VIETNAM+LAOS+KAMBODŽA
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

nový luxusní velký okruh, kvalitní hotely kategorie ****, český průvodce, všechny vstupy v ceně, lety společností EMIRATES Hanoi – Chrám Literatury, historické centrum, jezero Hoa Kiem, divadlo vodních loutek, mauzoleum Ho Chi Minh, pagody…, Ha Long Bay – Dračí zátoka – dvoudenní plavba nejkrásnější zátokou světa, návštěva jeskyní, kurz vaření, plovoucí vesnice, kajaky Siem Reap – nejkrásnější chrámový komplex světa Angkor Wat, Angkor Thom, Kambodžský venkov, údolí tisíce posvátných skal, koupání pod vodopády, chrám Banteay Srei – poklad Kmérů, chrámy East Mebon, Ta Som, Neak Pean, Preah Khan, Ta Keo, západ slunce Pre Rup Luang Prabang – nejkrásnější město Laosu, plavba po Mekongu, koupání ve vodopádech, vlak do Vientiane – město, kde se mísí Laoská, Thajská, Čínská, Vietnamská a Francouzská kultura – noční trhy, chrám Wat Sisaket, Budha park – tisíce soch Budhy

Program zájezdu:

 

1. den - setkání na letišti v Praze ve 12:30 hod., odlet v 15:30 hod. do Dubaje linkou EK140 letecké společnosti Emirates

 

2. den - přílet do Dubaje v 00:25 místního času, přestup a odlet 03:40 hod. do Vietnamu, přílet do Hanoje ve 12:40 místního času, půlhodinový transfer do našeho hotelu v centru města u jezera Hoa Kiem, odpoledne nás čeká představení unikátního, světově proslulého vodního loutkového divadla – Water Puppet Show, po kterém se vrátíme do našeho hotelu. Večer se projdeme kolem jezera Hoan Kiem a zažijeme večerní pulzující centrum staré Hanoje a můžeme si zajít na dobrou večeři.

 

3. den - po snídani se vydáme objevovat překrásnou Hanoi, která je typická prolínáním kultur, historických tradic i tváří moderního velkoměsta. Navštívíme mausoleum Ho Chi Minha, domečku ve kterém „strýček Ho“ žil a navštívíme také pagodu „Jednoho sloupu“ a pagodu Tran Quoc, poté prohlídka Chrámu literatury - první vietnamské univerzity z 11. století. Odpoledne se přesuneme na letiště a přeletíme do Kambodžského Siem Reap, kde nás bude čekat transfer do našeho hotelu v centru Siem Reap a odpočinout v hotelovém bazénu. Večer se vydáme na vyhlášené noční trhy (kde můžete ochutnat i velmi exotické pokrmy) nebo zažít úžasnou khmerskou masáž (za doslova pár korun).

 

 

4. den - dnes si přivstaneme a již kolem 5. ráno se vydáme ještě noční přírodou k chrámovému komplexu Angkor Wat (UNESCO), abychom obklopeni džunglí pozorovali z vyvýšeného bodu dechberoucí východ slunce nad Angkor Wat. Až pořídíme snad nejkrásnější fotografie, co jsme kdy pořídili vrátíme se zpět do hotelu na dobrou snídani a poté se vydáme na celodenní prohlídku hlavního města silné dynastie Kmérů – Angkor Wat, do kterého vstoupíme nejdříve jižní branou chrámového komplexu Angkor Thom. Prohlídka paláce Bayon s více než 200 usmívajícími se tvářemi vytesanými do kamene, sloní terasou, terasami krále Baphuona a Phimeanakase. Prohlídneme také chrámy téměř pohlcené staletými stromy a jejich lijánami, kde Lara Croft natáčela Tomb Raider. Před prohlídkou Angkor Wat poobědváme v tradiční restauraci v blízkosti chrámů s výbornou kmérskou kuchyní. Po obědě se vydáme do chrámového komplexu Angkor Wat, který patří mezi největší a nejkrásnější na světě. Prohlédneme mauzoleum Krále Suryavarmana druhého, centrální věž, která taktéž symbolizuje mýtickou horu Méra zasvěcenou bohu Višnuovi. Komplex se nachází na 81 hektarech a zahrnuje mnoho dalších staveb…. V Angkor Wat zůstaneme až do pozdního odpoledne, kdy jsou chrámy zality nádhernou barvou zapadajícího slunce. Večer se vrátíme do našeho hotelu. Fakultativně večer výborná večeře formou švédských stolů, která bude servírovaná při kulturním přestavení khmerských tanců – překrásných tanečnic Apsara…

 

5. den – po snídani se vydáme na celodenní výlet do Kambodžského venkova, znovu kolem chrámového komplexu Angkor dorazíme až na úpatí hory Kbal Spean, kde nás bude čekat procházka k nádherným pískovcovým útvarům, které se nazývají „údolím 1000 lingas“ (linga = falický symbol plodivé síly hinduistického boha Šivy). Stezka nás zavede až k řece, která nás možná naláká k osvěžující koupeli pod vodopády. Kolem poledne přejedeme k nádhernému chrámu Banteay Srei, který je vybudován z růžového pískovce a je považován za poklad khmerského umění a architektury díky mimořádně dochovaným detailům. Odpoledne navštívíme ještě několik Angkorských chrámů – East Mebon, Ta Som, Neak Pean, Preah Khan, Ta Keo a zažijeme poslední západ slunce v Kambodži. Večer nás čeká výborná khmérská večeře v zahradní restauraci.

 

6. den - po snídani se dnes přesuneme letecky do Laosu, do překrásného Luang Prabang, které patří mezi nejkrásnější města jihovýchodní Asie. Po příletu se přepravíme a ubytujeme v hotelu a projdeme se v centru města.

 

 

7. den - po snídani nás bude čekat lodní výlet na řece Mekong, odkud nejlépe uvidíme záhadné jeskyně Pak Ou. Navštívíme také vesničku Ban Xang Hai, která je slavná výrobou rýžové pálenky a vesničku Ban Xang Khong, která se zase proslavila výrobou ručního papíru, který je zdoben na stovky způsobů a zajisté si nějaký koupíme jako nezapomenutelný suvenýr domů. Poté, cestou k nedalekým vodopádům Khouang Si se zastavíme ještě v tradiční vesnice etnika Lao – Ban Na Oune. Vodopády jsou umístěny v národním parku, kde nás bude čekat příjemná procházka se zastávkou v místní medvědí záchranné stanici. V průzračné příjemně osvěžující vodě vodopádů se můžeme také vykoupat. Večer se vrátíme do Luang Prabang, a závěr dne budeme trávit na místním kopci Phousi, kde si prohlédneme město při romantickém západu slunce.

 

8. den – dnes si přivstaneme, abychom ještě před východem slunce navštívili řadu staletí starý rituál předávání jídla stovkám mnichů oděných v tradičním šafránově zbarveném mnišském oděvu (den předem se domluvíme, zda si budete přát také zajistit nějaké jídlo, které budete moci předat mnichům – průvodce doveze ráno k hotelu a budeme se tak moci aktivně do rituálu zapojit). Brzké ráno je nejkrásnější pro prohlídku probouzejícího se města. Poté se vrátíme do našeho hotelu na dobrou snídani anebo si můžeme dát snídani s místními ve formě výborné ranní polévku – vývar s nudlemi. Poté nás bude čekat návštěva ranního trhu, kde uvidíme spoustu zeleniny, ovoce, místních čajů, tkaných látek, ale také například výrobků z buvolí kůže. Dopoledne si také prohlédneme slavnou stúpu Wat Visoun a chrám Wat Xiengthong se střechou sestupující až k zemi reprezentující tradiční Laoskou architekturu. S Luang Prabang se rozloučíme návštěvou chrámu Wat Mai a Národního muzea v Královském paláci. Odpoledne se přesuneme na nádraží a pojedeme rychlovlakem do Vientiane, kde se ubytujeme v hotelu.

 

 

9. den - po snídani se vydáme obdivovat nejkrásnější místa hlavního města Laosu. Navštívíme nejstarší pagodu Wat Sisaket s tisíci miniaturními sochami Buddhy a bývalé sídlo králů Wat Prakeo. Cestou k nedůležitější laoské národní památce Luang Stupa zastavíme u impozantního památníku Patuxay, který se nazývá Vítězným obloukem Vientiane. Odpoledne navštívíme Buddha Park s tisíci soch Buddhy inspirovaného hinduismem. Cestou zpět do našeho hotelu zastavíme v muzeu výroby textilu, kde si představíme, jak ručně Laosané vyrábí látky a z nich krásné šaty. Večer se můžeme vydat do centra města na nákupy, dobrou večeři a zábavou a dát si skvělou masáž.

 

 

10. den - dnes dopoledne si dáme oddych, pozdní snídani a případně volný program v centru Vientiane a kolem poledne se vydáme na letiště k našemu letu do Hanoje. Kde se vrátíme do stejného hotelu, jako na začátku zájezdu. Večer se vydáme do místa, kde se dá „na tajnačku“ dát pivko přímo u trati vedoucí z Hanoje do Sapa (super zážitek).

 

11. den - po dobré snídani vyrazíme na východ od Hanoje do zátoky Ha Long Bay, pýše Tonkinského zálivu, přímo do Dračí zátoky, která je nominována mezi novodobé divy světa a zapsána na seznamu UNESCO. Kolem poledne se nalodíme na 4**** loď do krásných kajut a zažijeme dvoudenní plavbu Dračí zátokou, ve které jsou stovky skalnatých homolí, malých i větších ostrůvků, nádherných skalních útvarů. Cestou nás čeká mnoho zážitků. Prohlédneme místní jeskyně, přímo na palubě budeme mít kurz vaření, budeme pozorovat západ slunce, možnost plavby na kajacích a také výbornou večeři na lodi. Dnes přespíme přímo na lodi v krásných kajutách s vlastní koupelnou.

 

12. den - po dobré snídani v Dračí zátoce budeme dále pozorovat krásy zálivu, jehož scenérie se nikdy neomrzí. Cestu lodí zakončíme dobrým brunch a vyrazíme zpět do Hanoje. V Hanoji navštívíme ještě překrásně etnomologické muzeum a trh, kde dokoupíme ty nejlepší suvenýry a dárky pro naše přátele – výbornou kávu, sušené mango, skvělé kešu oříšky, sušený jack fruit a zajdeme si na poslední skvělou polévku Phó Bo. Večer se vydáme na letiště k našemu pohodlnému nočnímu letu do Dubaje operovanou leteckou společností Emirates

 

 

13. den – po půlnoci odlet do Dubaje, přílet v 05:20, přestup a v 09:10 hod. odlet do Prahy, přílet 12:55 do Prahy.

 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Hanoi – Praha – plánováno s leteckou společností Emirates včetně odbaveného zavazadla 30 kg a příručního zavazadla, místní přelety Hanoi – Siem Reap, Siem Reap – Luang Prabang, Vientiane – Hanoi včetně odbaveného zavazadla 20 kg a příručního zavazadla, přepravu klimatizovanými minibusy, přepravu vlakem z Luang Prabang do Vientiane, 9x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích kat. 4*, 1 x ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi kategorie 4*, 10 x snídani, 3x oběd, 2x večeře, vstupy do všech památek uvedených v programu, služby místního anglicky hovořícího průvodce a tlumočícího zástupce CK BonTon, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna a připojištění COVID pojišťovny UNIQA, pojistný produkt nIK15S+ za 177,- Kč/os./den, zajištění víza do Vietnamu (multi), Laosu a Kambodži celkem cca 4.000,- Kč, výlety a jiné služby nad rámec programu (fakultativní), spropitné místním průvodcům, řidičům apod. (vybere průvodce hotově na začátku zájezdu) Příplatky: příplatek za jednolůžkový pokoj + 12.990,- Kč

CK BONTONZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

13.3.2024 25.3.2024 od 82990 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel