To nejlepší ze Srí Lanky
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Negombo – Habarana – Sigiriya - národní park Minneriya – pláže Passikudah na východním pobřeží – Trincomalee - Dambulla – Matale - Kandy – čajové plantáže v oblasti - Nuwara Eliya – Galle – Bentota – Negombo – Colombo

 

plus okružní jízda Dubají při cestě zpět

1. den: setkání účastníků zájezdu na letišti v Praze, odlet na Srí Lanku s jedním přestupem (lety na sebe nádherně navazují).

 

2. den: ráno přiletíme do Colomba, kde nás přivítá naše místní průvodkyně (hovoří slovensky) a vydáme se na společnou cestu do vnitrozemí perly Indického oceánu do Habarany, kde si dáme pozdní snídani a ubytujeme se v našem hotelu. Po krátkém odpočinku nás bude čekat safari na džípech 4x4 v národním parku Minneriya, při kterém uvidíme nádhernou přírodu i stáda volně žijících slonů. Večer se vrátíme  do našeho hotelu na první srí-lanskou večeři.

 

3. den: po brzké vydatné snídani zdoláme Skalní pevnost – Lví Horu – osmý div světa – Sigirya. Po stopách krále Kassapy vystoupáme na 200 metrů vysokou Lví Horu, odkud se budeme kochat nádhernými pohledy na okolní krajinu a povíme si spoustu zajímavostí. Po tomto fyzickém výkonu se necháme povozit – zahrajeme si totiž na místní tradiční farmáře a projedeme se povozem taženým buvoly do tradiční vesničky s rýžovými políčky a ochutnáme místní speciality. Projedeme se také kánoí po jezeře. Odpoledne se přesuneme na východní pobřeží do letoviska Passikudah (pláže s bílým pískem), kde se ubytujeme a povečeříme. 

 

4. den: po dobré snídani nás čeká odpočinkový den s prohlídkou několika hotelů v této oblasti

 

5. den: po snídani se vydáme na sever do města Trincomalee, které je jedno z nejkrásnějších na severu Srí Lanky. Málo turistů, autentičnost, koloniální vzhled města krásná příroda výstižně charakterizují toto místo. Prohlédneme si zde pevnost Frederick vybudovanou Portugalci, navštívíme také hinduistický chrám Koneswaram (chrám tisíce pilířů) zasvěcený bohu Šivovi a s městem se rozloučíme vyhlídkou ze Swami Rock. Odpoledne se vrátíme do nám již známé Habarany, kde si odpočineme u bazénu a můžeme si dopřát tradiční ajurvédskou masáž, povečeříme a vyspíme se dobře na program dalšího dne.

 

6. den: po snídani nás naše další putování do jižní části Srí Lanky dovede k jeskynnímu chrámu Dambulla, kde je ukryto více než 150 soch Budhy (největší 4 metrů) a překrásné nástěnné malby. Další zastávkou bude zahrada koření v Matale, kde si ukážeme, jak vypadá muškátový oříšek a květ, kakaové boby, skořice a spoustu dalšího koření. Budeme si moci koupit také za mimořádně příznivé ceny léčivé výtažky z bylin a koření. Odpoledne dorazíme do bývalého hlavního města Srí Lanky do královského Kandy, kde navštívíme obchod s hedvábím (vyzkoušíme si tradiční sárí) a večer navštívíme představení tradičních Kandských tanců včetně závěrečné ohnivé show. Při západu slunce budeme ještě obdivovat budhistický chrám Budhova Zubu (Dalada Maligawa). Poté se ubytujeme a povečeříme.

 

7. den: po snídani odjedeme do nejmalebnější, horské oblasti Srí Lanky – cestou si uděláme foto zastávky s přírodou, vodopády, čajovými políčky… Neopomeneme také navštívit továrnu na zpracování pravého cejlonského čaje, kde se dozvíme vše o tom jak se pěstuje, trhá, zpracovává a také jej ochutnáme a budeme si jej moci koupit jako krásný suvenýr domů. Odpoledne přejedeme na jih západního pobřeží Srí Lanky do Bentoty, kde se ubytujeme v plážovém hotelu a povečeříme.

 

8. den: dnes posnídáme později, budeme mít možnost se vykoupat na hotelové pláži a kolem poledne se vydáme na výlet do města Galle, kde navštívíme muzeum Tsunami, které nás seznámí s přírodní katastrofou v roce 2004. Ve městě si prohlédneme historické centrum s pevnosti vybudovanou Holanďany, vyfotíme majestátný maják, prohlédneme místní galerie a dáme si výbornou kávu v některé s tradičních kaváren. Město Galle je jedním z nejzachovalejších koloniálních měst jihovýchodní Asie. Večer se vrátíme do našeho hotelu v Bentotě, Kde povečeříme.

 

9. den: poslední den po snídani strávíme na pláži, po poledni se vydáme do Colomba – hlavního města a největšího přístavu Srí Lanky, kde se projdeme starým i moderním městem, navštívíme náměstí Nezávislosti, městskou radnici, konferenční halu BMICH a budeme mít čas na poslední nákupy. Večer se přesuneme do přímořského letoviska Negombo, kde si v plážovém hotelu vychutnáme rozlučkovou večeři a pak se již přepravíme na letiště a po půl noci odletíme zpět domů (s přestupem).

 

10. den: Přílet Sharjah v 06:55 hod. ráno, kde nás přivítá zástupce našeho partnera ve Spojených Arabských Emirátech - Royal Gulf Tourism. Okružní jízda Dubají nás zavede nejprve na dobrou snídani v hotelu a poté se při oktužní jízdě budeme moci seznámit s novými stavbami Dubaje (včetně hyperrmoderního Dubai Frame (bez návštěvy, pouze projedeme kolem) a plážemi Le Mer, the Pointe s výhledem na ikonický hotel Atlantis. Cestou přes Bluewater Island s pohledem na Dubai Eye a Marinu se vrátíme do Prahy. Přílet do Prahy v 19:20 hodin.

 

Poznámka:

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Colombo – Praha včetně letištních tax a odbaveného zavazadla 20 kg, transfery klimatizovanými autokary, 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích kat. 3*/4* s polopenzí, navíc večeře poslední den před odletem, všechny výlety uvedené v programu, služby místního slovensky hovořícího průvodce. Snídaně a okružní jízda Dubají 12.12.2019

 Cena nezahrnuje: komplexní pojištění léčebných výloh v zahraničí + 990,- Kč/os., vízum na Srí Lanku (1.000,- Kč), vstupy do navštívených památek + 95,- USD/os., spropitné

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7.490,- Kč/pobyt

Skupinu povede ředitel cestovní kanceláře BON TON a víceprezident AČCKA Ing. Petr Kraus.

 Plánované hotely:

Habarana – Oak Ray Elephant Lake ***

Passikudah – Calm Resort & Spa ****

Kandy – Swiss Residence Hotel ***

Bentota – Pandanus Beach Resort & Spa **** / Avani Bentota Resort **** / Cinnamon Bey *****

 Plánované lety – Air Arabia:

3.12. – Praha 12:00 - Sharjah 21:00 / 22:20 - Colombo 04:15 (4.12.)

12.12. – Colombo 03:50 - Sharjah 06:55 /15:35- Praha 19:20

Sedadla v letech Air Arabia mají větší rozestupy mezi řadami sedaček než Emirates :=)

 

Poznámka:

Při plánované cestě na Srí Lanku je dobré prověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu. Mezi základní očkování pro každého turistu patří očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu.

Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Srí Lance nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje.

Při pobytech v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech nebo na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině, která patří stále mezi smrtelná onemocnění.

 

mega last minute pro termín  3.12.-12.12.2019     32990 Kč  s polopenzí

                                                       8.3.-17.3.2020         37990 Kč

                                                       5.4.-14.4.2020         41990 Kč  VELIKONOCE

                                                      15.11.-24.11.2020    37990 Kč

 

ck bonton Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.12.2019 12.12.2019 32990 Kčobjednat
8.3.2020 17.3.2020 37990 Kčobjednat
5.4.2020 14.4.2020 41990 Kčobjednat
15.11.2020 24.11.2020 37990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel