Valencie, perla Pobřeží pomerančového květu
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

1. den

 

Odlet z Prahy, přílet do Valencie, transfer do hotelu Checkin Valencia ****, ubytování.

 

2. den

 

Snídaně. Pěší prohlídka (s českým průvodcem) historického centra města, kterému vévodí katedrála Panny Marie (La Seu) s alabastrovým kalichem, který je údajným Svatým grálem, postavená na místě někdejší mešity, symbol města – gotická věž s barokními prvky El Micalet (Michálek) odkud je nádherný výhled na valencijskou čtvrť El Carmen, nádherný gotický kostel s barokizujícími prvky Santa Caterina, Plaza de La Reina, Plaza de la Seu. V prohlídce budeme pokračovat k ikonické stavbě Valencie – gotické budově tzv. Hedvábné burzy, La Llotja de la Seda, zapsané na listině památek UNESCO, velmi zajímavé modernistické tržnici města Mercat Central a procházku ukončíme na největším náměstí města Plaza del Ayuntamiento – Radničním náměstí. Volný čas, kdy jistě navštívíte i slavnou Horchateríi Santa Catalina a neodoláte pozvání k paelle v některé z typických Paellerías. Návrat do hotelu Checkin Valencia.

 

3. den

 

Snídaně, individuální volno k návštěvě moderního Města vědy a umění (Ciudad de las Artes y de las Ciencias), úžasná procházka monumentálním futuristickým komplexem moderních budov, rozkládajícím se na ploše 350.000 m2, vytvořeným podle návrhu slavného architekta Santiaga Calatravy. Součástí komplexu je zejména jedinečné Oceánografické muzeum s obřím akváriem, Muzeum umění, Planetárium (stavba připomínající svým tvarem pásovce), Vědecké muzeum prince Filipa s modelem vesmírné stanice.

 

4. den

 

Snídaně, dle časových možností daných odletem individuální volno (možnost dalších návštěv krásných rozlehlých městských parků vytvořených ve vyschlém korytě řeky Turia, městské pláže Malvarrosa, atp.), transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

Cena zahrnuje

 

3x ubytování, 3x snídaně, leteckou přepravu – Praha/ Valencie /Praha, kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, letištní taxy a poplatky, transfer do/z hotelu, služby českého průvodce během procházky městem 2.den, pojištění CK.

 

Cena nezahrnuje

vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 60 €.

Povinné příplatky

odbavené zavazadlo do 20 kg 1700 Kč, 1lůžkový pokoj 3790 Kč

ck čsad tišnov

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VALENCIE - POBŘEŽÍ POMERANČOVÉHO KVĚTU

ELCHE – PALMOVÝ HÁJ, XÁTIVA, OSTROV IBIZA

 

28.9.-5.10.2024   27590 kč

 

 

Prodlužte si léto u Středozemního moře na španělském pobřeží Costa del Azahar a Costa Blanca. Vydejte se s námi do Valencie a okolí, nechte se vtáhnout do historie i současnosti města. Poznejte její rozličné tváře a chutě. Valencie není jen historické město vystavěné při ústí řeky Túria, ale celý pruh země na Pyrenejském poloostrově, rozkládající se při břehu Středozemního moře. Je to země horkého slunce, středomořských pláží, horských hřebenů, a hlavně citrusů. Severní část místního pobřeží, kde se nachází i samotné město Valencie, nese název Costa del Azahar. V druhé části zájezdu nás čeká krásná Costa Blanca, lodní výlet na ostrov Ibiza, jedinečný palmový háj v Elche, kamenná krása městečka Xátiva a „bílá“ Altea. Prodlužte si léto v jižním Španělsku, kde v tuto dobu panují ještě příjemné letní teploty a moře má průměrných 24°C.

Costa del Azahar - Valencie - Sagunto - Costa Blanca - Xátiva - palmový háj v Elche - Dénia - ostrov Ibiza - Altea

Garance malé skupiny.

 

Program zájezdu

 

1. den zájezdu
Dle letového řádu odlet s průvodcem do VALENCIE, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle let. řádu první procházka Valencií.

2. den zájezdu
VALENCIE 
– historické město. Náměstí Plaza de la Virgin – bývalé centrum římského města, katedrála La Seu s mixem románského, barokního a gotického stylu, věž Miguelette se skvostným výhledem na čtvrť El Carmen. Pokračujeme na nejkrásnější náměstí Plaza de la Reina – jedno z nejkrásnějších náměstí Valencie, budova renesanční Burzy hedvábí (UNESCO) aj. Potěšíme své smysly v nejatraktivnější tržnici Evropy Mercado Central – obrovská secesní budova. Prohlídku zakončíme na náměstí Plaza Ayuntamiento s radnicí a v přilehlých uličkách najdeme zajímavé obchody, tapas bary a neodoláme některé z typických Paellerias k ochutnání paelly a typického nápoje horchata.

3. den zájezdu
Polodenní výlet z krásného secesního nádraží Norte do města SAGUNTO s majestátní zříceninou hradu. Hrdinné město, které vzdorovalo Hanibalovi. Prohlídka památek, které zde zanechali Římané (římské divadlo), staří Řekové i původní obyvatelé poloostrova. Ve staré části města, vystavěné v příkrém svahu, se budeme toulat křivolakými uličkami, kam se už nedostanou auta, ale ani všudypřítomné mopedy. Odpoledne strávíme u moře na písečných plážích COSTA DEL AZAHAR.

4. den zájezdu
Moderní VALENCIE – návštěva jedinečného Města vědy a umění, monumentální futuristický komplex moderních budov na ploše 350 000 m2, vytvořený dle návrhu slavného architekta Santiaga Calatravy, skládající se z několika částí – jedinečné Oceánografické muzeum - komplex obřích akvárií a delfinária (největší v Evropě, 45 tis. exemplářů, 500 druhů mořských živočichů), Opera, Hemisferic - Planetárium, 3D kino, Muzeum věd. Návštěva jedinečného Bioparku Valencia – mimořádně hezká zoologická zahrada nové generace, propojující dva světy.

5. den zájezdu
Po snídani odjedeme na pobřeží COSTA BLANCA (název pobřeží je odvozen od bělavé barvy zdejšího písku). Cestou zastávka a prohlídka městečka XÁTIVA. Pro ty nejkrásnější městečka a vesnice ve Valencii platí, že na její obyvatele z hor shlíží hrad, který je dominantou celé oblasti. Ani Xátiva není výjimkou a majestátní Xátivský hrad, dominuje celé oblasti. Samotné centrum města bylo vyhlášeno historicko-kulturním dědictvím, katedrála, Královská nemocnice, úzké uličky historického centra, šlechtické domy. Následuje jedinečná přírodní památka palmový háj v ELCHE, největší palmový háj v Evropě, který se rozkládá na ploše 500 ha a tvoří ho 250 000 (podle některých pramenů až 300 000) palem, z nichž mnohé jsou starší než 300 let. Jen několik datlových sadů na severu Afriky je větších. Díky své unikátnosti byl háj v roce 2000 zapsán jako Palmeral de Elche na seznam Světového dědictví UNESCO. Huerto del Cura – Knězův sad, rozlehlou botanickou zahradou se můžete procházet pěšky nebo projet i turistickým vláčkem. Ubytování na pobřeží u moře.

6. den zájezdu
Pobyt u moře na pobřeží Costa Blanca, nebo odjezd do příjemného města DÉNIA na úpatí hory Montgó. Zde individuálně pobyt u moře, koupání, variantně procházka městem, platany zarostlá ulice Marqués de Campo začínající u přístavu, stará rybářská čtvrť Baix la Mar aj. Pro zájemce je připraven z přístavu Dénia celodenní fakultativní lodní výlet na OSTROV IBIZA. Večer návrat na ubytování do hotelu.

7. den zájezdu
Výlet místní dopravou do nedalekého městečka ALTEA, skvostný výhled na Středozemní moře, bílé domky, hlavní město kultury Valencijského společenství. Procházka po dlážděných strmých uličkách do centra města, řemeslné obchůdky, galerie, kostele Panny Marie útěchy – krásný chrám s modrou kupolí, nezapomenutelný výhled na pláže, moře, hory a skalní vrchol. Návrat na hotel, odpočinek na pláži.

8. den zájezdu
V návaznosti na let. řád odlet do Prahy.

 

Cena zahrnuje

 

 

Cena nezahrnuje

 

 

Fakultativní příplatek

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

20.6.2024 23.6.2024 17270 Kčobjednat
10.10.2024 13.10.2024 17270 kčobjednat
28.9.2024 5.10.2024 27590 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel