Azorské ostrovy
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

PONTA DELGADA • SETE CIDADES • FAJA DO BAIXO • FURNAS • FAIAL DO TERRA • POVOACAO • PONTA DA MADRUGADA
Náročnost tras: středně lehká

 

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov S?o Miguel do Ponta Delgady (předpokládaný odlet z Prahy je v 6,45 hod. s přestupem v Lisabonu) , přílet do Pondta Delgada v 13,05, transfer na ubytování.

2. den

Po snídani se nejdříve autobusem vydáme na západní stranu ostrova, kde začíná pěší túra cestou Mata do Canário (cca 12 km – 3,5 hod.) ke caldeira Sete Cidades, obrovskému vyhaslému kráteru, v jehož útrobách jsou dvě nádherná jezera zelené a modré barvy, ve kterých se odráží okolní lesy a atlantické nebe. Poté se pokračuje do Faj? de Baixo na prohlídku ananasových plantáží, která bude obohacena o ochutnávku ananasového likéru, který se zde vyrábí. Odjezd na ubytování.

3. den:

Výlet k jezeru Lago das Furnas a do jeho okolí. U jezera vyvěrají horké prameny a páry, které se využívají k přípravě proslulého dušeného pokrmu cozido das Furnas, který je kombinací masa, zeleniny a brambor. Pěší túra kolem dokola kráteru (cca 9,5 km – 3 hod.). Odpoledne procházka po fascinující botanické zahradě Terra Nostra s množstvím stromů a keřů neznámých pro nás, Středoevropany, možnost koupání v jezírku s termální vodou. Výlet pokračuje přes severní pobřeží, k vyhlídce Pico de Ferro a k návštěvě čajových plántaží společnosti Gorreana, jediné svého druhu v Evropě. Součástí je i malé muzeum. Při návratu na ubytování zastávka na vyhlídce Santa Iria.Návrat do hotelu

4. den:

Ráno prohlídka města Ponta Delgada, při které se seznámíte s historií, památkami a muzei města a zvyky místních obyvatel. Odpoledne fakultativně lodí mořská výprava za delfíny a velrybami. Plavba trvá přibližně 3 hodiny a je organizovaná profesionálním týmem. (Uskutečnění výletu záleží na aktuálních povětrnostních podmínkách).

5. den:

Po snídani odjezd z Ponta Delgada směrem k vesnici Lagoa. Návštěva tradiční keramické dílny a rybářského přístavu. Pěší túra Praia - Lago do Fogo po přírodní stezce a kolem levády (cca 12km – 4 hod.) během túry budete moci pozorovat mnoho druhů endemických rostlin, které nejsou k vidění jinde na světě. Během výstupu je několik míst, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na jižní pobřeží S.Miguel, na Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia. Po té zastávka v Caldeira Velha s termálními prameny a geotermální elektrárnou. Poslední zastávka bude v továrně typických likérů Mulher de Capote. Návrat na hotel.

6. den:

Po snídani odjezd k turistické stezce Faial da Terra - Salto do Prego (cca 5 km – 3 hod.), túra začíná i končí ve Faial da Terra, kde se nachází vodopád Salto do Prego a kolem něj překrásné akácie a voňavé pittosporie, nazývané též čínské pomerančovníky. Dále stezka pokračuje klesáním až do Faial da Terra. Zde volno s možností koupání v moři. Návrat do hotelu.

7. den:

Volný den nebo celodenní fakultativní výlet po severovýchodní části ostrova (min. 15 osob), nádherném regionu se strmými někdy až vertikálními mořskými útesy, s původní exotickou vegetací a zalesněnými vršky. Návštěva parku Ribeira dos Caldeir?es, který je umístěný mezi starobylými vodními mlýny. Zde vedou pěší stezky podél svahů nad řekou umožňující přístup k bohaté přírodní vegetaci a k panoramatickým výhledům. Návštěva Casa do Trabalho, centra lidových ručních výšivek a tkaných látek . Cesta dále pokračuje přes nejkrásnější část s působivými výhledy na údolí k vyhlídce Ponta da Madrugada. Dále podél pobřeží se dostaneme do vesničky Povoaç?o, kde se usadili první osadníci ostrova. Zde můžete ve volném čase ochutnat jejich Fofas da Povoaç?o (typický azorský moučník). Návrat na ubytování.

8. den:

Snídaně na hotelu a poté transfer na letiště (odlet v 6,40 hod., s přestupem v Lisabonu - předpokládaný přílet do Prahy v 18,30 hod.)

 

cena zahrnuje.

 leteckou dopravu Praha–Azory–Praha, vč. tax
• autobusovou přepravu dle programu
• 7× ubytování ve 3* hotelu se snídaní
• průvodcovské služby

 

cena nezhahrnuje: komplex.cest.poj

 

 

Příplatky

 

jednolůžkový pokoj 6 500 Kč (na vyžádání)
• 7x večeře 4 100 Kč
• fakultativní výlet severovýchod ostrova 1 250 Kč (min. 15 osob)
• fakulttivní výlet pozorování delfínů a velryb cca 50 eur

Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

 

Doprava na Azorské ostrovy je zajištěna leteckou společností Tap Portugal
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Lisabon 6:45–9:15, Lisabon - Ponta Delgada 11:40, - 13:05
Ponta Delgada - Lisabon 6:40 - 09:50, Lisabon - Praha 14:15 - 18:30

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm.

 

CK emmaZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

16.7.2021 26.7.2021 24901 Kčobjednat
16.7.2021 23.7.2021 22269 Kčobjednat
17.9.2021 27.9.2021 24901 Kčobjednat
17.9.2021 24.9.2021 22269 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel