Polské a Slovenské Tatry s Goralským večerem
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

PROGRAM:

1. DEN: Ranní odjezd z Frýdku-Místku a Ostravy v ranních hodinách cca v 6:00 hod. směr Polsko. V dopoledních hodinách příjezd do Polska do města ZAKOPANE, kde lanovkou vyjedeme téměř z centra města  na vyhlídku a pohoří GUBALOWKA do výšky 1.123 metrů nad mořem. (za příplatek na místě cca 130 Kč) a budeme mít krásný výhled na celé TATRY Z POLSKÉ STRANY, zde kávička, krátká procházka. Poté lanovkou zpět dolů, někteří mohou jít pěšky, následuje procházka městem ZAKOPANE, individuální volno, kávička, možnost nákupu v proslulé uličce v Zakopaném – BULVÁR KRUPÓWKI. Ze Zakopaného následuje 20 km přejezd do místa našeho pobytu – BUKOWINA TATRAŃSKA, do HOTELU/PENZIONU OŚRODEK WYPOCZYNKOWY STASINDA, kde budeme 2 noci ubytováni. Následuje procházka po okolí, lese, koupání v hotelovém bazénu a vířivkách, v ceně pobytu jsou také sauny, které můžete využít. Večer skvělá večeře a nocleh.

2. DEN: Ráno snídaně, společný odjezd na SLOVENSKO do 36 km vzdálené TATRANSKÉ LOMNICE, zde výjezd čtyřsedačkovou lanovkou na SKALNATÉ PLESO do výšky 1.751 m.n.m. (jede se lanovkou TATRANSKÁ LOMNICE – ŠTART, zde se přesedne na druhou nová moderní 15-místnou kabinovou lanovku  ŠTART – SKALNATÉ PLESO = 1 jízdenka na to platí). Okolí plesa je jako stvořeno pro vycházky nebo túry. Na své si určitě přijdou děti. Vyřádit se mohou ve Sviští krajince - eko-mini-parku s dřevěnými sochami, Sviští chaloupce s prolézačkami a mnoha dalšími překvapeními. V blízkosti Skalnatého plesa ve výšce 1.786 m.n.m. se nachází astronomická a meteorologická observatoř. Observatoř byla založena v roce 1943 a součástí je i hvězdárna. Oddychovat a chytat bronz můžete v  jedné z nejvýše položených restaurací ve Vysokých Tatrách. Restaurace Skalnaté pleso, jejíž slunečná terasa poskytuje překrásné panoramatické výhledy na okolní skalní štíty nebo na nejstrmější sjezdovku na Slovensku - Lomnické sedlo. Poté následuje jedna skupinka TATRANSKOU MAGISTRÁLOU pěšky, kdy se jedná o nenáročnou turistiku, avšak nám zabere cca 2 hodinky než dojdeme (rovina cca 6 km) na HREBIENOK, cestou uvidíme ZÁMKOVSKÉHO CHATU, VODOPÁDY. Druhá část skupiny jede ze SKALNATÉHO PLESA lanovkou zpět, projde se v TATRANSKÉ LOMNICI, poté pokračuje naším autobusem do STARÉHO SMOKOVCE, zakoupí si lístek na POZEMNÍ LANOVKU na HREBIENOK a pohodlně se přepravíte za 7 minut a překonáte výškový rozdíl 255 m. Zde se potkají obě skupiny, ta, která šla pěšky i ta, která jela lanovkou + autobusem + pozemní lanovkou. Společně se zajdeme podívat na BILÍKOVU CHATU a VODOPÁDY STUDENÉHO POTOKA. Odpoledne následuje návrat do hotelu, možnost koupání a saunování. Večer je připravený „GOROLSKÝ VEČÍREK“ S ŽIVOU HUDBOU A ÚŽASNOU „GOROLSKOU“ VEČEŘÍ.

3. DEN: Po chutné a bohaté snídani si dáme zavazadla do autobusu a společně odjedeme do města ŽDIÁR u BACHLEDOVSKÉ DOLINY a na hranicích NP PIENINY, bude následovat VÝJEZD KABINOVOU LANOVKOU KE STEZCE KORUNAMI STROMŮ, na které uvidíte jedinečnou přírodu Spišské Magury a poznáte mnoho živočichů a rostlin, které najdete jen málokde. Čekají zde na vás různé překvapení a poučení. Také se kolem stezky vine 67 metrů dlouhý suchý tobogán, kterým si můžete zkrátit cestu dolů. Poté odjezd na ŠTRBSKÉ PLESO, které si projdeme cca 2,2 km kolem plesa, zastávka na kávičku, relax. Odpolední odjezd zpět do ČR. Cestou zastávka na SALAŠI KRAJINKA za RUŽOMBEROKEM, Můžete být součástí jedinečné atmosféry starých bačů a pastevců, možnost zblízka vidět chov ovcí, včetně jejich pastvy, dojení a zpracování ovčího mléka tradičním ručním způsobem. Možnost zakoupení sýrů či domácích Pagáčů.

Změna programu vyhrazena.Jedolůžková pokoj 590 Kč/pobyt.

 

CENA ZAHRNUJE:

 • AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
 • 2x UBYTOVÁNÍ V HOTELU 3*

  2x SNÍDANĚ FORMOU BUFETU

  1 x VEČEŘE FORMOU BUFETU          

  1 x »GOROLSKÁ« VEČEŘE A VEČÍREK S ŽIVOU HUDBOU

  POBYTOVÁ TAXA, PŘIHLÁŠENÍ A PRŮVODCE

  BAZÉN, SAUNY A VÍŘIVKY V HOTELU, AUTOBUSOVÁ DOPRAVA NA VÝLETY

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Frýdek – Místek, Ostrava, Bohumín. PŘÍPLATKY:POJIŠTĚNÍ 36 KČ/DEN/OSOBA

ck relax adr.Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

8.5.2020 10.5.2020 3599 Kčobjednat
26.9.2020 28.9.2020 3599 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel