To nejlepší z Petrohradu, Helsinky
 
Způsob dopravy:

Finsko versus Rusko – výjimečná kombinace pro vášnivé cestovatele. S fundovaným průvodcem objevíte největší zajímavosti Helsinek a Petrohradu. Budete obdivovat pevnost Suomenlinna, olympijský stadion i helsinské trhy. Dech se vám zatají při otevírání mostů nad Něvou a v Petrodvorcích nevyjdete z úžasu. Cestování je vášeň – připravte se na zážitky a poznejte Helsinky i Petrohrad v jednom!

 

1.den

V odpoledních hodinách přílet do Helsinek, transfer z letiště na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu procházka s průvodcem centrem města.

2.DEN
Panorama Helsinek s historickou tržnicí Kauppatori

 Po snídani se vydáme objevovat nejznámější památky a nejkrásnější místa finské metropole.

Naše první kroky nás zavedou do ranního mumraje, zamíříme totiž na nábřeží do historické tržnice Kauppatori. Zde uvidíme stánky prohýbající se pod tíhou ovoce, zeleniny, masa a čerstvých ryb, které si místní mohou zakoupit také přímo na rybářských člunech.

Po prohlídce tržnice budeme společně pokračovat procházkou na jeden z mnoha městských ostrovů Katajanokka. Zde si prohlédneme působivou budovu Uspenské katedrály, největšího pravoslavného kostela západního světa. Zhlédneme také impozantní budovu helsinského hlavního nádraží s hodinovou věží, vystavěnou v romantickém stylu.

Tramvají dále budeme pokračovat k unikátnímu modernímu kostelu vytesanému ve skále Temppeliaukio. Naší pozornosti neunikne ani Olympijský stadion, jenž byl původně postaven pro olympiádu v roce 1940, která se však nakonec kvůli rozpoutané druhé světové válce nekonala. Stadion tak hostil alespoň Letní olympijské hry v roce 1952.

Společně budeme dále pokračovat k nejznámějšímu helsinskému parku Esplanadi, na jehož východním konci si prohlédneme známou sochu Havis Amanda, představující nahou mořskou pannu, jež má symbolizovat zrození Helsinek z moře.

Následně se projdeme po nejdelší a nejrušnější ulici Mannerheimintie s budovou finského parlamentu či Národního muzea a nemineme ani malebný helsinský přístav. Navečer si užijeme individuální volno v centru města.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3.DEN
Pevnost Suomenlinna

 Dnešní den bude patřit unikátní pevnosti Suomenlinna a večerní plavbě do Petrohradu.

Po snídani se vypravíme opět na Tržní náměstí, kde nasedneme na jeden z městských trajektů a podnikneme plavbu na ostrov k pevnosti Suomenlinna ze 17. století, která patří k nejnavštěvovanějším památkám Helsinek a také k jedné z největších námořních pevností na světě. Velkolepá pevnost se rozkládá na celkem osmi ostrůvcích vzájemně propojených mosty a je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Nejprve se společně zastavíme v návštěvnickém centru v hlavním přístavu a dozvíme se, jaké možnosti vyžití ostrovy a samotná pevnost nabízejí. Zájemci zde budou moci navštívit jedno z několika zdejších muzeí a galerií (Muzeum historie pevnosti, Vojenské muzeum, Muzeum hraček nebo např. válečnou ponorku), užít si procházek kolem opevnění a působivých výhledů, odpočinout si v několika kavárnách a restauracích nebo se za příznivého počasí dokonce vykoupat na zdejších malých písečných plážích.

V unikátní pevnosti strávíme celé dopoledne, v brzkých odpoledních hodinách se pak společně vrátíme na hotel, kde si vyzvedneme zavazadla a objednaným transferem se dopravíme do přístavu, odkud se v podvečer vypravíme moderním trajektem Princezna Anastázie na cca 15hodinovou plavbu do ruského Petrohradu.

4.DEN
Slavný křižníku Aurora

 Během dnešního dne uvidíme slavný křižník Aurora a navštívíme známá místa v centru Petrohradu.

V ranních hodinách připlujeme do Petrohradu, kde nás v přístavišti bude čekat objednaný autobus, který nás doveze na hotel. Zde si odložíme zavazadla a vydáme se na prohlídku úchvatného města cara Petra Velikého.

Nejprve se podíváme ke slavnému křižníku Aurora, který v roce 1917 vypálil salvy a dal tím pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a rozpoutání revoluce. Budeme pokračovat ke katedrále sv. Izáka, která je druhou nejvyšší pravoslavnou katedrálou na světě.

Poté nás bude čekat prohlídka Palácového náměstí, nejdůležitějšího prostranství města. Zde se v minulosti slavilo, demonstrovalo a carové odtud mluvili k lidu. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloup se sochou anděla na vrcholu, který byl vztyčen na památku vítězství nad Napoleonem.

Následně nás čeká příjemná procházka po Něvském prospektu, hlavní petrohradské tepně, která vede od Palácového náměstí a je plná kaváren, restaurací a historických budov. Během prohlídky navštívíme Kazaňskou katedrálu z počátku 19. století, kterou obepíná nádherná kolonáda. V katedrále probíhá nepřetržitá bohoslužba a je v ní skryta vzácná ikona Matky Boží Kazaňské.

Dále se přesuneme ke starému kupeckému dvoru Gostinyj dvor a navštívíme také pestrobarevný chrám Vzkříšení Krista na Krvi stojící na Gribojedově kanále.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. 

5.DEN
Zvedací mosty na Něvě

 Dnešní den bude patřit plavbě do okouzlujících Petrodvorců, individuální návštěvě místních muzeí a noční atrakci zvedání mostů.

Po snídani nás čeká plavba rychlolodí do Petrodvorců, kterým se říká „ruské Versailles“. Zde se nachází impozantní Velký palác Petra Velikého, někdejší carská rezidence, na jejíž výstavbě se podíleli umělci a řemeslníci z celé Evropy. Jistě neodoláme procházce po zámeckém parku. Pro něj je charakteristické zejména velké množství fontán, celkem byste jich tady napočítali na 170. Dechberoucí je pak zejména tzv. Velká kaskáda – soubor sedmi desítek fontán doplněný o pozlacené sochy bohů a mytologických postav.

V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Petrohradu, kde se zájemci budou moci vydat na plavbu lodí po petrohradských kanálech, konkrétně po Gribojedově kanále, kanále řeky Mojky a Něvy. Následovat bude individuální volno, které bude každý moci využít podle libosti – k návštěvě muzeí či nákupům.

Nakonec se zájemci mohou zúčastnit noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad Něvou, které jsou jedním z hlavních magnetů města.

V pozdních večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

6.DEN
Petropavlovská pevnost v Petrohradě

Po snídani nás čeká prohlídka Petropavlovské pevnosti, odpoledne individuální prohlídka galerie Ermitáž.

Ráno se vydáme k Petropavlovské pevnosti, která je vstupní branou do města. V průběhu staletí sloužila k nejrůznějším účelům, dnes je součástí komplexu Historického muzea. Dále budeme pokračovat přes Strelku Vasiljevského ostrova ke katedrále sv. Petra a Pavla. Zde se nachází hrobky mnoha ruských carů a členů carských rodin, mimo jiné hrobka Petra Velikého a Kateřiny Veliké nebo hrobka celé vyvražděné rodiny posledního ruského cara Mikuláše II.

Odpoledne budou zájemci moci navštívit jednu z nejslavnějších a největších uměleckých galerií na světě Ermitáž, která sídlí v prostorách Zimního paláce. Čekají tady na nás miliony exponátů ve více než 300 sálech a bude na každém z nás, kterou část úchvatné sbírky se rozhodne prozkoumat.

Komu návštěva Ermitáže nebude po chuti, může volný čas využít k návštěvě dalších petrohradských muzeí nebo k individuálnímu programu dle libosti.

7.DEN

 V závislosti na čase odletu si prohlédneme Památník obránců Leningradu, odpoledne bude následovat přesun na letiště a odlet do ČR.

Ráno, pokud bude prostor před odletem, si prohlédneme Památník obránců Leningradu na Moskevském prospektu, tvořený 34 majestátními bronzovými sochami hrdinů.

V odpoledních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

 

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Helsinky, Petrohrad – Praha vč. letištních tax
 • kabinové i odbavované zavazadlo (dle podmínek přepravy viz níže)
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 1x ubytování v kajutě lůžkového trajektu z Helsinek do Petrohradu
 • 2x ubytování v 3* hotelu v Helsinkách
 • 3x ubytování v 3* hotelu v Petrohradu
 • 6x snídaně
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vízum do Ruska: 2 400 Kč/os.
 • jízdné po městech
 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné: minimálně 220 EUR/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč
 • Ck RADY NA CESTU


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

25.5.2020 31.5.2020 28990 Kčobjednat
8.6.2020 14.6.2020 28990 Kčobjednat
22.6.2020 28.6.2020 28990 Kčobjednat
27.7.2020 2.8.2020 28990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel