SINGAPUR – KUALA LUMPUR
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

 

 

SINGAPUR – unikátní město v jihovýchodní Asii, kterému se díky zdejším milionářům a miliardářům říká Monaco Asie, pro jeho kulinářské zázemí Paříž Asie a pro jeho kosmopolitní atmosféru New York Asie. Přirovnání je hodně, protože Singapur je unikátní, dynamický, plný kontrastů a svou specifickou krásou omámí každého. Indicko – čínsko – malajská kultura se zde mísí v pestrých stavbách, a kombinace klasické a moderní architektury vytváří výjimečné spojení. Celým městem se prolínají okouzlující tropické parky. Poznejte „Lví město“, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí!

 

KUALA LUMPUR – hlavní a největší město Malajsie je směsí rozličných kultur a náboženství, kterému se pokud jde o pestrost a odvážnost architektury, vyrovná jen málo měst. Představte si zářivou metropoli v kombinaci s Pohádkami tisíce a jedné noci – město, v němž se mísí čínské, indické a malajské stavby s moderními budovami a vytvářejí tak fascinující celek.  Multietničnost se projevuje v lahodném spektru kuchyní, jež z tohoto velkoměsta jihovýchodní Asie činí jednu z nejjasnějších hvězd na gastronomickém nebi.                                                                                            

 

Zažijte Singapur a Kuala Lumpur v malé skupině s českým průvodcem

 

Program  21.2.-2.3.2024           

 • 1. den:

  Odlet z Prahy s přestupem.

 • 2. den:

  Přílet do Singapuru, transfer na hotel, ubytování. Seznámení se s okolím hotelu. Nocleh.

 • 3. den:

  Seznámíme se s Downtown a Colonial District. Uvidíte symbol Singapuru sochu mořského lava – Merlion z jehož úst tryská voda.  Projdeme se kolem slavného koloniálního hotelu Raffles, City Hall i katedrály St. Andrews. Poté shlédnete futuristickou stavbu Theatre on the Bay připomínající Durian. Po promenádě Esplenade se dostaneme na unikátní most Helix Bridge a přejdeme zátoku k velkolepému stavitelskému dílu Marina Bay Sands. Naskytne se vám pohled na Singapore Flyer i Artscience Muzeum, které svým tvarem připomíná květ lotosu. Gardens by the Bay – botanická zahrada budoucnosti, svět fantazie a 101 ha jedinečné tropické zeleně je to nejkrásnější co vás tento den čeká. Ve skleněném dómu Cloud Forest je uměle vybudovaný skalnatý útes představující deštný prales s vegetací horských tropických oblastí a ve Flower dome pestrobarevné květy středomoří a tropů. Unikátní jsou Supertrees and Scuptures představující gigantické stromy, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářejících neuvěřitelný vizuální zážitek. Vycházková cesta OCBC Skyway vede 22 m nad zemí a nabízí dech beroucí pohledy na tropické zahrady. Poté osobní volno.

  Večer se můžete těšit na světelnou a hudební show Garden Rhapsody. Nocleh.

 • 4. den:

  Poznáme Chinatown – čtvrť pestré architektury kloubící tradici s moderností. Ponoříme se do živého světa čínského trhu, obchodů a chrámů i alchimistických produktů.. Zastavíme se u Chinatown Heritage Centre, pestrého chrámu Sri Mariamman Temple, budete obdivovat majestátní Buddha Tooth Relic Temple – Chrám budhova zubu. Okouzlí vás také Tian Hock Keng – Chrám nebeského štěstí, jehož střechu zdobí dvojice draků a je zasvěcen bohyni moře Ma CHo Po. Užijete si Chinatown street food a také Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge center s čínskými specialitami, kde budete moci nakoupit suvenýry za příznivé ceny a ochutnat místní jídlo.

  Poté se vydáme do Little India – čeká nás procházka kolem obchůdků plných indického zboží včetně koření a ovoce, a také květinových ozdob. Navštívíme hinduistický chrám Sri Veeramakaliamman zasvěcen bohyni Kálí. Poté osobní volno, odpočinek.

  Večer navštívíme malebné Kam-pong Glam a Arab Street na pestrobarevná a živá místa s tradičními arabskými obchody a restauracemi, lemovaná palmami. Za obdiv stojí impozantní Sultan Mosque se zlatou kupolí, největší a nejkrásnější ve městě. Večer tyto místa připomínají scény z pohádek Tisíc a jedné noci. Nevynecháme barevný street-art v Haji Lane plný barů a restaurací.Nocleh.

 • 5. den:

  Navštívíme National Botanic Garden, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován také původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí zahrad je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí. Poté se přesuneme na Orchard Road – poznáte ultramoderní svět obchodní architektury, kde naleznete excelentní výběr vysoce kvalitního zboží světově proslulých značek, obchody, butiky, ale také kavárny, restaurace a food courty. Shlédnete také koloniální Emerald Hil Road. Osobní volno, můžete se vrhnout do světa nakupování, jelikož Orchad Road je rájem pro shopholiky.

  Večer shlédnete hudebně světelnou show Spectra v oblasti Marina Bay Sands. Byl by hřích nedát si drink v 57. patře Marina Bay Sands a z vyhlídkové terasy Sands Skypark si vychutnat impozantní výhled na tmou zahalený Singapur z výšky 200 m nad zemí. Nocleh.

 • 6. den:

  Čeká nás Sentosa Island – moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oáza odpočinku, ale také zábava. Užijete si lenošení na plážích a koupání. Můžete navštívit S.E.A. Aquarium – jedno z největších akvárií na světě. Je to také místo zábavních parků jako jsou Universal Studios. Večer se vydáme na promenádu do oblasti zátoky Marina Bay, se spoustou restaurací a barů a krásných výhledů. Nocleh

 • 7. den:

  Osobní volno dle časových dispozic před odletem (relax na plážích Sentosy nákupy, muzea). Transfer na letiště, noční přelet do Malajsie do Kuala Lumpur. Transfer na hotel.

 • 8. den:

  Kuala Lumpur – poznáme oblast Golden Triangle – hlavní obchodní, nákupní a zábavní čtvrť KL. Uvidíte známou čtvrť  Bukit Bintang  – obrovskou nákupní meku KL. Projdeme se po Bintang Walk kolem moderních staveb, jejichž reklamy připomínají Times Square v New Yorku či Piccadily Circus v Londýně. Můžete nahlédnout se jednoho z gigantických shoping mallů Low Yat Plaza, při pohledu na nekončící šnekovitě se točící stoupající terasy s obchody se vám zatočí hlava.  Nejstarším a zajímavým nákupním centrem je Sungei Wang Plaza. Náměstí Berjaya Times Square je jednou z největších nákupních a zábavních zón na světě.

  Můžete se těšit na návštěvu kultovní stavby dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers vysoká 452 m, která si několik let držela světový primát jako nejvyšší budova světa. Mrakodrapy jsou navzájem propojené mezi 41. a 42. patrem. Procházka po tomto 58 metrů dlouhém mostě s výstižným názvem Sky Bridge ve výšce 170 m poskytuje zajímavé výhledy malajskou metropoli. Projdeme se obřím městským komplexem KL City Centre jehož součástí je obchodní galerie Suria KLCC a kouzelný park s umělým jezerem. Shlédnete také krásnou mešitu As Syakirin.

  V nejvyšším bodě lesní rezervace Bukit Nanas Forest Reserve, jež je zbytkem dešťového pralesa se tyčí Menara Tower. Tato telekomunikační věž a zábavní centrum v jednom 421m vysoká svým tvarem připomíná květ cibule a stojí za návštěvu. Nabízí nezapomenutelné pohledy na celý Kuala Lumpur.  Zážitkem je procházka po vysutých stezkách Canopy Walk nad korunami deštného pralesa. Rezervace je domovem ohrožených druhů rostlin, ptáků a opic. Poté osobní volno.

  Večer shlédneme show Symphony Fountain, do které jsou zakomponovány osvětlené výškové stavby KLCC. Nocleh.

 • 9. den:

  Začneme u nově otevřeného architektonicky unikátního shopping mallu LaLaport BBCC. Projdeme se kolem budovy Stadionu Nagara. Uvidíte mrakodrap Mardeka 118 Tower s výškou 678,9 m jež je druhým nějvyším mrakodrapem na světě. Poté se projdeme po Petaling Street Market, čínském trhu s desítkami restaurací, stánků s jídlem kde budete moci ochutnat “Hokkien mee”, grilovanou rybu” Ikan Bakar” nebo “Asam laksa “. Tato ulice je známá i svými obchůdky s nejrůznějším zbožím.

  Nezapomenutelným zážitkem bude návštěva mešity Masjid Jamek Sultan Abdul Samad nalézající se na soutoku řek Klang a Gombak. Má unikátní architekturu a připomíná stavby z pohádek Tisíce a jedné noci. Poté navštívíme koloniální srdce města Merdeka Square – náměstí Nezávislosti, kde byla vyhlášena nezávislost Malajsie. Je lemováno  zajímavými budovami jako jsou Royal Selangor Club, Kalab Diraja Selangor i pohádkově vypadající Sultan Abdul Samad Building s kouzelnými měděnými kupolemi.

  Projdeme se čínskou čtvrtí Chinatown  se spoustou obchůdků. Obdivovat budete i nádherně zdobený hinduistický chrám Sri Mahamariamman. Navštívíme Central Market – trh s řemeslnými výrobky a uměleckými díly. Shlédnete budhistický chrám Guan di Temple s typickou červenou barvou a vyřezávanými ornamenty.

  Večer navštívíme Jalan Alor Food Street – místo kde se každý oddává zábavě a jídlu. Nocleh.

 • 10. den:

  Fakultativní výlet do chrámových jeskyní Batu, jež se nalézají cca 13 km na sever od KL. Jedná se o vápencový masiv s působivou jeskyní a hinduistickým chrámem. Gigantická pozlacená socha boha Murugana 43 m vysoká stojí u úpatí schodiště se 272 schody, které vedou ke Chrámové jeskyni Gua Kecil. Uvnitř se nalézají malé hinduistické chrámy a stánky se suvenýry, kolem svatyní poskakují opičky. V rámci výletu budete uvidíte Národní mešitu – Masjid Negara, jejíž celkový vzhled byl inspirován Velkou mešitou v Mekce. Shlédnete také budhistický chrám Thean Hou Temple. Odpoledne návrat do KL, osobní volno.

  Večer se zájemci mohou projít do čínské čtvrti Jalan Petaling  jež je jednou z nejrušnějších nákupních tříd v KL, která rozkvétá hlavně v noci. Užijete si Street Market známý svou unikátní noční atmosférou. Nocleh.

 • 11. den:

  Navštívíme rušný Brickfields jež je domovem Little India. Zažijete pestrý labyrint ulic s atmosférou pouličních prodavačů sladkostí i květinových girland, se spoustou obchodů, kaváren a restaurací. Projdeme se po malebné ulici Jalan Tun Sambathan a uvidíte známou Sloní fontánu. V okolí je spousta stánků se sárí a šátky i zlatnictví. Dle časových možností shlédnete hinduistický chrám Kuli Sri Krischna známý svými barevnými sochami a budhistický chrám Maha Vihara. Poté osobní volno dle časových dispozic před odletem, transfer na letiště, odlet zpět s přestupem do Prahy.

 • 12. den:

  Návrat do Prahy

   

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
  820 1   (Čt) 23.2.2023 - (Po) 6.3.2023 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Letecky
  820 2   (St) 21.2.2024 - (Ne) 3.3.2024 67.990 Kč 73.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Singapur - Kuala Lumpur -Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 8x ubytování na hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území Singapuru a Kuala Lumpurutipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 40$ (Singapurský dolar) a 40 USD Kuala Lumpur
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (Singapurský dolar) a 40 USD Kuala Lumpur
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
  • Vstupy do památek a na atrakce
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Fakultativní výlet do chrámových jeskyní Batu
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.600 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti

Cestovní doklady, víza, informace

Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

VÍZA, REŽIM VSTUPU

Občané ČR mohou cestovat do Singapuru a Malajsie bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation / Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru a Kuala Lumpuru. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.

Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku (je součástí ceny zájezdu). Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines ..) v ekonomické třídě je s přestupem (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro)

Ceny v Singapuru

Orientační kurz Singapurského dolaru:EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

Orientační vstupy: The Singapore Botanic Gardens $5, Singapore ZOO $28, River Safari Singapor $25, Gardens by the Bay – Flower Dome & Cloud Forest $28, Sands SkyPark $23, National Gallery $20, Cable Car Ride roundtrip $35.00,Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, Marine Life Park – S.E.A Aquarium $39.00,

Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar:

Základní menu v restauraci $12, Fast food restaurace (Big Mac Meal) $8 ,500 gr kuřete – prsa $5.18,1 liter 1 litr plnotučného mléka 3.31, 500 gr místního sýra $12,  0.5 místního piva $5.36, 1láhev stolního vína lepší kvality $34, 2 litry Coca-Coly $2.62

Ceny v Kuala Lumpuru

Malajsie – měna: Malajsijský ringgit (MYR) se dělí na 100 senů. 1 MYR en USD = 0,230420, 1MYR = 5,77 Kč

Ceny v Kuala Lumpuru: MHD + transfer z a na letiště = cca 55 USD, cesta vlakem do oblastí jeskyní Batu cca 5 USD, Batu Cave = 3,5 USD, Petronas Tover cca 14,5 USD, Kl Tower cca 12 USD

Jídlo: levná restaurace 2.52 USD, jídlo pro dva, středně drahá restaurace 14.60 USD, Fastfood (McDonalds) 3.75 USD, Místní pivo od 3.09 USD,Cappuccin o2.50 USD, Cola/Pepsi láhev 0,33 l 0.65 USD, voda láhev 1,5 l 0.75 USD, láhev vína (střední kvalita) 15.32 USD

ck wisnar

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

KONTRAST SVĚTŮ: PRALES VS. MODERNÍ VELKOMĚSTA

 

4.12.-16.12.2023

64090 kč

 

13denní letecký zájezd do Jihovýchodní Asie, během kterého se seznámíte s Malajským poloostrovem - pulsujícími městy Singapur a Kuala Lumpur. S přírodními krásami a silou džungle se setkáme v jednom z nejstarších pralesů na naší planetě Taman Negara a také na malajské Vysočině Cameron Highlands, která je známa obrázky čajových plantáží rozložených na místních kopečcích. Navštívíme v UNESCO zapsaný historický přístav Melaka, který dokumentuje historii mnohonárodnostních vlivů v této jedinečné zemi. Během přesunů i prohlídek míst po trase budete mít možnost se seznámit s každodenním životem v Jihovýchodní Asii, včetně ochutnání místních specialit.

 

 

1. den

Odlet Praha, Vídeň do Kuala Lumpur.

 

2. den

Přílet do Kuala Lumpur, transfer na ubytování. KUALA LUMPUR, večerní prohlídka okolí věží Petronas Tower - místní dvojčata. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani prohlídka hlavního města Malajsie KUALA LUMPUR (Petronas Towers, náměstí Merdeka, mešita Jamek, Čínské a Indické město, staré železniční nádraží, slavný hinduistický chrám v jeskyni Batu Caves), fakultativně možnost návštěvy věže Menara Tower s otáčivou restaurací, či pulsující noční život v ulicích. Ubytování, večeře. Nocleh.

4. den

Po snídani opustíme hlavní město a cestou navštívíme pevnost KOTA MALAWATI (pevnost ze 16. stol. chránící ústí řeky Selangor), TELUK INTAN (nakloněná věž připomínající italskou Pisu), vodopády LATA ISKANDAR. Příjezd do hor v CAMERON HIGHLANDS. Příjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani prohlídka CAMERON HIGHLANDS (džípem pod vrchol GUNUNG BRINCHANG – nejvyšší hora oblasti s možností výstupu na vrchol, mechový prales, čajové plantáže s exkurzí do výrobny čaje BOH Tea Estate, jahodová farma, motýlí farma). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani transfer minibusem z malajské „Vysočiny“ přes venkovské oblasti do KUALA TEMBELING, dále vstup do NÁRODNÍHO PARKU TAMAN NEGARA. Ubytování, večeře. Večer možnost fakultativního nočního safari. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně a po ní prohlídka jednoho z nejstarších pralesů na planetě - TAMAN NEGARA (trek pralesem k nejdelší lanové lávce na světě CANOPY WALKWAY, dále pralesem s poznáváním místní fauny a flóry, výstup na vyhlídkové místo s rozhledem na nekonečnou zeleň pralesa, možnost koupání v pralesní říčce SUNGAI TAHAN, v případě, že bude kvést, možnost spatřit největší květinu světa Rafflésii, fakultativně možnost jízdy na lodi z jednoho kusu kmene nebo návštěva vesnice původních obyvatel Orang Asli nebo noční safari). Návrat na ubytování, večeře. Nocleh.

8. den

Po snídani odjezd z pralesa přes KUALA TEMBELING, po cestě zastávka na KARAK (oblast, kde pěstují specifický druh asijského ovoce s názvem durian, návštěva farmy s možností ochutnání), příjezd do historického města MALACCA na ubytování. Večerní procházka městem. Večeře a nocleh.

9. den

Po snídani prohlídka města MALACCA (UNESCO, významný středověký i současný přístav, po němž získal název celý průliv, pahorek sv. Pavla s kostelem, sultánský palác, promenáda, uličky s koloniální architekturou /anglický, holandský a portugalský vliv/, nejstarší čínský chrám v Malajsii Cheng Hong Teng). Přejezd na jižní cíp Malajsie do města JOHOR BAHRU, které je na hranicích se SINGAPUREM (večerní procházka městem plným barev). Ubytování. Večeře a nocleh.

10. den

Ráno po snídani SINGAPUR (kosmopolitní město s mnoha etnickými čtvrtěmi a moderními budovami, botanická zahrada, koloniální architektura - holandská, portugalská, čínská, arabská část, Merlion), možnost fakultativní návštěvy místního vyhlášeného podmořského akvária, či návštěva nočního safari. Ubytování. Večeře a nocleh.

11. den

Po snídaní osobní volno nebo přesun na ostrov SENTOSA (zábavní park Singapuru, můžete lenošit a koupat se na plážích, navštívit vodní, či zábavní park, svět hmyzu, motýlí park, zahrady anebo pevnosti spojené s historií tohoto místa). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

12. den

Po snídani osobní volno. Transfer na letiště, odlet zpět.

 

13. den

Přílet do Prahy, Vídně.

 

Ubytování a strava

Ubytování v Malajsii a Singapuru v hotelech a ubytovnách, v pralese Taman Negara ubytování v resortu. Součástí noclehů 10 x polopenze

 

Cena zahrnuje

Letecká doprava Praha,Vídeň - Kuala Lumpur a zpět, doprava minivanem, 10x ubytování v hotelech a ubytovnách (10x snídaně-večeře), průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

poplatky do národních parků a vstupné do placených objektů, místní doprava (autobus, vlak, taxi, tuktuk, songkaew, dodávka apod.) a transfery z letiště Kuala Lumpur a na letiště Singapur, připojištění storna 600,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 400,- EUR

Minimální počet účastníků

6

Nástupní místa

Praha (Vídeň)

ck vsacanZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

21.2.2024 2.3.2024 od 67990 Kčobjednat
4.12.2023 16.12.2023 64090 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel