Slovinsko-Kranjska Gora, krásy Julských Alp
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1. DEN: V nočních hodinách z 20.5. na 21.5.2020. odjezd z ČR z Ostravy.

 

2.DEN: Z ČR, průjezd Rakouskem, v ranních hodinách příjezd do Slovinska k jednomu z pramenu řeky Sávy Dolinki, k jezírkům a přírodní rezervaci ZELENCI. Zde procházka po dřevěných stezkách a mostech. Poté pěšky ranní procházka po cyklostezce 3-4 km do KRANJSKE GORY. Dopolední kávička, prohlídka alpského městečka KRANJSKA GORA, která se nachází 810 m.n.m. pod úpatím JULSKÝCH ALP, v centru městečka se nachází kostelík Nanebevzetí Panenky Marie, muzeum, kavárničky, restaurace, půjčovny kol atd., ubytování, koupání relax. Odpoledne krátká procházka cca 1,5km  k JEZERU JASNA a zpět. Pro milovníky alpské turistiky individuální túra dle doporučení a obtížnosti. Večer večeře, nocleh.

 

3.DEN: Po snídani vyrazíme po cyklostezce a lesem ke skokanským můstkům PLANICA, kde se nespočetněkrát již měnily dějiny ve skocích na lyžích, cca 6 km nebo zde dojedete našim autobusem, poté prohlídka MUZEA PLANICA a VÝJEZD LANOVKOU NA SKOKANSKÉ MŮSTKY, které Vás doslova uchvátí. Z ptačí perpektivy budete mít Julské Alpy na dosah. Zájemci mohou vyjít na „mamuta“ po schodech a  

po svých. MUZEUM PLANICA je moderní muzeum, kde se dozvíte vše o historii skokanských můstků, o překonávání světových rekordů a uvidíte zde, že slovinská běžkařská reprezentace může na sněhu trénovat 365 dní v roce. Po prohlídce pokračují zdatnější turisté na PLANINSKI DOM V TAMARJU - 1.108 m.n.m. a to cca 4 km asi hodinu chůze, ostatní  jdou zpět do hotelu po svých, přes vesničku RATEČE, kde se zastaví na něco dobrého k snědku. Večeře a nocleh.

 

4. DEN: Po snídani peší túra (nebo vás  část cesty odveze náš autobus K MIHOV DOMU – 1.085.m.n.m) kolem jezera JASNA, údolím říčky VELIKA PIŠNICA až ke KOČI V KRNICI – 1.113 m.n.m. cca 7 km  cca 2 hodiny. Zde Vás bude čekat výborná kranjska klobasa nebo místní specialita – borůvkový štrůdl. Z KOČI NA KRNICI budeme pokračovat přes MIHOV DOM, ke krásnému dřevěnému kostelíku RUSKA  KAPELICA, kterou zde vybudovali ruští zajatci pro své sněhem zavalené kamarády. Zpět k hotelu se vydáme  buď autobusem nebo po svých. Celý den se tak budete kochat a toulat  v TRIGLAVSKÉM NÁRODNÍM PARKU, uvidíte i začátek sedla a serpentin směrem na sedlo VRŠIČ, kde se dostanete pokud zdoláte v jednom směru nahoru 25 serpentýn a zatáček. Odpoledne koupání, relax, večeře a nocleh.

 

5.DEN: Po snídani odjezd do vesničky GOZD MARTULJEK, která se nachází asi 4 km od KRANJSKE GORY. Zde příjemná procházka soutezkou k vodopádu SPODNJI MARTULJKOV SLAP a naučnou stezkou cca 4 km okruh. Cca ve 12:00  hod. odjezd zpět do ČR.  Návrat do Ostravy cca kolem 22:30 hod. Změna programu vyhrazena. Každý klient si může udělat i svůj individuální program a nemusí být závislý na skupině.

 

 

BALÍČKOVÁ CENA ZAHRNUJE:

 

 • DOPRAVU AUTOBUSEM

  -      3 x UBYTOVÁNÍ V HOTELU RAMADA 4* V KRANJSKE

         GOŘE

 • 3 x POLOPENZE FORMOU BUFETU = ŠVÉDSKÉ STOLY

 • 3 x POBYTOVÁ TAXA + PŘIHLÁŠENÍ

 • SLUŽBY PRŮVODCE

 • NEOMEZENÉ KOUPÁNÍ V BAZÉNECH

 • SLEVA NA VSTUP DO SVĚTA SAUN

 • Při objednání  zájezdu do 31.1.2020 SLEVA 3% pro stálé klienty.

 


NÁSTUPNÍ/VÝSTUPNÍ MÍSTA: HAVÍŘOV, OSTRAVA, Frýdek-Místek, Hranice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov.PŘÍPLATKY:POJIŠTĚNÍ LÉČEBNÝCH VÝLOH VČETNĚ STORNA ZÁJEZDU 36 KČ/DEN/OSOBA. JEDNOLŮŽKOVÝ POKOJ 1.600 Kč/pobyt.

CK RELAX ADRIAT

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

21.5.2020 24.5.2020 6499 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel