Polským rychlovlakem za krásami Baltu
 
Způsob dopravy: ikona_vlak

VARŠAVA (UNESCO) • GDAŇSK • SOPOTY • HEL • WŁADYSŁAWOWO • MALBORK (UNESCO) • ELBLAG

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd vlakem Eurocity po trase Praha, Kolín, Pardubice, Olomouc (individuálně vlakem z Brna do Olomouce) do Varšavy (UNESCO), ubytování, prohlídka „polského New Yorku“ s mrakodrapy a království skla a oceli, obnovené historické jádro města se zámkem, alternativně muzea, galerie či moderní fotbalový stadion.

2. den

Nejmodernějším a nejrychlejším vlakem polských železnic (polské pendolino, komfortní jízda rychlostí přes 200 km/h) do metropole severního Polska Gdaňsku, ubytování a prohlídka centra, historické jádro města obnovné po 2. svět. válce s renesančními a gotickými památkami, kostel p. Marie s Gdaňskou madonou, Velký mlýn a Kanál Raduni, projekt
německých rytířů ze 14. stol., nespočet kostelů, hospůdek i obchůdky s baltským černý zlatem jantarem, okouzlující atmosféra města.

3. den:

Ráno regionálním vlakem do lázeňského města Sopoty, umělecký unikát – tzv. Krzywy domek (stavba architektů Szotyński získala titul „Nejpodivuhodnější budova světa“), městský maják a závěrem nejdelší dřevěné molo v Evropě, procházky po dlouhé písečné pláži, možnost oběda. Odpoledne poloostrov Hel s písečnými dunami, malá obec Władysławowo, vyhlídková věž a místní kuriozita – Domek do góry nogami (vzhůru nohama), v obci Hel hospůdky, bílé písečné pláže, ruiny válečných dělostřeleckých baterií, radarů i maják, návrat do Gdaňsku vlakem (individuálně možnost zpět vyhlídkovou lodí (40 PLN), večerní atmosféra největšího polského přístavu. Návrat na ubytování.

4. den:

Po stopách slavných křižáckých hradů – Malbork (UNESCO), největší gotická stavba světa, dále z impozantního historického nádraží vlakem do hanzovního města Elblag, atmosféra historického města a fakultativně návštěva archeologicko- historického muzea. Návrat do Gdaňsku, monumentální katedrála (5 historických slohů) v gdaňské čtvrti Oliwa, návrat na ubytování.

5. den:

Polským vlakem Pendolinem do Varšavy a mezinárodním vlakem EC do ČR, příjezd do Prahy večer

Cena zahrnuje

vlakové jízdenky s místenkou (základní vozová třída) Praha (nebo po trase) Varšava – Gdaňsk a zpět
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelech 3*
• 4× snídani
• průvodcovské služby

cena nezahrnuje:

jednolůžkový pokoj 3600 Kč
• regionální jízdenky a MHD cca 440 PLN
CK si vyhrazuje právo změn v programu vzhledem k jízdním řádům 

komplex.cest.poj.

Ck EMMA, ck geops

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel