Od Triglavu k moři
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

V této nádherné zemi pod Alpami plné pokladů se divoká příroda snoubí s křišťálově čistými jezery, termálními prameny a zajímavou historií.  Prohlédnete si nádheru hor, užijete si relax v termálech, nakouknete do krasového podzemí, projdete se městy a osvěžíte se také u mořského pobřeží. Poznáte tak všechny čtyři podoby Slovinska, kterými je tato malá země známá.

program:

 

1.den  Odjezd v pozdních večerních hodinách v návaznosti na nástupní místa.

 

2.den  Maribor - ráno procházka centrem města s malebným nábřežím s nejstarší rodící vinnou révou  na světě tzv. Stará trta.  Krátký přejezd do Rogly, do známého termálního lázeňského centra Zreče. Zde možnost koupání v moderním lázeňském areálu o rozloze 1300m2, s 5 bazény, vnitřními i venkovními, vířivkami a  tobogánem. Odpoledne navštívíme hlavní město Slovinska Ľublaň, které se pyšní titulem „Zelené město Evropy“.Uvidíte univerzitu, Plečnikovo Trojmostí a tržnici, katedrálu, historickou budovu radnice  a projdete se  uličkami  pod hradem i kolem romantické říčky Ľubĺanica.  V rámci osobního volna můžete vyjet prosklenou lanovkou na hrad tyčící se na návrší, ze kterého se skýtá krásný výhled na město.  Doporučujeme ochutnat vyhlášenou Kraňskou klobásu či tradiční specialitu Gibanica.  Nocleh.  

 

3.den  Výjezd do  Triglavského národního parku, kde sebudete kochat jeho nádherným panorama. Zastávka u romantického jezera Bohinj.Výstup k Savickému vodopádu. Poté horské jezero Bled, které je právem nazývané perlou Slovinska. Je obklopenostrmými štíty  Julských Alp a na skále nad ním se tyčí mohutný hrad. Možnost plavby tradičniveslicí na malý ostrůvek nalézající se uprostřed jezera, kde se nalézá kostelík se zvláštní schopností plnit poutníkům tajná přání -   kdo  třikrát zatáhne z provaz uvnitř, se prý splní jedno přání. Osobní volno ve stejnojmenném lázeňském městečku u jezera. Možnost koupání – dojezera vyvěrají termální prameny a tak je voda po celý rok příjemně teplá.Milovníci sladkého ocení místní zákusek Kremski rez, který byl  vynalezen právě zde v hotelu Park. Můžete zde ochutnat i výtečně připraveného pstruha z jezera nebo tradiční gubovu jugu.   Pak návštěva známého horského střediska Kraňská Gora i areálu skokanskýchmůstků Planica. Vyhlídka na průsmyk Vršič a majestátní Triglav. Návrat na nocleh.  

 

4.den  Dopoledne prozkoumáme  podzemní svět přírodního unikátu fascinující  jeskyně Postojna jama, která se pyšní labyrintem chodeb dlouhých až 24 km.Podzemní více jak 5 km systém dostupných  malých i větších jeskyní projedeme vláčkem a část i pěšky. Žije zde  vzácný endemický živočich proteus anginus, který  neuvidíte nikde. Poté zastávka u malebného  Predjamského hradu (ext), který byl vybudován pod převisem skalní stěny vysoké 123 m. Odpoledne slovinské pobřeží.  Procházka historickým městem Koper s nádherným Prétorským palácem. Pak nejznámější mondénní  letovisko Portorož „ Přístav růží“ -  láká turisty  nejen  na moře, lázeňské  procedury -  již v roce 1891 zde  založili první koupele,  ale i zábavu.  Možnost koupání na písečné pláži lemované nespočetným množstvím restaurací, barů i zmrzlináren. Poté  navštívíme drahokam slovinského pobřeží,krásnéhistorické  městečko Piran vystavené v benátském stylu. Netradiční šat mu dalo několik století strávených pod vlajkou Benátské republiky. Zachovalá benátská gotika, uličky, zákoutí i náměstíčka tu vytváří dokonalou atmosféru pro procházky i posezení. Můžete zde zažít nezapomenutelné chvíle u dobrého jídla a kvalitního slovinského vína v příjemných restauracích a tavernách s krásným výhledem na moře či nechat se unášet večerní atmosférou Tartiniho náměstí.  Jedinečný je i západ slunce, který lze pozorovat  z vyvýšeniny nad městem, kde se nalézá  kostel sv. Jiřího a městské hradby, ze kterých se vám otevře  piranský labyrint jako na dlani. Večer odjezd.

 

5.den  návrat do ČR

 

 

First minute do 30.10.2019

 

KódTurnusTermínPokoj 1/3 infoPokoj 1/2 infoDoprava
920 1 12.8.-16.8.2020   4480 Kč 4 990 Kč Doprava autokarem

 

 

 

Cena zájezdu zahrnuje:

  • 2 x ubytování v luxusním hotelu**** v centru Ljublaně, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH 

Cena zájezdu nezahrnuje: 

  • vstupy a místní taxy,
  • 2 x snídaně formou bohatého švédského stolu 590 Kč 

Doprava autokarem - odjezdová místa 

Bez příplatku: Brno
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou,
Přerov, Humpolec, Jihlava - Pávov
Příplatek 400 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
Příplatek 500 Kč: Praha

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

CK WISNAR

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.8.2020 16.8.2020 od 4480 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel