SAFARI V TANZANII A EXOTICKÝ ZANZIBAR
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Odhalte s námi tajemství africké divočiny na safari v Tanzanii. Ve zdejších národních parcích zažijete bezprostřední blízkost nejvíce ohrožených zvířecích druhů naší planety, jako jsou žirafy, sloni, nosorožci, buvoli, lvi a mnoho dalších. Vydáte se také do kráteru Ngorongoro,

který je přezdíván perlou Tanzanie, rajskou zahradou, osmým divem světa či africkou Noemovou archou. Po návštěvě životem kypící rezervace Lake Manyara vás čeká již jen krátký přelet do exotického ráje vonícího vanilkou na ostrově Zanzibar. Jeho bělostné pláže a tyrkysové moře budou tím nejlepším zakončením tohoto poznávacího zájezdu.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. DEN: ODLET DO DESTINACE

Odlet z Prahy do Tanzanie.

2. DEN: PŘÍLET DO AFRIKY

V ranních hodinách přílet na mezinárodní letiště Kilimanjaro, transfer do hotelu, ubytování.

3. DEN: NÁRODNÍ PARK TARANGIRE

Po brzké snídani nasednete do speciálně upravených jeepů a vydáte se do jednoho z největších tanzanských národních parků, do Tarangire. Cestou budete obdivovat divokou a téměř netknutou africkou krajinu. Po příjezdu do parku začíná pravé africké dobrodružství. Zblízka uvidíte pasoucí se stáda slonů, žirafy či všudypřítomné mohutné baobaby.

 

Po obědě formou pikniku, při kterém vám budou dělat společnost hbité opice, následuje odpolední část safari programu. Spatříte mnoho druhů ptáků od papoušků až po elegantní plameňáky. Ubytování v lodgi národního parku, večeře.

 

4. DEN: KRÁTER NGORONGORO (UNESCO)

Ráno vás čeká cesta ke kráteru Ngorongoro, jenž je největší neporušenou a nezatopenou sopečnou kalderou na světě. Právě na tomto unikátním místě, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, našlo útočiště přes 25 000 zvířat. Budete mít jedinečnou příležitost pozorovat tzv. velkou pětku: lva, slona, buvola, leoparda, a dokonce i ohroženého nosorožce černého.

 

Po piknikovém obědě, během něhož se budete kochat scenerickým výhledem na okolní přírodu, následuje odpolední program v parku zakončený přejezdem do ubytování v místní lodgi, večeře.

 

5. DEN: NÁRODNÍ PARK LAKE MANYARA

Dopoledne vaše kroky povedou do národního parku Lake Manyara, které z velké části pokrývá stejnojmenné jezero. V okolí této vodní nádrže můžete spatřit hravé opičky skákající z větve na větev, slony, skrývající se ve stínu stromů, či další zvířata jako zebry, impaly, žirafy nebo hrochy.

Ač tento park patří k těm menším, o to více kypí bohatstvím života. Jeho kouzlu propadl i sám Ernest Hemingway, jak popsal v autobiografické knize Zelené pahorky africké. Odpoledne se rozloučíte s tanzanskými parky a přesuneme se na letiště, odkud následuje přelet na exotický ostrov Zanzibar. Ubytování a večeře.

6. DEN: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Palumbo Waves na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

 

7. DEN: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET STONE TOWN (UNESCO) + PRISON ISLAND 

Dopoledne se vydáte na prohlídku hlavního města Zanzibaru, jehož stará část – Stone Town – je zapsaná v UNESCO. Zde si prohlédnete anglikánský kostel, starou portugalskou pevnost a při procházce uličkami, mezi domky se zdobenými dřevěnými dveřmi, narazíte i na rodný dům Farrokha Bulsary, známého spíše pod jménem Freddie Mercury. Po prohlídce bývalého otrokářského trhu pak budete mít volný čas na nákup suvenýrů. Návštěvu města ukončíte obědem v typické restauraci. Odpoledne se přesunete na pobřeží odkud vás malé dřevěné loďky odvezou na nedaleký ostrov Prison Island, proslulý kolonií želv obrovských. Volný čas na koupání či šnorchlování, pro které zde panují velmi dobré podmínky.

 

8. DEN: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Palumbo Waves na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

 

9. DEN: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET JOZANI FOREST + FARMA S KOŘENÍM

První část dne věnujete návštěvě deštného pralesa Jozani, kde nachází svoje útočiště přibližně 1500 guaréz červených, malých opiček zvědavě si prohlížejících příchozí návštěvníky.Při cestě po naučné stezce narazíte na množství stromů a květin, typických právě pro tuto chráněnou oblast. Po prohlídce pralesa se přesunete na farmu s kořením, kde si užijete tradiční svahilský oběd. Následuje prohlídka farmy, na které místní obyvatelé pěstují typické plodiny jako je vanilka, hřebíček, zázvor nebo skořice. Nebude chybět ani tropické ovoce jako mango, papája, pomelo, ananas nebo chlebovník. Koření a sušené ovoce si můžete zakoupit přímo na místě.

 

10. DEN: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU

Tento den je určený k odpočinku a relaxaci v hotelovém resortu Palumbo Waves na severozápadě ostrova, koupání v moři a odpočinku na rajských plážích Zanzibaru.

 

11. DEN: VOLNÝ DEN NA ZANZIBARU A ODLET

Poslední chvíle odpočinku na tomto překrásném ostrově a odlet do Prahy s jedním přestupem.

 

12. DEN: PŘÍLET DO ČR

Přílet do Prahy.

 

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 10.
 • Změna programu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu / dobu po návratu do ČR minimálně o 6 měsíců

 

26. 10. – 6. 11. 2024

10 nocí

12 dní

Snídaně

letecky

Safari v Tanzánii a exotický Zanzibar

AKCE

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 29.2.2024)

88 990,-

REZERVOVAT

4. 2. – 15. 2. 2024

10 nocí

12 dní

Snídaně

letecky

Safari v Tanzánii a exotický Zanzibar

 

odjelo

18. 2. – 29. 2. 2024

10 nocí

12 dní

Snídaně

letecky

Safari v Tanzánii a exotický Zanzibar

 

vyprodáno

 

CENA ZA OSOBU ZAHRNUJE:

 • leteckou dopravu Praha – Kilimanjaro a Stone Town –  Praha s přestupem včetně všech poplatků (termíny jaro 2024 s Qatar Airways)
 • místní přelet z tanzanské Arushy na Zanzibar
 • 6 nocí se snídaní ve 4* hotelu Palumbo Waves ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a 4 noci v safari lodge s příslušenstvím v národních parcích.
 • 3 x piknikový oběd během safari programu
 • 3 x večeře během safari programu
 • transfery dle programu
 • vstupy dle programu
 • láhev vody na osobu na každý den na Safari
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

CENA ZA OSOBU NEZAHRNUJE:

 • pr?i?platek 8 990 Kč za jednolu?z?kovy? pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • příplatek za polopenzi či all inclusive
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytová taxa Zanzibar – 5 USD/osoba/noc, splatná na místě v hotelu
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • vstupní vízum do Tanzanie splatné na letišti při vstupu do země (50 USD)
 • CK DELF.TR

 

 

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.10.2024 6.11.2024 88990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel