POLSKO SLOVENSKÉ TATRY

TERMÁLY –TURISTIKA
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

PROGRAM: 

 

1. DEN: Odjezd z Ostravy, poté dle nástupních míst výše, v ranních hodinách cca v 5:30 hod. směr Polsko. V dopoledních hodinách příjezd do Polska do města ZAKOPANE, kde lanovkou vyjedeme téměř z centra města  na vyhlídku a pohoří GUBALOWKA do výšky 1.123 m. n.m.  a budeme mít krásný výhled na celé TATRY Z POLSKÉ STRANY, zde kávička, krátká procházka. Poté lanovkou zpět dolů, kdo chce, může jít pěšky, následuje procházka městem ZAKOPANE, individuální volno, kávička, možnost nákupu v proslulé uličce v Zakopaném – BULVÁR KRUPÓWKI. Návštěva TRŽIŠTĚ, které je plné lidových výrobků ze dřeva, kůže, textilu a skla, horalských nápojů, grilovaných sýrů a dalších pochutin (JIŽ ZDE MŮŽETE NAKOUPIT I VÁNOČNÍ DÁRKY). Ze ZAKOPANEHO následuje po 15 hodině 20 km přejezd do místa našeho pobytu – BUKOWINA TATRAŃSKA, na ubytování do OŚRODEK WYPOCZYNKOWY STASINDA, kde budeme 3 noci ubytováni. Ubytování je zde možné po 15:00 hod. Následuje individuální procházka po okolí, lese, koupání v hotelovém bazénu a vířivkách, v ceně pobytu jsou také sauny  a vířivka, které můžete využít. Pro zájemce je možno sejít cca 1,5-2 km z kopce do údolí do TERME BUKOWINA. Večer skvělá večeře a nocleh. Ubytování nemá výtah a některé pokoje jsou i ve 3.patře!

 

2. DEN:  Po snídani odjezd autobusem v 9:00 do PALENICY BIAŁCZAŃSKIE, odkud se vydáme vidět skvost TATER, a to na  MORSKIE OKO (1.395 m n.m.). Zde se platí VSTUP DO TATRANSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU 6 Zl/osoba/den. Ti zdatnější půjdou pěšky 8 km po asfaltové cestě uprostřed lesů. Cesta pěšky zabere nahoru asi 2,5  hodiny a dolů asi 2 hodiny chůze. Cesta je spíše lehká, je na ní jen mírnější stoupání. Počítejte ale s větším množstvím turistů chtivých vidět tento vyhlášený přírodní skvost. Asi v polovině cesty se míjí WODOGRZMOTY MICKIEWICZA (vodopády), jejichž hluk je slyšet do dálky. Skládají se ze tří kaskád a dohromady máji asi 10 m výšky. Většinu úseku (6,5km) je lišácky možné absolvovat povozem (drožkou) a po odlehčení peněžence mít alespoň radost z ušetřených sil k dalším cestám, přinejmenším ke zbývajícím 1,5 km, na které už nesmí ani koňské povozy -  cena povozem je 50 ZLOTYCH/osoba/nahoru a cca 30 ZLOTYCH/osoba/dolůDoporučujeme vyjet všichni povozem nahoru, kdy jede 1 hodinu a více času tak strávit kolem MOŘSKÉHO OKA. Cesta povozem dolů trvá jen 30 minut. U jezera se můžete občerstvit v nejstarší horské chatě v polských Tatrách - SCHRONISKO NAD MORSKIM OKIEM. Zdatnější mohou pleso obejít v délce 2,6 km. Jezero samotné má ledovcový původ, jeho rozloha je 35 ha a nejhlubší místo má 51 m. Voda je průzračná téměř do12 metrů. V zimě je jezero zamrzlé a je možné se po něm projít, podobně jako na Štrbském plese na slovenské straně. Odjezd v 16:00 hod. z parkoviště PALENICY BIAŁCZAŃSKIEJ, v hotelu možnost koupání a saunování. Ti, kteří dají přednost celodennímu koupání v TERME BUKOWINA, budou ráno vysazeni u termálů, koupí si sami vstupenku a mohou si užívat chvíle relaxu zde. Do hotelu se však musí vrátit pěšky cca 2 km do kopečka. Celodenní vstupné v pondělí do TERME BUKOWINA je 79 ZL/osoba DOSPĚLÁ OSOBA, 55 ZL/osoba SENIOR NAD 60 LET. Vstupné  na 3,5 hodiny je 59 ZL/osoba DOSPĚLÁ OSOBA, 45 ZL/osoba SENIOR NAD 60 LET. Večer je připravený od 18:00 hod. GOROLSKÝ VEČÍREK“ S ŽIVOU HUDBOU A ÚŽASNOU „GOROLSKOU“ VEČEŘÍ formou švédských stolů, možnost si nad otevřeným ohněm opéct skvělé oštěpky a klobásy

.

3. DEN: Po chutné a bohaté snídani   společně odjedeme v 9:00 hod. do vesničky CHOCHOLOW asi 25 km vzdálené. Ti, kteří dají přednost celodennímu koupání v CHOCHOŁOWSKIE TERMY, budou ráno vysazeni u termálů, koupí si sami vstupenku a mohou si užívat chvíle relaxu zde. Celodenní vstupné stojí 95 ZL/osoba DOSPĚLÁ OSOBA, 79 ZL/osoba SENIOR NAD 60 LET. Vstupné  na 3,5 hodiny je 75 ZL/osoba DOSPĚLÁ OSOBA, 59 ZL/osoba SENIOR NAD 60 LET. Ti, kteří holdují turistice se vydají na jednoduchou túru CHOCHOLOVSKOU DOLINOU, autobus nás vysadí na parkovišti PARKING WITOW SIWA POLANA a my se vydáme asi na 7,5 km  (trasa nahoru cca 2 hod. a 15 min) dlouhou trasu v jednom směru s převýšením 260 metrů a dojdeme až na CHATU/SCHRONISKO PTTK NA POLANIE CHOCHOLOWSKÉ. Zde se platí VSTUP DO TATRANSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU 6 Zl/osoba/den. Posléze společný návrat na ubytování, večeře, nocleh.

 

4. DEN: Ráno po  snídani si dáme zavazadla do autobusu , společný odjezd na SLOVENSKO do 36 km vzdálené TATRANSKÉ LOMNICE, zde výjezd čtyřsedačkovou lanovkou na SKALNATÉ PLESO do výšky 1.751 m.n.m. (jede se lanovkou TATRANSKÁ LOMNICE – ŠTART, zde se přesedne na druhou nová moderní 15-místnou kabinovou lanovku  ŠTART – SKALNATÉ PLESO = 1 jízdenka na to platí). Okolí plesa je jako stvořeno pro vycházky nebo túry. Na své si určitě přijdou děti. Vyřádit se mohou ve Sviští krajince - eko-mini-parku s dřevěnými sochami, Sviští chaloupce s prolézačkami a mnoha dalšími překvapeními. V blízkosti Skalnatého plesa ve výšce 1.786 m.n.m. se nachází astronomická a meteorologická observatoř. Observatoř byla založena v roce 1943 a součástí je i hvězdárna. Oddychovat a chytat bronz můžete v  jedné z nejvýše položených restaurací ve Vysokých Tatrách. Restaurace Skalnaté pleso, jejíž slunečná terasa poskytuje překrásné panoramatické výhledy na okolní skalní štíty nebo na nejstrmější sjezdovku na Slovensku - Lomnické sedlo. Poté následuje jedna skupinka TATRANSKOU MAGISTRÁLOU pěšky, kdy se jedná o nenáročnou turistiku, avšak nám zabere cca 2 hod.  než dojdeme (rovina cca 6 km) na HREBIENOK, cestou uvidíme ZÁMKOVSKÉHO CHATU, VODOPÁDY. Druhá část skupiny jede ze SKALNATÉHO PLESA lanovkou zpět, projde se v TATRANSKÉ LOMNICI, poté pokračuje naším autobusem do STARÉHO SMOKOVCE, zakoupí si lístek na POZEMNÍ LANOVKU na HREBIENOK a pohodlně se přepravíte za 7 minut a překonáte výškový rozdíl 255 m. Zde se potkají obě skupiny, ta, která šla pěšky i ta, která jela lanovkou + autobusem + pozemní lanovkou. Společně se zajdeme podívat na BILÍKOVU CHATU a VODOPÁDY STUDENÉHO POTOKA. Odpolední odjezd zpět do ČR bude cca v 15 hod. Návrat do Ostravy cca 19:00 hod.

 

 

 

 

BALÍČKOVÁ CENA ZAHRNUJE:

 

·                     AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

 

·                     3x UBYTOVÁNÍ V HOTELU 3*

 

·                     3x SNÍDANĚ FORMOU BUFETU

 

·                     2 x VEČEŘE FORMOU BUFETU              

 

·                     1x »GOROLSKÁ« VEČEŘE A VEČÍREK S ŽIVOU HUDBOU

 

·                     POBYTOVÁ TAXA, PŘIHLÁŠENÍ , PRŮVODCE

 

·                     BAZÉN, SAUNY, VÍŘIVKY V HOTELU, AUTOBUSOVÁ DOPRAVA NA VÝLETY

 

 

 

NÁSTUPNÍ MÍSTA: : Frýdek – Místek, Ostrava, další nástupní místa dle domluvy s CK.

 

 

 Změna programu vyhrazena. Min. počet cestujících pro uskutečnění zájezdu je 30 osob.   Jednolůžkový pokoj 590 Kč/pobyt. Dětské ceny na vyžádání.

ck relaxadr.Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

22.9.2022 25.9.2022 5399 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel