MADEIRA - EXOTICKÝ RÁJ
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo
Navštivte s námi nádherný ostrov Madeira - „květinový ostrov“, s neobyčejně půvabnou přírodou. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají hory sopečného původu a k okrajům vybíhají divoké kaučuky porostlé bujnou vegetací. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantiku Madeira získala přívlastek „ostrov věčného jara“. Poznávací zájezd na Madeiru je ideální kombinací poznání a odpočinku.
 
 
 
Funchal - Da Serra - levada Rabacas - Paúl da Serra - Bica da Cana - Rabacal - Porto Moniz - Pico do Areeiro - Ribeiro Frio - Balcoes - Santana - Portela - Sao Lourenco - Prainha - Curral das Freiras - Camara de Lobos - Cabo Girao - Ribeira Brava - Ponta do Sol - Jardim Botanico a Orchidea - Palheiro - levada Dos Tornos - Camacha - levada Da Serra da Faial

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odlet z Prahy. Přílet na Madeiru v pozdních hodinách.
 
 
2. den zájezdu:
Prohlídka hl. města FUNCHALU, třída s katedrálou Sé, kostel sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, stará pevnost, zahrada Quinta Vigia, muzeum madeirského vína aj.
 
 
3. den zájezdu:
Výlet do zeleného srdce ostrova a poté přes planinu DA SERRA až na severozápadní konec ostrova. Zastávka na vyhlídce u hotelu Emcumeada, jedinečné výhledy na rozeklané stěny kaňonu a vesnice Serra d´Aqua. Krátká procházka po levadě RABACAS, která je lemována bílými a fialovými kalokvěty. Náhorní plošina PAÚL DA SERRA. Vycházka na vyhlídku BICA DA CANA s výhledem na kaňon a vesnici Sao Vincente. Delší vycházka na plošině nás zavede ke kaňonu Janela, kde se přes RABACAL projdeme podél levady k vodopádu CASCATA DO RISCO. Malebné PORTO MONIZ, koupání v přírodních bazéncích s mořskou vodou.
 
 
4. den zájezdu:
Výlet k nejvyšším velikánům ostrova. Příjezd na vyhlídku PICO DO AREEIRO do výšky 1805 m - úžasné výhledy i na nejvyšší horu Pico Ruivo. Pěší procházka na vyhlídkový bod MIRADOURO NINHO DA MANTA („hnízdo káňat“). Přejezd do RIBEIRO FRIO, kde se nachází pstruží farma a odtud procházka po levadě na vyhlídku BALCOES („Balkóny“). Pokračujeme busem na sever. pobřeží do vesničky SANTANA s barevnými domky. Přes vyhlídku PORTELA se vydáme na východní cíp ostrova, zastávka na vyhlídkách výběžku SAO LOURENCO, možnost koupání na jediné přírodní písečné pláži ostrova PRAINHA.
 
 
5. den zájezdu:
Divoký střed ostrova a útesy jihozápadního pobřeží. Průjezd ještě nedávno těžko dostupným vnitrozemím na vyhlídku EIRA DO SERRADO - výhled na divoký kaňon a okolní hory. Vesnička CURRAL DAS FREIRAS v centru hor a rybářská vesnička CAMARA DE LOBOS, která uchvátila i W. Churchilla. Pokračujeme na pobřeží a vyjedeme na jeden z nejvyšších útesů v Evropě CABO GIRAO - nádherný výhled. RIBEIRA BRAVA, městečko s cenným kostelem Matky Boží a malou pevností. Koupání na písečné pláži Calheta beach. Krátká zastávka ve vesničce pod útesy PONTA DO SOL.
 
6. den zájezdu:
Romantika zahrad, které jsou lehce dosažitelné městskou dopravou nebo vyhlídkovými lanovkami. JARDIM BOTANICO - zahrada se záplavou madeirských i exotických květin. Odpoledne vrchol MONTE, nádherný výhled na Funchal i okolí, kostel Panny Marie s hrobkou rakouského císaře Karla I., JARDIM TROPICAL, rozsáhlá zahrada, tropické a subtropické rostliny.
 
 
7. den zájezdu:
Odpočinkový den. Možnost fakult. lodních výletů, např. blízký ostrov PORTO SANTO s místní 8km pláží.
 
8. den zájezdu:
Individuální volno nebo výlet s průvodcem místní dopravou za poznáním přírody. Pěší túra po
levadě DOS TORNOS s výhledy na Funchal a pobřeží. Možnost posezení v zahradě čajovny Hortenzie. Cestu zakončíme ve vesnici PALHEIRO, návrat busem do Funchalu.
 
 
9. den zájezdu:
Individuální volno nebo možnost výletu místní dopravou za poznáním venkova i přírody. Pěší trasa z městečka CAMACHA, výrobna proutěného zboží, podél levady DA SERRA DA FAIAL přes Vale Paraiso -„Rajské údolí“ a vavřínový les do FUNCHALU. Oba výlety nejsou výrazně náročné a zvládne je běžný turista.
 
 
10. den zájezdu:
Individuální volno.

11. den zájezdu:
Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Doporučujeme

Vyhlídky Pico do Areeiro a Balcoes
Exotika zahrad Jardim Botanico
Nejvyšší útesy v Evropě Cabo Girao
Procházky podél levád
ck redok


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.3.2024 25.3.2024 29990 Kčobjednat
12.4.2024 22.4.2024 32490 kčobjednat
2.8.2024 12.8.2024 30990 KČobjednat
16.8.2024 26.8.2024 30990 kčobjednat
4.10.2024 14.10.2024 29990 KČobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel