POHODOVÝ TURISTICKÝ ZÁJEZD DO KITZBÜHELSKÝCH ALP
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

6denní turistický zájezd do rakouských Vysokých Taur a Kitzbühlských Alp, je další z mozaiky zájezdů s pohodovou turistikou. Národní park Vysoké Taury patří k tomu nejlepšímu, co mohou rakouské Alpy nabídnout, krásná příroda, tichá údolí, čistá horská jezera.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst ve večerních až nočních hodinách do Rakouska.

 

2.den

Cesta Rakouskem do Krimmler Achental. Z parkoviště výstup ke KRIMMELSKÝM VODOPÁDŮM (se svými 385 metry patří k největším v Evropě. Burácející masy vody se tu valí dolů ve třech stupních, kolem kterých vede turistická stezka). Výstup k horní hraně vodopádu a odtud možnost pokračovat kaňonem říčky k chatě HÖLZLAHNERALM, pak stejnou cestou zpět. Trasa cca 12-13 km /5 hod/. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh. 

3.den

Po snídani odjezd panoramatickou silnicí STUBACHTAL a dál lanovkou k Berghotelu Rudolfshütte a ledovcovému středisku WEISSEE, které nabízí mnoho možností (lehkých i těžších túr, dle individuálního výběru). Výjezd lanovkou Medelz pod vrchol Medelzkopf. Náročný strmý výstup a sestup na vrchol MEDELZKOPF (2.760 m n. m.) Trasa cca 2 km/2 hod/. Další možností je krátký lehký výstup k Rudolfshütte a návrat zpět k chatě 1,5 km/30 min/, náročnější trasa – sestup k jezeru TAUERNMOOSSEE a do střední stanice lanovky k jezeru GRÜNSEE. Trasa cca 6,5 km/2,5 hod/. Lehčí variantou je procházka kolem jezera Weissee. Návrat na hotel. Večeře a nocleh.

4.den

Snídaně, průjezd mýtnou vysokohorskou silnicí Gerlos-Alpenstrasse do GERLOSPASSU a lanovkou Dorfbahn k chatě Gipfeltreffen. Odtud krátký výstup na KÖNIGSLEITENSPITZE (2 315 m n. m.), náročnější výstup na vrchol FALSCHRIEDEL a pro zdatné i OCHSENKOPF (2 469 m n. m.) Trasa cca 6 km /3,5 hod/. Další možností je pohodový nenáročný výstup na vrchol MÜLLACHGEIER nebo procházka kolem nádrže SPEICHERTEICH. Návrat k chatě. Odjezd zpět do Mittersillu. Centrum „Národního parku Vysoké Taury“ nebo plavání v krytém bazénu s vířivkou (s kartou Sommer Card se slevou). Večeře a nocleh.

5.den

Snídaně a pak autobusem do Neukirchen, lanovkou Wildkogelbahn k Aussichts-Bergrestaurant (2.091 m n. m.). Odtud výstup na WILDKOGEL (2.224 m n. m.) k chatě Geisl-Hochalm, zpět k lanovce. Trasa cca 7 km/3, 5 hod/. Možnost pokračovat na vrchol FRÜHMESSER (2.223 m n. m.). Trasa cca 9 km/2,5 - 3 hod/. Ostatní přejezd do údolí Sulzbachtal k vodopádu UNTERSULZBACHFALL. Okružní trasa kolem bouřící říčky Untersulzbach. Okruh cca 3 km/1,15 hod/. Cesta zpět na hotel. Večeře a nocleh.

6.den

 

Po snídani odjezd z hotelu. MELK (možnost prohlídky kláštera v Rakousku, nádvoří, kostel sv. Petra a Pavla, zahrady a města). Návrat v nočních hodinách.

 

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, silniční poplatky a parkovné, 4x ubytování s polopenzí, pobytová taxa, průvodce, Nationalpark Sommercard Hohe Tauern (zahrnující výjezdy lanovkami, muzea, bazény), kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje: případné vstupy mimo kartu, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“. Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

Doporučené kapesné

cca 80,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

ck vsacanZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

11.8.2024 16.8.2024 12390 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel