ZA KRÁSAMI ALPSKÉHO TROJMEZÍ
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

5denní zájezd spojený s pohodovou turistikou do části Alp na úpatí pohoří Hohe Tauern a tzv. Knedlíkových hor - Nockberge, oblasti,která se rozprostírá na pomezí tří zemí - Rakouska, Itálie a Slovinska. Učaruje vám druhé největší město Rakouska – Graz, stejně jako jedno z nejstarších měst Korutan s historickým starým městem - Friesach. Ubytování v hotelu s polopenzí v ceně

Program

 

1.den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno. Prohlídka historické části města GRAZ (Hlavní náměstí, radnice, Zemský dům s pěkným arkádovým nádvořím, výstup na kopec Schlossberg se známou hodinovou věží. Murinsel - umělý ostrov na řece Mur s příjemnou kavárnou, symbol moderní architektury města). Krátká zastávka v PIBERU (procházka k hřebčínu proslulých lipicánů). Cesta pokračuje do Korutan, kolem jezer WÖRTHERSEE na ubytování. Večeře a nocleh.

2.den

Po snídani odjezd do národního parku NOCKBERGE (tzv. Knedlíkové hory, v oblasti Gurktalských Alp). Z lázeňského střediska BAD KLEINKIRCHHEIM výjezd lanovkou, a pak možnost pěší túry k vrcholu WÖLLANER NOCK (2.145 m n. m.). Hřebenová túra s krásnými výhledy. Trasa cca 4 km/1,5 hod/. Přejezd do alpského průsmyku TURRACHER HÖHE (1.763 m n. m., centrum letní a zimní turistiky) - výjezd lanovkou Kornockbahn. Nenáročná turistika v nově vybudovaném přírodním parku s vodními atrakcemi. Možnost náročnějšího výstupu na vrchol Kornock (2.193 m n. m.) a zpět. Trasa cca 3 km/1,5 hod/ nebo stezkou Barbaraweg k jezeru TURRACHER SEE a procházka kolem jezera. Trasa cca 3,5 km/1,15 hod/. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3.den

Po snídani cesta korutanským údolím MÖLLTAL a výjezd „mölltalským expressem“ (délka 4,8 km, rychlost 43 km/h) a lanovkou k ledovci MÖLLTALER GLETSCHER. Zde se nám otevře pohled na strhující panorama Vysokých Taur i vzdálených Dolomit. Nenáročná procházka kolem ledovcového jezera EISSEE (2.320 m n. m.). Přejezd do MALLNITZ, odkud vede lanovka ANKOGELBAHN do výše (2.630 m n. m.), z vrcholu nádherné výhledy. Krátký, ale strmý pěší výstup k vrcholu Arnoldhöhe cca 400 m/20 min/ krásné výhledy na Grossglockner, Karavanky i Dolomity, nebo sestup od lanovky k chatě Hannoverhaus /cca 15 min/. Lanovkou zpět. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4.den

Po snídani výjezd lanovkou na DREILÄNDERECK, trasa na vrchol a zpět k lanovce cca 3 km/1 hod/. Přejezd do Itálie – procházka kolem ledovcových jezer FUSINE pod vrcholem MANGART (2.679 m n. m.). Trasa cca 3, 5 km/1,5 hod/. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5.den

Po snídani SANKT VEIT (zbytky opevnění, radnice s arkádovým nádvořím, extravagantní hotel St. Veit). DÓM v GURKU (katedrála Panny Marie s kryptou). FRIESACH (středověké město, zachovalé městské hradby, románsko - gotický kostel). Cesta přes Rakousko do ČR, příjezd do nástupních míst v pozdních večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Rakousku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, silniční poplatky a parkovné, 4x ubytování s polopenzí, pobytová taxa, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Korutanská karta zahrnující výjezdy lanovkami, muzea a další služby v ceně 47,- EUR, vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“. Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

Doporučené kapesné

cca 80,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

ck vsacanZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.7.2024 16.7.2024 14390 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel