RAKOUSKO - PŘÍRODNÍ KRÁSY KORUTAN
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Slunné Korutany, to je úchvatná oblast vysokých horských masívů a překrásných jezer. Známé lázeňské středisko Bad Kleinkirchheim je ideální základnou k podnikání výletů za poznáním krás Korutan. S Korutanskou kartou (v ceně zájezdu) jsou prakticky všechny Korutanské atrakce naprosto zdarma. Díky tomu si může každý svůj program v Korutanech přizpůsobit přesně podle svých představ a požadavků, nezávisle na daném programu.

 

Klagenfurt - Pyramiedenkogel – Maria Wörth – Bad Kleinkirchheim - Mölltalský ledovec – Weißsee - Raggaschlucht –Dreiländereck – Affenberg – Ossiacher See - Hochalmstraße - údolí Maltatal – přehrada Kölnbrein – Malta - Gmünd – hrad Sommeregg – Nockalmstraße – NP Nockberge - Turracherhöhe

 

 

Program zájezdu

 

1. den zájezdu:
Odjezd v ranních hodinách do Rakouska. KLAGENFURT, park Minimundus s modely 140 nejznámějších staveb světa s maketami vlaků a lodí. Rozhledna PYRAMIEDENKOGEL na jižním břehu WÖRTHERSEE, jedinečný výhled na jezero a horské pásmo Karavanek. Malebné městečko MARIA WÖRTH na břehu jezera Wörthersee. Večer ubytování v hotelu přímo u jezera Millstätter See, večeře.

2. den zájezdu:
Dopoledne výjezd nejdelší podzemní dráhou světa (4796 m) a následně pak lanovkou na MÖLLTALSKÝ LEDOVEC, nejvyšší celoroční sněhová vrstva, fantastické výhledy. Příjemné procházky v okolí jezera WEIßSEE ve spodní stanici lanovky. Odpoledne zdoláme po dřevěných žebřících a lávkách RAGGASCHLUCHT, jedna z nejkrásnějších a nejpůsobivějších soutěsek Rakouska. Večer návrat do hotelu.

3. den zájezdu:
Dopoledne výjezd z Arnoldsteinu lanovkou DREILÄNDERECK. Po rakousko-slovinské hranici procházka do místa, kde se stýkají hranice 3 států. Odměnou budou úchvatné výhledy na horskou oblast Karavanky, Julské Alpy, Gailtalské Alpy a města Villach a Klagenfurt. Odpoledne návštěva lesního parku AFFENBERG, komentovaná procházka mezi 150 volně tu žijícími opicemi japonských makaků. Den zakončí vyhlídková plavba po jezeře OSSIACHER SEE. Večer návrat do hotelu.
 
4. den zájezdu:
Vysokohorskou vyhlídkovou silnicí HOCHALMSTRASSE do údolí MALTATAL s nespočtem vodopádů k vysokohorské přehradě KÖLNBREIN (1933 m n. m.) s nejvyšší přehradní stěnou a vyhlídkovou lávkou nad dechberoucí hloubkou. Procházka v okolí přehrady s krásnými výhledy na okolní hory a ledovce. Krátká zastávka v malebné obci MALTA. Odpoledne starobylé městečko GMÜND s návštěvou unikátního muzea sportovních vozů PORSCHE. Návštěva středověkého hradu SOMMEREGG s muzeem mučících prostředků napříč světem a časem. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu:

Dopoledne se vydáme vyhlídkovou silnicí NOCKALMSTRAßE přes oblé kopce s pastvinami NP NOCKBERGE. Prohlídka skanzenu, procházka z dvoutisícového sedla, sedlo GLOCKENHÜTTE se zvonkem štěstí. Odpoledne zastávka v sedle TURRACHERHÖHE u jezera Turrachsee. Výjezd lanovkou PANORAMABAHN s fantastickými výhledy na celé Korutany. Možnost návštěvy muzea křišťálů a drahokamů nebo dechberoucí sjezd bobovou dráhou. Cestou zpět do hotelu návštěva Alpského parku divoké zvěře, procházka mezi výběhy alpské zvířeny, Africké sbírky – rakouská obdoba muzea Emila Holuba a Muzeum ryb.

6. den zájezdu:
Do odpoledního odjezdu program v BAD KLEINKICHHEIM podle vlastních představ. Možný výjezd lanovkou na vrchol Keiserburg (2055 m) s horskými túrami různých délek a náročnosti, hlavně však s překrásnými výhledy. Bad Kelinkirchheim je ideálním místem odpočinku a relaxace. Nový lázeňský komplex St. Kathrein nabízí nejen relaxační bazény, ale i spoustu moderních adrenalinových aktivit. Starší lázně Römerbad (římské lázně) zase skýtají ze svých venkovních bazénů překrásné výhledy na okolní hory. Návrat zpět do ČR ve večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje

 

 • dopravu lux. klim. busem, 
 • 5x ubytování v aparthotelu *** - 2lůžk. apartmány s příslušenstvím a balkonem, 
 • 5x polopenzi formou bufetu, 
 • Korutanskou kartu (zdarma veškeré vstupy, lanovky a plavby dle programu), 
 • průvodce CK
Poznámka: Korutanská karta (Kärtner Card) znamená nesmírnou finanční úsporu. Všechny vstupy, lanovky a plavby obsažené v programu jsou díky kartě ZDARMA. Pouze Minimundus a lázně v Bad Kleinkirchheim poskytují na kartu slevy.

 

Cena nezahrnuje

 

 • fakultativní služby mimo kartu
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

 

Fakultativní příplatek

 

 • apartmán pro 1 osobu 2350 Kč, 
 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 240 Kč

 

Nástupní místa

 

 

Sleva

 

 • dítě do 7 let sleva 2000 Kč, dítě do 7–14 let sleva 500 Kč
 • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

 

Orientační ceny vstupného

 

Klagenfurt – Minimundus – snížený cena vstupu na Korutanskou kartu 9,50 €
Všechny ostatní lanovky, plavby a vstupy jsou zahrnuty v Korutanské kartě.

 

Kapesné

 

Nutné pouze kapesné, lanovky již v ceně karty. Celková výše kapesného záleží samozřejmě na Vás, počítejte však vždy s rezervou pro nenadále situace (např. hotovostní platba při lékařském ošetření apod.)
ck redok

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

20.7.2021 25.7.2021 12328 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel