Madeira
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

8 denní letecký poznávací zájezd Madeira. Zájezd s kombinovanou dopravou minivanem a v malém kolektivu na ostrov nazývaný „plovoucí zahrada Atlantiku“ nebo také „ostrov věčného jara.“ Ostrov nabízí pro svou příznivou subtropickou polohu možnost strávit aktivní dovolenou prakticky po celý rok. Vydejte se s námi na pohodový pobytově - poznávací zájezd s lehkou turistikou, za poznáním zdejší úžasně rozmanité přírody, levád, vavřínových pralesů a hor s úžasnými výhledy na oceán. Neopomeneme také navštívit zdejší hospůdky a restaurace s pestrou nabídkou místních specialit, velkého výběru ryb a vín. 

PROGRAM ZÁJEZDU
1.den: Odlet z Prahy, přílet na Madeiru, transfer do hotelu na ubytování. Nocleh.
2.den: Po snídani odjezd na poloostrov ST. LOURENCO (turistická vycházka nejvýchodnější částí ostrova s nád-
herným výhledem na moře, skalní útesy a sopečné vyvřeliny), BELVEDER (skalní vyhlídka nad divokým pobřežím a rozeklanými skalními útesy), PRAINHA (zastávka nad jedinou přírodní písečnou pláží ostrova), MACHICO (pobřežní městečko se starou pevností, křivolakými uličkami s typickými hospůdkami). Nocleh.
3.den: Po snídani přejezd pod třetí nejvyšší horu Madeiry - PICO DO ARIEIRO (1.810 m n. m. - s nádhernými výhledy na hřebeny nejvyšších hor ostrova. Krátká túra od parkoviště k vyhlídce „Hnízdo káňat“ s dech beroucím pohledem do údolí Fajá), odjezd do vesnice CAMACHA (vesnice známá košíkářskou tradicí, návštěva výrobny a ukázkové prodej-ny), odjezd na MONTE (vysoko nad hlavním městem rozprostřená čtvrť s paláci, vilami, zahradami a parky, které tu vznikaly od 19. stol., kostel Panny Marie, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Habsburský, možnost vyzkoušet montský tobogán - sjezd v proutěných koších na dřevěných lyžích až do Funchalu). Nocleh.
4.den: Po snídani cesta do středu ostrova - ENCUMEADA (horské sedlo s výhledy na okolní hory), přejezd náhorní plošinou PAÚL DA SERRA (rozsáhlá planina bez stromů v nadmořské výšce 1.500 m n. m.), RABACAL (UNESCO, výchozí místo turistických tras do Parque Natural do Madeira), turistická vycházka k vodopádu RISCO kolem stejnojmenné levády, možno pokračovat k LEVADA 25 FONTES (jedny z nejoblíbenějších tras na Madeiře vedoucí vavřínovým pralesem kolem levád) PORTO MONIZ (město na severozápadním konci ostrova s přírodními mořskými bazény vytvořenými sopečnou činností s možností koupání a ochutnávky místních specialit), SAO VICENTE (městečko přilepené ke strmým horským útesům nedaleko severního pobřeží ostrova. Nedaleko centra zpřístupněná vulkanická jeskyně Grutas de Sao Vicente, vyhloubená v dávné minulosti rozžhavenou lávovou řekou, jehož součástí je interaktivní muzeum vulkanologie). Návrat do Funchalu. Nocleh.
5.den: Po snídani výjezd na Monte (možnost přesunu kabinkovou lanovkou z centra, která vede vysoko nad městem), TROPICKÁ ZAHRADA (Jardim Tropical zahrada osázená subtropickými květinami a dřevinami, které portugalští mořeplavci přiváželi z exotických krajin celého světa), BOTANICKÁ ZAHRADA (na bývalém pozemku anglické podnikatelské rodiny Reidů vzniklá zahrada, zaměřená na pěstování rostlin a květin Makaronésie, Madeiry a Jižní Ameriky, rozšířená o voliéry exotického ptactva), návrat do města, prohlídka FUNCHALU (hlavní město ostrova, katedrála Sé, nádherné městské parky, nábřežní promenáda s rybářskými hospůdkami, pevnost Fortaleza do Pico, jezuitský chrám a kostel sv. Petra, návštěva muzea a výrobny proslulého madeirského vína Madeira). Nocleh.
6.den: Ráno po snídani odjezd na ACHADA DO TEIXEIRA (výchozí bod na cca hodinovou pohodlnou túru k nejvyššímu vrcholu PICO RUIVO (1.862 m n. m., s úchvatnými výhledy na všechny strany ostrova pod vámi), SANTANA (nádherně položené městečko na úpatí hor s malebnými lidovými domky s doškovými střechami), RIBEIRO FRIO (pstruží farma v horách v nitru ostrova, kde můžete v přilehlé restauraci tuto rybu ochutnat), návrat na ubytování. Nocleh.
7.den: Po snídani odjezd na PICO DE BARCELOS (jedna z vyhlídek na město Funchal, jeho přístav a přilehlé pobřeží s útesy), EIRA DO SERRADO (1.006 m n.m. vyhlídkové místo v horách v srdci ostrova. Serrado je jedním z nejkrásnějších míst na Madeiře s nádherným výhledem na okolní hory a na vesnici Curral das Freiras - údolí jeptišek, které leží několik set metrů níže). CURRAL DAS FREIRAS (pověstný „úkryt jeptišek“, které v této divoké a odloučené části ostrova našly v 16. století úkryt před piráty. Dnes obec, zpřístupněna až relativně nedávno dlouhým tunelem, proslulá svými kaštanovými specialitami a likéry). CAMARA DE LOBOS (dnes rybářské městečko, ve kterém přebývali při osídlování Madeiry její objevitelé. Camaru nejvíce proslavil Sir Winston Churchill, který tu trávil dovolenou a maloval zdejší krajinu), CABO GIRAO (strmý mořský útes čnící 580 m nad hladinou oceánu, druhý nejvyšší v Evropě. Na nejvyšším bodě útesu je nově zbudovaná vyhlídka, která svou prosklenou částí podlahy doslova trčí do prostoru s úchvatnými výhledy dolů na oceán). Návrat na ubytování. Nocleh.
8.den: Transfer na letiště, odlet z Madeiry, přílet do Prahy.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ


Ubytování na Madeiře v historickém centru hlavního města Funchal. Bydlení na jednom místě v hotelu střední kategorie (dvoulůžkové pokoje), součástí noclehů jsou snídaně.

 

CENA ZAHRNUJE: Letecká doprava Praha - Madeira a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, pronájem auta a doprava autem po Madeiře, 7x nocleh, 7x snídaně, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů a lanovky, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.


Doporučené kapesné na vstupy: 60,- EUR
Minimální počet účastníků: 8 osob.
Pořadí výletů může být změněno dle aktuálního počasí.

 

Termín 1.5.-8.5.2020. je v době konání květinového festivalu.

 CK Vsacan

 

  datum odjezdu datum příjezdu cena  
  17.4.2020 24.4.2020 Cena: 27 590,- Kč  
  24.4.2020 1.5.2020 Cena: 27 590,- Kč  
  1.5.2020 8.5.2020 Cena: 29 550,- Kč  
  25.9.2020 2.10.2020 Cena: 27 590,- Kč  
Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel