Skotsko - velký okruh
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

1. den Odjezd, přes ČR, SRN, Belgii, Francii.
2.den  Časně ráno transfer přes kanál La Manche do Anglie. Londýn – prohlídka města: Bank of England, burza, pojišťovna Lloyd, radnice, hrad Tower s královskými klenoty, známý most Tower Bridge. Osobní volno na prohlídky. Odjezd na nocleh.
3.den  zastávka v Yorku, starobylém anglickém městě s největší gotickou katedrálou v Anglii, křivolaké uličky s hrázděnými domy. Cesta kolem Sutton Banku (bílý kůň), přejezd do Skotska přes sedlo Carter Bar (hranice Anglie a Skotska), přes středověká opatství Jedburgh a Melrose Abbey, kdysi jedno z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce krále Roberta I. Bruce. Nocleh.
4.den Cesta ke skotkým jezerům přes nejkrásnější skotské hory Grampian Mountains. Zastávka v Pitlochry s exkurzí a ochutnávkou v palírně whisky, možnost výhodných nákupů. Kolem Blair Castle, hradu vévodyz Athollu, přes Inverness, které je centrem Highlands k nejznámějšímu skotskému jezeru Loch Ness. Zastávka u Nessie v Drumnadrochit. Hrad Urquhart Castle – zřícenina kdysi mocné pevnosti, která se tyčínad vodami Lochneského jezera. Fort William – dříve pevnost, dnes turistické středisko u jezera Loch Linnhe pod nejvyšší horou Velké Británie Ben Nevis (1 344 m). Zastávka u zajímavých zdymadel na Kaledonském průplavu Neptunovy schody. Přejezd kolem Konlochneveských vodopádů do údolí soutěsky Glen Coa – nádherné výhledy na hory a jezerní krajinu, rozlehlý močál Rannoch Moor. Nocleh.
5.den Stirling – historické skotské město s královským hradem Stewartovců, katedrálou a hřbitovem, výhled na Wallacův památník. Falkirk Wheel unikátní systém rotačních zdymadel. Edinburgh, prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Evropy, metropole Skotska s rozlehlým královským hradem střežícím národní pýchu Skotů – korunovační klenoty, katedrála St. Gilles, známá ulice Royal Mile. Noční přesun do jižní Anglie.
6.den Londýn – pokračování v prohlídce města: Parlament, Westminsterské opatství, vládní budovy ve Whitehallu včetně sídla premiéra v Downing st., přes nejkrásnější londýnský park St. James k sídlu královny v Buckinghamském paláci, Piccadilly Circus, Trafalgarské náměstí. Osobní volno k návštěvě muzeí, nebo nákupy na obchodní třídě Oxford street, Covent Garden, návštěva Soho a Čínské čtvrti, či možnost jedinečného zážitku při jízdě na London Eye – obřím ruském kole s panoramatickým výhledem na Londýn. Večer kolem  Canterbury (osvětlená katedrála) na transfer přes La Manche do Calais. Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR.
7.den Návrat do ČR.

 

cena za osobu při ubytování ve 3 lůžk.pokoji  9232 Kč

cena za osobu při ubytování ve 2 lůžk.pokoji  10912 Kč

 

 

Cena zájezdu zahrnuje: 

  • 3x ubytování v pohodlných hotelech typu IBIS a Travelodge (pohodlné hotely ***) dopravu moderním klimatizovaným autokarem, transef přes La Manche, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH. 

Cena zájezdu nezahrnuje: 

  • vstupy a místní taxy.
  • třetí lůžko - přistýlka pouze na vyžádání pro děti do 12 let 

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, RozvadovPříplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, VyškovPříplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, PřerovPříplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

CK WISNAR

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

5.8.2019 11.8.2019 9232-10912 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel