Athény letecky
 
Způsob dopravy: ikona_autobus
Řecko bylo kolébkou evropské civilizace. Nejenom do Athén vás zavede tento letecký poznávací zájezd.
Objevíte krásy středověké Plaky, vychutnáte si osvětlenou Akropoli nebo nádherný panoramatický výhled z pahorku Lykabetos. Můžete povečeřet v typické taverně nebo se vykoupat na některé z překrásných pláží Egejského moře.
Zvláštní pozornost bude věnována památkám zapsaným na seznam světového dědictví UNESCO.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odpoledne odlet z Prahy do Athén. Večer ubytování v hotelu. 
2. den: Celý den bude věnován především antickým památkám Athén. Postupně navštívíte AkropolisAgoru, nejzachovalejší antický chrám - TheseionDionýsovo divadlochrám Dia Olympského, starý olympijský stadion. Večerní procházka centrem Athén, posezení v některé z taveren ve čtvrti Plaka.
3. den: Tento den můžete  využít k další prohlídce Athén. Nabízí se např. Archeologické muzeum, vyjížďka na pahorek Lykabetos či návštěva ústředního athénského náměstí Syntagma. Nebo můžete využít některého z nabízených fakultativních výletů:
Polodenní výlet na Mys Sounion.
Celodenní vyjížďka lodí po Saronském zálivu .
Nebo se můžete vydat na některou z blízkých pláží Středozemního moře. Jsou od centra Athén vzdáleny jen půl hodinky jízdy místní tramvají.
4. den: V odpoledních  hodinách odjezd na letiště a odlet z Athén zpět do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezduCena za osobu 
20.04. - 23.04.2023 16990 Kč Podrobnosti
22.09. - 25.09.2023 SLEVA 10% 17990 Kč Podrobnosti

PODROBNÝ POPIS

Mys Sounion  
Polodenní výlet vás povede po turisticky nejrušnějším Attickém pobřeží mezi Aténami a mysem Sounion, kterému se také říká Apollónovo pobřeží podle malého Apollónova chrámu ve Vouligmeni. Projíždět budeme kolem členitého pobřeží se zlatavými písečnými plážemi, nížinami a lesy až k cíli naší cesty - mysu Sounion. Jeho dominantou je Poseidonův chrám z 5. stol. př. n. l., jehož  16 impozantních bělostných mramorových sloupů se tyčí 60 metrů nad hladinou Egejského moře.

Lodí po Saronském zálivu
Během celodenního výletu navštívíte ostrovy Hydros, Poros a Egina.

 

Fakultativní výlety nejsou doprovázeny průvodcem CK.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Atheny a zpět 
  • malé palubní zavazadlo (40x 20x 25 cm)
  • transfery z letiště do hotelu a zpět
  • služby průvodce
  • 3x ubytování v hotelu 3* v Athénách
  • 3x snídani

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů
  • zavazadlo k odbavení (max 23 kg)
  • místní dopravu v Athénách

POZNÁMKY

V ceně letenky je zahrnuto pouze malé palubní zavazadlo (rozměry 40 x 20 x 25 cm). Větší palubní zavazadlo (max 8 kg) nebo zavazadlo k odbavení (23 kg) je možné přiobjednat.

ck slantour

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

ATHÉNY LETECKY 

Termín | 14.–18. září | Cena | 15 490 Kč | příplatek za jednolůžkový pokoj 2 800 Kč

 

1. den: Odpoledne pro zájemce transfer autokarem na letiště v Praze/Vídni (bude upřesněno). Odlet do Atén, transfer do hotelu.   

 

2. den: Po snídani prohlídka nejslavnější dominanty města – Akropole. Na úpatí zastávka u Dionýsova divadla z  5. století př. n.  l. Akropole vítá návštěvníky bránou Propylají., cesta vede dál kolem chrámů, z nichž největší je Parthenon, dokončený roku 438 př. n. l. Poté chrám Erechtheion, zdobený sloupovím karyatid – šesti dívčích postav. Možnost návštěvy krásného moderního Muzea Akropole. Cesta z pahorku vede do staré čtvrti Plaka s řeckou a římskou agorou, Héfaistovým chrámem a Věží větrů. Nocleh v hotelu.

 

3. den: Po snídani pokračování prohlídky centra: náměstí Syntagma a  Omonia. Dominantou Syntagmy je budova parlamentu, před kterým probíhá střídání stráží v typických stejnokrojích. Za budovou se rozkládají Národní zahrady, park založený královnou Amálií, poblíž zbytky největší starořecké svatyně, chrámu Dia Olympského. Dále čtvrť Monastiraki s  řadou stánků a  obchůdků nabízejících med, olivy, pálenku ouzo a  suvenýry. Na západ se nachází archeologické naleziště Kerameikos. Odpoledne strávíme v proslulém Archeologickém muzeu.

 

4. den: Po snídani buď individuální volno v Aténách, nebo celodenní výlet do největšího řeckého přístavu Pireus – z centra nás tam moderní metro doveze za necelých 20 minut. Na nábřežích lze obdivovat snad všechny typy lodí, pro suchozemce jsou fascinující zejména velké trajekty, spojující pevninu s ostrovy v Egejském moři. Mimo přístav lze navštívit Helénské námořní muzeum, Archeologické muzeum nebo katedrálu Agia

 

Triada. Určitě také nepohrdněte nabídkou některé ze zdejších taveren či kaváren k příjemnému posezení u  skleničky ledového frappé v jedinečné přístavní atmosféře. Další možností je vydat se na nedaleké Saronské ostrovy – nejbližší Egina je vzdálena asi hodinu plavby trajektem. 5. den: Po snídani individuální volno, transfer na letiště, odlet z Atén, přílet do Vídně či Prahy, pro zájemce možnost transferu autokarem do Brna za příplatek

 

Cena zahrnuje | letenku do Atén a zpět, kabinové zavazadlo do 8 kg, transfer do hotelu a zpět, 4× ubytování v hotelu *** v dosahu metra, 4×snídani, průvodce, pojištění CK. Cena nezahrnuje | vstupy, MHD, pojištění, transfer z Brna na letiště a zpět, odbavené zavazadlo do 20 kg: 1 300 Kč.

CK ČEBUS

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

20.4.2023 23.4.2023 16990 Kčobjednat
22.9.2023 25.9.2023 17990 kčobjednat
14.9.2023 18.9.2023 15490 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel