Srí Lanka
 
Způsob dopravy:
 • divoká a nespoutaná příroda
 • nejkrásnější zelená barva zdejších čajovníkových plantáží
 • prastaré chrámy chráněné UNESCO
 • ohrožené druhy zvířat v rezervaci Yala
 • laskavé úsměvy místních lidí
 • odpočinek ve 4* resortu na pláži

Program zájezdu

1. den – ODLET PRAHA – COLOMBO

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha. Let s přestupem se společností Emirates do největšího města Srí Lanky, Colomba.

 

2. den – PŘÍLET NA SRÍ LANKU, NEGOMBO 

Přílet do Colomba v ranních hodinách místního času a vaše první bližší seznámení se Srí Lankou. Čeká vás projížďka po rybářském městečku Negombo, nacházející se v západní části ostrova, nedaleko letiště Bandaranayke International Airport. V tomto městečku se seznámíte s pozůstatky holandských kolonizátorů a s typickým životem místních, kteří se živí hlavně rybolovem. 

Doba transferu letiště – Negombo:  cca 30 min.
Doba transferu Negombo – hotel cca 20 min.

3. den – ANURADHAPURA (UNESCO)

Po snídani návštěva starobylého a původního hlavního města Srí Lanky (v dobách od 5. stol. př.n.l. do 10. stol. n.l.), které bylo po staletí centrem politického a náboženského dění. Dnes se jedná o jedno z nejuctívanějších poutních míst země, které při své návštěvě Srí Lanky nesmíte zapomenout navštívit. Prohlídka tzv. dagob (míst určených pro uchování ostatků) – Ruvanveliseya, Jetawanarama nebo Thuparama nebo jednoho z nejstarších stromů světa, tzv. Bo (2 250 let starý). Ukončení prohlídky a transfer do hotelu. 

Doba transferu hotel – Anuradhapura: cca 4 hod. 30 min.
Doba transferu Anuradhapura – hotel: cca 2 hod.

 

4. den – SIGIRIYA (UNESCO) 

Po snídani přesun autobusem k velkolepé a nedobytně vyhlížející pevnosti Sigiriya, která je posazena na vrcholu skály, tyčící se asi 200 metrů nad okolní krajinou. Sigiriya je jednou z největších atrakcí Srí Lanky, která byla v roce 1982 vyhlášena za památku světového dědictví UNESCO.  

shutterstock_363973541

Doba transferu Sigiriya – Polonnaruwa: cca 1 hod.

POLONNARUWA

Po návštěvě Sigiriya vás čeká ještě pěší prohlídka dalšího historického města Srí Lanky, Polonnaruwa, kde na vás dýchne atmosféra středověku. Zdejší památky se řadí k jedněm z nejkrásnějších na ostrově, a proto není divu, že byly zapsány na seznam UNESCO. Místo je také symbolem toho, že i na jednom místě je možné poklidné soužití dvou kultur vyznávajících odlišné náboženství (budhismus a hinduismus). 

Doba transferu Polonnaruwa – hotel: cca 1 hod.

5. den – ZAHRADA MATALE, KANDY 

Po snídani a transferu vás čeká Matale, místní ráj koření a bylinek, kde si budete moci vyzkoušet a zakoupit nepřeberné množství bylinek i koření. Na závěr je zde pro vás připravena malá pozornost, typická 15-ti minutová masáž s využitím tradičních bylinných olejů.

 

Po prohlídce přesun autobusem do města Kandy (UNESCO), ležícího uprostřed příkrých zelených kopců a pyšnícího se jednou z nejvýznamnějších buddhistických památek Srí Lanky – Chrámem Buddhova zubu. Zde je uchovávána posvátná relikvie – Buddhův zub. Na závěr dne vás čeká typické kulturní představení (představení různých Srí Lanských tanečníků a bubeníků, kteří jsou pro Srí Lanku naprosto unikátní).

Doba transferu hotel – Matale: cca 1,5 hod.
Doba transferu Matale – Kandy: cca 2 hod.
shutterstock_376191190

6. den – SLONÍ SIROTČINEC, BOTANICKÁ ZAHRADA 

Snídaně. Přesun autobusem k městečku Pinnawala, u nějž se nachází sloní sirotčinec, kde budete mít možnost dostat se do úzkého kontaktu s těmito pozoruhodnými savci (slony indickými). Zařízení funguje od roku 1975 a má na starost péči o slony , kteří by v divoké přírodě nebyli schopni přežít.  Následně navštívíte i proslulou zahradu Peradeniya čítající okolo 5 000 druhů rostlin. 

Doba transferu Hotel – Pinnawala: cca 1 hod.
shutterstock_380828377

7. den – ČAJOVNÍKOVÉ PLANTÁŽE, TOVÁRNA NA VÝROBU ČAJŮ 

Po snídani odjezd na jih Srí Lanky, dnešním cílem bude oblast kolem Nuwara Eliya. Srí Lanka je jedním z největších producentů čajů, proto při jejím objevování nelze opomenout ani návštěvu čajovníkové plantáže, resp. továrny, kde se vyrábí proslulé cejlonské čaje, které budete moci i ochutnat. 

 

NUWARA ELIYA

Název města v překladu znamená „město světla“ a po jeho návštěvě poznáte proč. V tomto nejvýše položeném městě Srí Lanky zanechali patrné stopy zejména Britové, kteří zde působili během koloniální doby a dodnes zde naleznete mnoho památek, domů a typických anglických zahrad odkazujících na vliv bohatých Angličanů. Po návštěvě tohoto města možná přijdete na to, proč byla Nuwara Eliya Angličany tolik oblíbená (malá nápověda – doporučujeme přibalit si s sebou teplejší oblečení).  

Doba transferu Kandy – Nuwara Eliya: cca 3,5 hod.

8. den – VOLNO 

Volný den.

NÁRODNÍ PARK HORTON PLAINS

Pro zájemce možnost fakultativního výletu (treku) po národním parku Horton Plains, oblíbeného turistického cíle Srí Lanky. Tato náhorní plošina nacházející se ve výšce cca 2 134 m má výborné podmínky pro trekování a poznávání Srí Lanky z trochu jiného pohledu (rozsáhlá travnatá území, lesy nebo vodopády) a je domovem divoké zvěře (divoká prasata, divoké opice) nebo leopardů. Na své si zde přijdou i milovníci pozorování ptáků, Horton Plains je totiž ideálním místem pro pozorování ptactva.

 

9. den – PŘÍRODNÍ REZERVACE YALA 

Po snídani přesun autobusem do jižní části ostrova, do národního parku Yala, kde navštívíte nejnavštěvovanější přírodní rezervaci Srí Lanky, NP Yala. Zde se projedete v džípech a budete mít možnost sledovat život v této rezervaci. Nejslavnějšími obyvateli tohoto parku jsou zejména levharti, sloni, divoká prasata, ale i krokodýli nebo různé druhy ptáků.

shutterstock_464982536

Doba transferu hotel – Yala: 4,5 hod. 
10. den – GALLE 

Snídaně a přesun autobusem na samý jižní cíp Srí Lanky, starobylého koloniálního města Galle. Toto nejlépe zachovalé město Srí Lanky je obehnáno kolem dokola hradbami a ve svém středu ukrývá další památku UNESCO, starou holandskou čtvrť Fort. Čeká vás procházka po tomto nenápadném, lehce omšelém městě, které dodnes neztratilo své kouzlo. V odpoledních hodinách přesun do resortu na pláži, kde na vás čeká zasloužený odpočinek ve 4* hotelovém resortu přímo na pláži

 

11. – 14. den – HOTELOVÝ RESORT, OSOBNÍ VOLNO 

Vychutnejte si relax v hotelu přímo u pláže (ubytování s polopenzí). Kdo stále ještě bude mít chuť poznávat další kouty Srí Lanky, může se s námi  vydat na jeden z našich fakultativních výletů, které vám na místě blíže představí náš průvodce, který nebude chybět ani zde. 

15. den – HOTELOVÝ RESORT, TRANSFER NA LETIŠTĚ 

Snídaně, check-out a poslední hodiny strávené na tomto úžasném ostrově. Transfer na letiště ve večerních hodinách.
Doba transferu hotelový resort – letiště: 1 hod. 

16. den – ODLET, PŘÍLET DO PRAHY 

Odlet z Colomba letadlem Emirates s přestupem v Dubaji. Přílet do Prahy na letiště Václava Havla v odpoledních hodinách. Zde váš program končí – už víte, kam se s námi vydáte příště?

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Colombo – Praha (s přestupem v Dubaji) s leteckou společností Emirates 
 • ubytování 13 nocí s polopenzí vč. nápoje v hotelu 3*
  (poznávací okruh)
  4* (pobytová část) ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů

Navíc k ceně zájezdu ZDARMA:

 • láhev vody na každý den poznávacího okruhu
 • představení tradiční kulturní show
 • masáž Ayurveda (15 min.)
 • osobní audiosystém
 • služby českého průvodce během celého zájezdu (doprovod již z Prahy)

Cena za osobu nezahrnuje:

 • obědy
 • fakultativní výlety a případné vstupy během fakultativních výletů
 • případné vstupy do objektů neuvedených v programu
 • vyřízení vstupní registrace na území
  Srí Lanky (cca 35 USD) **
 • pr?i?platek za jednolůz?kovy? pokoj
  10990
 • příplatek za all inclusive
  (pouze pobytová část) 3990 Kč
 • cestovní pojištění Generali
  (od 840 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let;
  od 1 500 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let)
 • kapesné 
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • Ck DELFIN


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

5.2.2020 20.2.2020 55990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel