ANDALUSIE – POBYTOVĚ POZNÁVACÍ – LETECKY
 
Způsob dopravy:

Vydejte se s námi do slunné Andalusie, která je známá svým temperamentem, pestrostí a nádhernou přírodou! Tento zájezd vám nabídne nejen poznávání, ale také odpočinek na rajských pláží Atlantiku na Costa del Sol. Maurská architektura, velkolepost historických měst a temperament místních obyvatel vás nenechají na pochybách, že jste v ráji. Budete mít příležitost ochutnat chuťovky zvané Tapas, šunku Serano, či lahodné Sherry…

Program

 • 1. den:

  Odlet z Prahy, přílet do Malagy, přesun do vyhledávaného přímořského letoviska Torremolinos/Banalmadena, jež je centrem pobřeží Costa del Sol. Ubytování, seznámení se s letoviskem, osobní volno, nocleh.

 • 2. den:

  Navštívíme město  MÁLAGA, druhé největší město Andalusie  a šesté v celém Španělsku. Má pestrou historii, která se projevila v celé řadě fascinujících památek. Starobylý svět Málagy vás okouzlí tak jako palmy, které lemují přímořské promenády a parky s nádhernou vegetací. Uvidíte architekturu inspirovanou muslimským světem, starobylé zříceniny i klikaté uličky a náměstí.

  Na vrchu Gibralfaro ční maurská pevnost Alcazaba a nabízí úžasný výhled na okolí. Součástí hradního komplexu jsou zbytky římského amfiteátru. Jednou z majestátních částí města je pozoruhodná renesanční  Catedral de la Encarnació nalézající se v samotném centru. Projdeme se kouzelnými starobylými uličkami, jež jsou plné restaurací, typických kaváren, obchůdků a butiků.  Okouzlí vás překrásná zelená oáza parku El Parque táhnoucí se podél přístavu. Jsou zde vybudovány stesky s četnými sochami, fontánami a moderními architektonickými stavbami.

  Malaga je město proslavené také kulinářsky a proto nemůžeme opomenout tržnici Mercato de Ataranazas hýřící pestrými barvami a vůněmi, nasajete zde čilý ruch a můžete si zde dopřát tradiční speciality z ryb a mořských plodů. Nemineme návštěvu Bodega, kde budete mít možnost vyzkoušet zdejší výtečná andaluská vína a chuťovky zvaná Tapas.

  Zájemci mohou navštívit rodný dům slavného španělského malíře Pabla Picassa – Casa natal de Picasso spjatý se životem tohoto umělce, kde lze shlédnout originály jeho prací. Milovníci umění nepohrdnou prohlídkou Museo de Bellas Atrtes s plátny významných španělských malířů, či Picassova muzea. Poté osobní volno, návrat na hotel, volno u moře. Nocleh.

 • 3. den:

  Vydáme se do „pueblos blancos“ typické španělské  bílé vesnice, jež jsou roztroušené po horách mezi pobřežím a vnitrozemím v provinciích Málaga a Cádiz. Vyznačují se světlými domy v barvě bílého vápna a úzkými kamennými uličkami, jež se šnekovitě  klikatí. Navštívíme pitoreskní vesnici MIJAS, kde uvidíte pozůstatky starých maurských hradeb s nádhernými zahradami i malou býčí arénu. Atraktivní je nejen díky tradiční architektuře ale také pohodové atmosféře. Projdeme se působivým centrem, které je tvořeno úzkými bílými ulicemi s pestrobarevnými květináči, lemovány restauracemi a obchůdky se suvenýry. Zajímavostí je, že tradičním dopravním prostředkem je zde osel. Můžete navštívit Lidové muzeum s řadou uměleckých exponátů. V restauracích neodoláte výtečně připraveným rybám a místní specialitě – salátu Pipirrana. Návrat  na hotel, odpoledne volno, nocleh.

 • 4. den:

  GRANADA, město světového dědictví UNESCO, které leží na úpatí nejvyššího španělského pohoří Sierra Nevada – celodenní fakultativní výlet. Návštěvu těchto míst nebudete litovat. Seznámíte se s centrem staré Granady, které je plné cenných památek. Dochovaly se zde ulice ještě z arabských dob, v části se nalézá zajímavý arabský trh, který působí jako typický suk.  Uvidíte královskou kapli, katedrálu, pomník Kryštofa Kolomba a další významné pamětihodnosti.

  Hlavním důvodem, proč se vydat do Granady, je návštěva proslavené Alhambry, jež je nejhezčí ukázkou maurské architektury v Evropě. Tato rozsáhlá pevnost tvoří středověký komplex maurských paláců a jedinečných maurských zahrad Géneralife, jejich návštěva opravdu stojí za to. Největším lákadlem je Lví dvůr s alabastrovou fontánou a pevnost Alcazaba. Říká se, že návštěva těchto míst vás přenese v čase i prostoru. Zde se poddáte magické atmosféře nádherné architektury, zurčících fontán a ocitnete se na chvíli ve světě Orientu jako v pohádce Tisíce a jedné noci.

  Alternativou je volno v letovisku. Nocleh.

 • 5. den:

  GIBRALTAR – celodenní fakult.výlet do zámořské kolonie patřící Velké Británii, jež leží na ohromné vápencové skále při úžině, která odděluje Atlantický oceán od Středozemního moře. Gibraltar zahrnuje tolik zajímavostí, že jeho návštěva nemůže nikoho zklamat.

  Při okružní jízdě mikrobusem poznáte všechny atraktivní místa. Zastavíme na vyhlídkovém molu, kde spatříte Gibraltarský průplav s výhledem na pohoří Atlasu a také zajímavou mešitu Ibrahim al Ibrahim. Úzkou klikatou cestou  vyjdeme po Gibraltarské skále k jeskyni sv. Martina, kde budete obdivovat nádhernou krápníkovou výzdobu i koncertní sál s hudebně světelným doprovodem. Již zde na parkovišti spatříte první opičky Macaca Sylvanus, jež místní obyvatelé hýčkají, kvůli legendě, která praví, že Gibraltar bude britský dokud zde opice budou žít. Zastavíme na vyhlídce Apes Den, odkud uvidíte krásné  výhledy na město a okolí a hordy volně žijících opiček – Macaca.

  Poté nás čeká procházka dolním městem, jehož centrum se rozkládá kolem rušné tepny Main street.  Spojuje významná místa jako je Trafalgarský hřitov s Casemates Square.

  Po prohlídce osobní volno na nákupy a občerstvení. Neochutnat tradiční britskou specialitu Fisch and Chips s pintou piva by byl hřích.  Zájemci mohou vyjet lanovkou na samotný vrchol Gibraltarské skály „The Rock„, odkud je nádherný výhled na celý Algeciraský záliv.

  Alternativou je volno ve letovisku. Nocleh.

 • 6. den:

  RONDA – fakult.výlet do jedinečného města s působivou atmosférou, vystaveného na okraji vysoké rokle, situovaného v romantické krajině pohoří Sierra de Ronda. Projdeme se zahradami Alameda del Tajo odkud se skýtá nádherný výhled do okolí.

  Velkou atrakcí je prohlídka areálu místní Corridy, kde se dodnes odehrávají tradiční býčí zápasy, představující umění zápasu člověka s býkem, hru života a smrti.

  Shlédnete architektonický skvost města, klenutý most Puente Nuevo, jež překlenuje strmé vápencové stěny rokle El Tajo a nabízí unikátní výhledy na řeku Guadalevín a její údolí. Projdeme se romantickými úzkými uličkami, které vyúsťují na malá utajená náměstí ukrývající krásné paláce. Mezi nejhezčí patří Palacio de Mondragón, jež sloužil jako rezidence velkého maurského krále Abb el Malika. Budete obdivovat kostel Santa Maria la Mayorkrásnou fasádu Palacio del Marqués de Salvatiera, restaurované arabské lázně Baňos Árabes, dům dona San J. Bosco, renesanční radnici, maurskou bránu Puerta de Almocabar, či Plaza de Toros a spoustu dalších zajímavostí. Poté osobní volno na muzea, či posezení v restauracích.

  Nebo osobní volno ve středisku. Nocleh.

 • 7. den:

  Torremolinos/Banalmadena – osobní volno u moře. Možnost nákupů v gigantickém nákupním centru Plaza Major. Nocleh.

 • 8. den:

  Dle časových dispozic osobní volno ve středisku. Přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.

Další informace

 • Odlety z Prahy
 • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem. Let může být uskutečněn s 1 přestupem.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.
 • Charakteristika 3 lůžkového pokoje: za 3 lůžkový pokoj je považován dvoulůžkový pokoj s přistýlkou. Přistýlkou může být pohovka, rozkládací gauč, palanda či lehátko.
 • Některé výlety a přesuny se mohou uskutečnit místní dopravou a místními agenturami. Česky mluvící průvodce k dispozici během celého zájezdu.

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
730 1   (Čt) 4.4.2024 - (Čt) 11.4.2024 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Letecky
730 2   (Út) 29.10.2024 - (Út) 5.11.2024 22.990 Kč 24.990 Kč Doprava Letecky

Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Malaga - Praha
 • Letištní taxy a poplatky
 • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
 • 7x ubytování v hotelu*** se snídaní
 • Výlet do Malagy
 • Výlet do typické andaluské vesnice Mijas
 • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
 • Zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • Místní dopravu, vstupy a místní taxy
 • Velké zavazadlo do 10kg (55x40x20) na palubu 990 Kč
 • Transfer z letiště do střediska a zpět 22 EUR
 • Místní dopravu
 • Fakultativní výlety: Gibraltar 79EUR, Granada včetně Alhambry a zahrad Generalife 89EUR, Ronda 59 EUR (orientační ceny). Výlety mohou proběhnou ve změněném pořadí a cena se může změnit.
 • Fakultativní výlety se uskuteční ve spolupráci s místní agenturou a místním průvodcem.
 • Možnost dokoupení 7x večeře za 4.990 Kč
 • CK WISNAR


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

29.10.2024 5.11.2024 od 22990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel