříte Královský palác, kde Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský přijali Kolumba po jeho prvním návratu z Ameriky.  Poblíž se nalézá  Casa de la Ciutat a palác Generalitat a jedno z nejhezčích a nejrušnějších  náměstí v Barceloně Plaça Reial (Královské náměstí) s palmami. Projdete se po  nejslavnější barcelonské třídě Las Ramblas, která  má úžasnou atmosféru, je zde rušno po celý den, zvláště po večerech.  Na každém kroku potkáte různé pouliční umělce, živé sochy v těch nejoriginálnějších kostýmech a pózách, pouliční hudebníky, klauny nebo žongléry. Mezi tím vším se nacházejí obchůdky se suvenýry,  stánky s ptáky v klecích, kiosky s knihami, barevná květinářství či  množství kaváren a restaurací. Navštívíte také  známou obrovskou  secesní tržnici  „La Boquería“ a uvidíte slavnou barcelonskou operu Gran Teatre del Liceu.  Prohlídka vás zavede i  do přístavu, na jehož začátku se tyčí majestátní sloup Kryštofa Kolumba. Zajímavé jsou  středověké loděnice Les Drassanes, ve kterých  nyní sídlí Námořní muzeum. Tyto královské suché doky představují nejobsáhlejší dochovaný středověký komplex svého druhu na světě. Poté osobní volno k návštěvě muzeí či nákupům. V Port Vell se můžete se projít po elegantní přístavní promenádě, na jejíž konci stojí Maremagnum, rozsáhlý komplex restaurací, obchodů a největšího evropského podmořského akvária, které stojí rozhodně za návštěvu. Nabízí 22 obřích akvárií a  efektní expozici s hlavním tunelem pod vodou dlouhým 80 metrů a chlubí se počtem přes 11 tisíc mořských živočichů v šesti milionech litrů vody. Večer odjezd.

 • 5. den:

  Návrat do ČR.

 

 

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
918 1 (St) 26.5 – (Ne) 30.5.2021 6.590 Kč 6.990 Kč Doprava Autobus

Cena zahrnuje

 • 2 x ubytování v hotelu*** s polopenzí
 • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
 • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • vstupy a místní taxy
 • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.500 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !
 • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.5.2021 30.5.2021 od 6590 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel