SLOVINSKO - TRIGLAVSKÝ NP, JEZERA BLED A BOHINJ
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Slovinsko - malá, ale naprosto okouzlující země s dechberoucí přírodou a místy, která vás doslova uchvátí. Zažijte na vlastní kůži, jaké to je hledět z hradu Bled daleko za obzor, nebo se procházejte ve vlnách na pobřeží Portorož.

 

Maria Wörth - Pyramidenkogel – jezero Bled – Triglavský NP – Nordic Centre Planica – PR Zelenci – Kranjska Gora – jezero Jasná –

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ve večerních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes Rakousko do Slovinska.

2. den zajezdu
Ráno příjezd do Rakouska. Zastávka v městečku MARIA WÖRTH, procházka po promenádě podél jezera Wörthersee, možnost výhledu z nejvyšší dřevěné vyhlídkové věže v Evropě PYRAMIDENKOGEL na jezero Wörthersee. Následuje nejnavštěvovanější slovinské JEZERO BLED, příjemná vycházková stezka okolo jezera, pohledy na Julské Alpy i Karavanky, lázeňské městečko, hrad Bled, možnost plavby typickou loďkou tzv. pletnou na Bledský ostrov. Odpoledne ubytování v hotelu, odpočinek, wellness, bazény, individuální volno.

3. den zájezdu
Ráno návštěva světoznámého horského údolí, kde byl v r. 1969 postaven vůbec první lyžařský vlek – NORDIC CENTRE PLANICA, výšlap na mamutí můstek. Zastávka u jednoho ze smaragdových jezer v přírodní rezervaci ZELENCI, v severní části Triglavského NP. Pestrá škála zajímavých a vzácných druhů rostlin i živočichů, smaragdově modré jezírko, ve kterém pramení řeka Sava Dolinka, a obklopují ho dřevěné můstky a lávky. Po poledni prohlídka městečka KRANJSKA GORA, zasazeného pod vrcholky Julských Alp, známé jako tradiční dějiště závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Navštívíme dům Liznjek – zrekonstruovaný statek z 18. století, dnes etnografické muzeum s bohatým původním vybavením. Uděláme si procházku k pohádkovému JEZERU JASNÁ - nabídne se nám krásná scenérie s blankytnou vodou a kulisou hor. Vyfotografovat se můžete u známé sochy kamzíka. Návrat na hotel wellness, bazény, individuální volno.

4. den zájezdu
Pohodový den v okolí Bohinjského jezera. Příroda a klid ledovcového údolí, jízda busem okolo Bohinjského jezera, krátká pěší túra k vodopádům SAVICA, zastávka a procházka u BOHINJSKÉHO JEZERA, fakultativně výjezd lanovkou na vrchol b (1570 m), panoramatický výhled na vrcholové partie Julských Alp včetně nejvyšší hory Triglav. Možnost pokračování (lanovkou nebo pěšky) na vyhlídkový bod ORLOVE GLAVE (1682m) nebo variantně relax u Bohinjského jezera. Návrat na hotel, wellness, bazény.

5. den zájezdu
Poslední zastávka v okolí Kranjské Gory, návštěva údolí Vrata a procházka k vodopádu PERIČNIK, jednoho z nejkrásnějších ve Slovinsku. Následuje procházka romantickou SOUTĚSKOU VINTGAR. Na závěr dne největší krápníkové evropské jeskyně POSTOJNA. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den zájezdu
Návrat v časných ranních hodinách (Praha cca 05:00 hod).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • 3. osoba na pokoji 12 let a více: 400 Kč
  • dítě na 3. lůžku: 3-6,99 let: 1500 Kč
  • dítě na 3. lůžku: 7-11,99 let: 1100 Kč

Ubytování

Wellness horský hotel**** v kulisách okolních Alp v horském středisku Kranjska Gora. Ideální místo pro odpočinek i aktivní dovolenou. Součástí hotelu je bazén, wellness centrum i saunový svět či fitness.

Nástupní místa

22.08. – 27.08. Odjezd A, B
26.09. – 01.10. Odjezd A, B
ck redok


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

22.8.2023 27.8.2023 8919 Kčobjednat
26.9.2023 1.10.2023 8343 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel