SRÍ LANKA Velký okruh s pobytem u moře s All inclusive
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Colombo – přímořské letovisko Negombo – koupání se slony Kegalla - jeskynní chrámy Dambulla, Lví skála v Sigiriya - Habarana - národní park Minneriya se stády slonů - zahrada koření v Matale – Královské Kandy s chrámem Budhova Zubu – čajové plantáže a továrna cejlonského čaje – vlakem do Ella + pobyt u moře v resortu RIU Hotel 5***** s All inclusive, všechny lety s leteckou společností EMIRATES

Program zájezdu:

 

 

1. den (16.4.): odlet z Prahy v 15:40 hod. do Dubaje s leteckou společností Emirates

 

2. den (17.4.): přílet do Dubaje v 00:40 hod., přestup a odlet v 02:40 hod. do Colomba, přílet v 08:35 hod. místního času do hlavního města Colomba a přivítání s místním průvodcem nás čeká jen krátký přesun do přímořského letoviska Negombo. Ubytování v hotelu a relaxace na pláži a u hotelového bazénu, večeře.

 

3. den (18.4.): po snídani nás naše první putování zavede do Kegalle, kde nás bude čekat fantastický zážitek – seznámíme se s místním slonem, projdeme se s ním v džungli, budeme mít možnost jej také nakrmit a okoupat v řece. Cestou do Habarany navštívíme unikátní chrámový jeskynní komplex Dambulla, kde budeme fascinováni sochařským uměním starých mistrů a o krůček se zase přiblížíme k pochopení buddhismu. Chrám je vytesán ve skále a ve svém tajuplném nitru ukrývá 150 soch Buddhy v různých podobách včetně 14 metrové sochy ležícího Budhy. Přítmí a podmanivá vůně vonných tyčinek nám na chvíli dají zapomenout na všední starosti. Odpoledne se ubytujeme v Habaraně, kde povečeříme.

 

4. den (19.4.): po snídani nás putování po nejkrásnějších místech ostrova zavede nejdříve do tajemné Sigiriye nazývané také Lví hora. Zde se nad komplexem zahrad, jezírek a drobných staveb tyčí mohutný skalní blok, na jehož vrcholku dal v 5. století král Kasyapa vybudovat palác. Dnes z něj zbyly pouze ruiny, ale při pohledu na nástěnné fresky, jezírka s lotosy a místní návštěvníky v barevných hedvábných šatech, nebude těžké zapojit fantazii a představit si palác plný života a zábavy. Poté si vyzkoušíme život místních farmářů – poplujeme na kánoích na jezeře, navštívíme rýžová políčka a ochutnáme skvělý tradiční oběd (rýže a kari podávané na banánovém listě. Čeká nás také překvapení místních farmářů. Odpoledne se vydáme do národního parku Minneriya, kde si užijeme odpolední safari silným džípem 4x4, ze kterého budeme pozorovat stáda slonů a překrásnou panenskou přírodu. V podvečer cestou zpět do našeho hotelu v Habaraně si prohlédneme práci šikovných řemeslníků v místní řezbářské dílně, kde jsou využívány staleté tradiční metody. Večeře a nocleh v hotelu. Večer možnost zajištění skvělé ajurvédskké masáže v jednom z nějlepších Ajurvédských center na Srí Lance.

 

5. den (20.4.): po snídani se vydáme do královského města Kandy. Exotické vůně budou hýčkat naše smysly při zastávce - v zahradě pro pěstování tropického koření a ovoce v Matale. Už jste viděli muškátový oříšek a jeho květ? Toužíte ochutnat ovoce neznámých tvarů a chutí? Místní průvodci nám v zahradě představí celou řadu ovoce a koření, které je po staletí využíváno také v tradiční ajurvédské medicíně. Odpoledne přijedeme do Kandy, kde nás čeká prohlídka nejkrásnějšího chrámu Dalaga Maligawa - tedy Chrámu Buddhova Zubu, ve kterém je uložena tato Buddhova relikvie. V centru města pak navštívíme ještě muzeum šperků a drahokamů (Srí Lanka je proslavená svými modrými zafíry) a obchodu s hedvábím, kde si dámy mohou vyzkoušet typický srílanský oděv pro ženy - Sárí a pánové oděv Sáron. Ubytování a nocleh v hotelu v Kandy.

 

6. den (21.4.): po snídani navštívíme Královskou botanickou zahradu, kde uvidíme dům orchideí, palmovou avenue, gigantické kokosy, opice a obří netopýry. Poté se vydáme se do nejmalebnější oblasti Srí Lanky, plné zelených čajových políček a vodopádů. Nesmíme vynechat návštěvu tradiční továrny na zpracování čaje, kde ochutnáme originální Cejlonský čaj (a také jej koupíme jako suvenýr svým kamarádům). Odpoledne přijedeme do horského městečka Nuwara Eliya, kterému se říká „malá Anglie“, neboť na nás zapůsobí svou koloniální krásou. Ubytování v hotelu v Nuwara Eliya, večeře, nocleh.

 

7. den (22.4.): po snídani se přepravíme na místní nádraží a vydáme se vlakem cestou, která patří mezi 10 nejkrásnějších vlakových tratí na světě. Cestou se budeme kochat nádhernými výhledy na čajové plantáže, kopce, řeky a vodopády. Po poledni dorazíme do Ella, kde se projdeme po slavném mostu s devíti oblouky a ti odvážnější z nás možná vyzkouším také Mega ZIP LINE (fakultativně). Ubytujeme se v místním hotelu. Dnes nemáme večeři v ceně, protože by byla škoda nezajít na večeři do místních super lokálních restaurací – průvodkyně samozřejmě doprovodí a doporučí.

 

8. den (23.4.): po snídani vyrazíme k moři do Ahungalla, ubytování v plážovém hotelu RIU HOTEL ***** s all inclusive

 

9. den (24.4.): pobyt v h otelovém resortu RIU***** s all inclusive, možnost využití nabídky služeb ajurvédského hotelového centra, sportovních aktivit či výletů do blízkého okolí

 

10. den (25.4.): dopoledne budeme ještě užívat all inclusive na pláži, odpoledne se vydáme do hlavního města Srí Lanky - Colombo, okružní jízda městem, prohlídka historického centra, nákupy, individuální večeře, večer transfer na letiště, a odlet po půlnoci do Dubaje

 

11. den (26.4.): přestup v Dubaji a přílet do Prahy ve 13:00 hod.

 

Ubytování: 6 nocí v hotelích 3/4*, 6 x snídani, 5 x večeři, 2 noci v Ahungala – hotel RIU 5***** s all inclusive Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Colombo - Praha včetně odbaveného zavazadla (s přestupem v Dubaji), přepravu klimatizovanými autokary či minibusy, 8 nocí, 6 x snídani, 5x večeři, 2x all inclusive, služby místního průvodce (česky nebo slovensky mluvící průvodce) po dobu poznávacího okruhu, vstupy do navštívených objektů zahrnutých v programu, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění léčebných výloh a storna (limit storna 70.000,- Kč/os.) a připojištění COVID + 177,- Kč/os./den, pobyt, výlety a jiné služby nad rámec programu (fakultativní), spropitné Příplatky: jednolůžkový pokoj + 12.990,- Kč

ck bonton

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

16.4.2024 26.4.2024 54990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel