RAKOUSKO - ZUGSPITZE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Zájezd do srdce  Alp s návštěvou nejvyšší hory Německa - Zugspitze. Objevíme krásu pohoří Karwendel a Wetterstein, navštívíme malebné městečka Seefeld, kde se můžeme ponořit do atmosféry okouzlujícího kostela Seekirchl a prozkoumat fascinující soutěsku Leutaschklamm. Výjezd lanovkami v ceně zájezdu. Pohodový program vhodný i pro méně zdatné turisty.

Partenkirchen - Kaltwassersee - Seefelder Spitze - Leutaschklamm - Zugspitze - Eibsee - Mösern

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Ráno odjezd autobusu z ČR odpoledne zastávka v centru PARTENKIRCHEN a procházka ulicí Ludwigstrasse, která patří mezi nejkrásnější alpské třídy. K večeru příjezd do Seefeldu – malebná náhorní plošina (1.200 m), která se rozkládá mezi masivními vápencovými pohořími Wetterstein a Karwendel. Ubytování, večeře.

2. den zájezdu:
SEEFELD - výjezd pozemní lanovkou kolem jezírka Kaltwassersee do mezistanice Rosshütte (1.760 m) a odtud další výjezd kabinkou na Seefelder Joch (2.064 m). Panoramatická plošina s výhledy na pohoří Karwendel, Wettersteingebirge, Silvrettu, Lechtalské a Stubaiské Alpy – impozantní podívaná. Od vyhlídky je možný pro zájemce výstup ke křížku na vrchol Seefelder Spitze (2.220 m, cca 30-45 minut chůze, převýšení 156 m). Odpoledne odjezd do nádherné divoké soutěsky LEUTASCHKLAMM – nenáročná trasa vede po zavěšených ocelových lávkách, které jsou tvořené z roštů a jsou upevněné na kolmé skále vysoko nad hřmící vodou. Úchvatné pohledy dolů na různé kaskády a meandry. Součásti trasy jsou i dva mosty. Před večeří příjemná procházka k barokní ikoně Seefeldu – Jezernímu kostelu svatého Kříže (Seekirchl), který nechal v 17. století vystavět arcivévoda Leopold V. Habsburský. 

3. den zájezdu:
Odjezd do Ehrwaldu, výjezd kabinovou lanovkou z rakouské strany na nejvyšší horu Německa – ZUGSPITZE 2.962 m. Vrchol leží v alpském masivu Wetterstein přesně na hranici mezi Německem a Rakouskem. Jedinečný 360° panoramatický rozhled s více než 400 alpskými vrcholy ve čtyřech různých zemích až do vzdálenosti 250 km. Odpoledne okružní trasa kolem úchvatného horského ledovcového jezera EIBSEE pod severní stěnou hory Zugspitze s průzračně čistou vodou, se spoustou malých zátok a ostrůvků (okruh 7 km, cca 2 hodiny chůze). 

4. den zájezdu:
Odjezd z hotelu do MÖSERN, kde je k vidění největší volně zavěšený zvon v Alpách vysoko nad údolím řeky Inn, tzv. Zvon míru, který symbolizuje přátelství a dobré sousedské vztahy mezi alpskými zeměmi jako je Rakousko, Německo, Švýcarsko a Itálie. Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • Na tento zájezd nelze uplatnit žádné slevy.

Nástupní místa

Odjezd F 
Praha, Pardubice, Hradec Králové
ck redok


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.9.2024 15.9.2024 11250 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel