RAKOUSKO - TO NEJ Z DACHSTEINSKÉ BOMBY
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

 

 

Ramsau am Dachstein - jedna z nejlépe položených horských vesnic v Alpách, ledovec Dachstein s visutou vyhlídkovou plošinou, největší štýrský vodopád  Riesachwasserfall, proslulé zimní středisko Schladming, malebné jezero Bodensee. Luxusní hotel s bazénem, dachsteinská karta v ceně zájezdu. 

 

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ráno odjezd z ČR, odpoledne příjezd do RAMSAU AM DACHSTEIN, ubytování a večeře.

2. den zájezdu
DACHSTEIN, výjezd busem k lanovce a dále lanovkou na ledovec (2700 m). Na ledovci vás čeká visutá vyhlídková plošina se skleněnou podlahou „Skywalk“ neboli nebeský krok do prostoru. Tato plošina se tyčí na 250 m vysoké skalní stěně a je to jedna z nejkrásnějších vyhlídek v Alpách. Dalšími atrakcemi jsou úchvatný Ledový palác (podzemní ledové království s nádhernou výzdobou, vstupné cca 10 €), pro odvážlivce visutý Dachsteinský most a Schody do prázdna. Po poledni výstup na chatu Dachsteinsüdwandhütte (1871 m), která stojí na jižním úpatí masivu, cca 1 hod chůze od spodní stanice lanovky. Stejnou cestou zpět a návrat do hotelu naším busem nebo okruhem kolem salaše Brandlalm až do hotelu pěšky (cca 2,5 hod chůze od chaty). Večeře.

3. den zájezdu

Celodenní výlet naším busem do „Světa divoké vody“ v údolí Untertal - vodopád RIESACHWASSERFALL, největší vodopád ve Štýrsku, který si divoce razí cestu soutěskou, jíž se prochází. Cestou přejdete přes visutý most, zdoláte jištěné žebříky se zábradlím a vyšlapete více než 500 schodů až k salaši Gfölleralm a krásnému jezeru Riesachsee. Přejezd do ROHRMOOSU a výjezd lanovkou na horu Hochwurzen (1849 m), odtud středně náročná túra kolem klečí ke křížku Rossfeld (1919 m), který se nachází na nádherném panoramatickém plató (celkem 2 hod). Večeře.

4. den zájezdu
Výjezd lanovkou přímo z Ramsau na místní horu RITTISBERG - nenároční turistika, nádherné výhledy na ledovec Dachstein a pohoří Taury. Zpět je možné sjet lanovkou, sejít pěšky nebo si vypůjčit koloběžky (cca 10 €) a sjet na nich do údolí. Volné odpoledne, relaxace v hotelovém wellness, pohodlné procházky po Ramsau. Večeře.

5. den zájezdu
Odjezd do SCHLADMINGU a výjezd lanovkou na horu PLANAI (nenáročný okruh s pěknými výhledy cca 1 hod) s možností výstupu na vrchol Krahbergzinken (2134 m, navíc cca 2 hod). Možnost občerstavení v restauraci u lanovky, procházka po městečku Schladming. Odpoledne autobusový výlet do FILZMOOSU, mýtnou silnicí až pod hřeben Gosaukamm, který leží vedle známějšího Dachsteinu. Posezení na salaši OBERHOFALM s výhledem na osamělou horu Bischofsmütze (2458 m), která je se svými dvěma vrcholy symbolem pohoří. Hodinová nenáročná procházka kolem malebného jezírka. Večeře.

6. den zájezdu
Odjezd ke krásnému štýrskému jezeru BODENSEE,  nenároční procházka kolem jezera až k hučícím vodopádům SCHLEIERWASSERFALL. Před polednem odjezd, návrat do ČR ve večerních hodinách dle jednotlivých nástupních míst.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • děti 5-13,9 let ubytované na 3. nebo 4. lůžku cena 9000 Kč
  • děti 14-16,9 let ubytované na 3. nebo 4. lůžku cena 11000 Kč

Odjezd F 
Praha, Pardubice, Hradec Králové + BENEŠOV , Č.BUDĚJOVICE

CK REDOKZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

11.6.2024 16.6.2024 13791 KČobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel