Velký okruh  Kyprem
 
Způsob dopravy:

 

Vydejte se s námi objevit perlu Středozemního moře, ostrov Kypr. Ne nadarmo se říká, že Kypr je ostrov lásky a krásy. Čeká na vás křišťálově čisté moře, kde se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita, neodolatelné jídlo a jedinečné památky, jejichž historie sahá tisíce let zpátky. Poznáme to nejlepší z řecké i turecké části ostrova a mnohem více. Ubytování budeme v hotelu u moře.

Pojeďte s námi na pobytově-poznávací zájezd a zamilujte se do Kypru jako my!

Larnaka – Nikósie – pohoří Troodos – klášter Kykkos – Pedoulas – Ballapois – St. Hilarion – Kyrenia – Limassol – Kolossi – Kourion – Pafos – Salamis – Famagusta

 

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet na Kypr. Prohlídka přístavního města LARNAKA, jehož hlavní památkou je kostel Svatého Lazara s hrobem postavy z Nového zákona Bible. Z křesťanství přeskočíme k islámu u solného jezera při návštěvě mešity na poutním místě Hala Sultan Tekke, kde je pochována teta proroka Mohammeda. Nocleh v hotelu v oblasti Larnaky.

2. den zájezdu
Odpočinek u moře.

3. den zájezdu
Program v hlavním městě a pohoří: Prohlédneme si to nejlepší z řecké i turecké části kyperské metropole NIKÓSIE (Kyperské muzeum, hradby, katedrála, Arcibiskupský palác a mnoho dalšího). Odpoledne se vydáme na vyhlídkovou jízda do největšího kyperského pohoří TROODOS, které se horou Olympos zvedá až do výšky 1.951 metrů. Přes horské vesnice pojedeme k nejbohatšímu kyperskému KLÁŠTERU KYKKOS a do PEDOULAS s cenným kostelem archanděla Michaela (UNESCO).

4. den zájezdu
Celodenní výlet do turecké severní části Kypru – průjezd Kyrénským pohořím, kde si prohlédneme gotické opatství BELLAPAIS a pohádkově položené impozantní ruiny královského hradu ST. HILARION, které zhmotňují středověké křižácké království. Odpoledne navštívíme nejpůvabnější kyperské pobřežní město KYRENIA s pevností a antickou obchodní lodí v tamějším muzeu).

5. den zájezdu

Program na jihu Kypru: Nejdříve se zastavíme u hradu anglického krále Richarda Lví srdce v LIMASSOLU a poté si prohlédneme pevnost řádu johanitů v KOLOSSI. Odpoledne vyměníme křižáky za starověké památky a navštívíme nejpůsobivějšího kyperské antické město KOURION. Zastavíme se u útesů, kde se měla z mořské pěny zrodit bohyně Afrodita a prohlédneme si antické mozaiky a královské hroby (UNESCO) v přístavním městě PAFOS.

6. den zájezdu
Celodenní výlet do turecké východní části Kypru: Prohlédneme si antické město SALAMIS, zastavíme se u KLÁŠTERA SVATÉHO BARNABÁŠE a navštívíme středověké město FAMAGUSTA, které bylo označováno za Bránu Orientu. Hlavní benátská pevnost s impozantní katedrálou a mohutnými hradbami evokuje vzpomínky na šíleného Othella, který tady podle Shakespeara měl ze žárlivosti zavraždit svou manželku.

7. den zájezdu
Odpočinek u moře.

8. den zájezdu
Odlet do Prahy. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Doporučujeme

antické město Kourion
pohoří Troodos
město duchů Famagusta
archeologický park Pafos

 

ck redokZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

16.9.2023 23.9.2023 32990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel