Moskva a Petrohrad
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Program zájezdu

1.den: V dopoledních hodinách odlet z Prahy do Moskvy, transfer do 3* hotelu, ubytování, večerní prohlídka okolí osvětleného Kremlu, Rudého náměstí s chrámem Vasila Blaženého a mauzoleem.

2.den: Prohlídku Moskvy, hlavního města Ruské federace (přes 12 mil. obyvatel) zahájíme v samém jejím srdci - na Rudém náměstí s chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V. I. Lenina, obchod­ním domem GUM a chrámem Matky Boží Kazaňské. Kolem Národního muzea, před kterým uvidíme jezdeckou sochu maršála Žukova, k Velkému divadlu. Dále okolo Státní dumy, hrobu neznámého vojína přes Manéžní náměstí přijdeme k hlavní dominantě Moskvy a celého Ruska – Kremlu. Sídlo ruského prezidenta, Car puška, 200 tunový zvon Car Kolokol, zvonice Ivana Velikého, Uspecký chrám a Kateřinský palác. Prohlédneme si rovněž katedrálu Nanebevstoupení se slavnými freskami, katedrálu sv. Archanděla Michaela, chrám Krista Spasitele s nádherným výhledem na Kreml a námořní pomník Petra I. - Velikého.

3.den: Prohlídka Vrabčích hor se slavnou Lomonosovou universitou. Moscow city, s moderními výškovými budovami a Olympijský stadion v Lužnikách se nám ukáže v celé své kráse. Dále navštívíme Novoděvičí klášter a hřbitov (ruský Slavín). Přesun na nádraží a odjezd rychlovlakem do Petrohradu, ubytování v hotelu. Večerní prohlídka nábřeží Něvy s půlnočním otvíráním mostů, možnost projížďky lodí po řece Něvě, případně individuální volno.

4.den: Carskoje selo – nyní Puškin, bylo letní rezidencí ruských carů od 18. století až do Únorové revoluce 1917. Zde se rovněž nacházela více než 200 let světoznámá Jantarová komnata, která byla při blokádě Leningradu odvezena a od konce druhé světové války je nezvěstná. Navštívíme Kateřinský palác, kde se nyní nachází její věrná kopie. V okolí je mnoho parků a paláců. Po návratu do Petrohradu navštívíme Petropavlovskou pevnost s katedrálou sv. Petra a Pavla s  více než 120 m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců včetně posledního cara Mikuláše II., zavražděného bolševiky. Zastavíme se u křižníku Aurora a tento den zakončíme návštěvou klášterního komplexu Smolný a uvidíme i Institut Smolný (z něj bolševici řídili VŘSR - od roku 1972 je však nepřístupný veřejnosti).

5.den: Plavba lodí přes Finský záliv do Petrodvorců, bývalé rezidence carů z dynastie Romanovců. Město nechal postavit car Petr I. Veliký, inspirací mu bylo francouzské Versailles. Ve zdejším pozoruhodném palácovém a parkovém celku na pobřeží Baltského moře se nachází přes 170 úžasných fontán různých velikostí. Uvidíme palác Petra II., palác Marli, Monplaisir.  Petěrgof byl výrazně poničen a rozkraden německými vojáky za druhé světové války. V dnešní době je už obnoven do své původní krásy (UNESCO).

6.den: Kolem jezdecké sochy Petra I. Velikého a budovy Admirality přejdeme na Palácové náměstí, jehož dominantou je Alexandrův sloup, budova Generálního štábu a samozřejmě Ermitáž, kterou navštívíme. Poté se přesuneme na náměstí Sv. Isaaca s perlou Petrohradu - chrámem svatého Isaaca a dále na slavný Něvský prospekt s Katedrálou Panny Marie Kazaňské (Kazaňská katedrála) a nedalekým chrámem Kristova vzkříšení (Spas na krovi).

7.den:  Yusupovský palác, pomník generála Suvorova, Michajlovský zámek, Marsovo pole, Letní zahrada s Letním palácem, Ruské státní muzeum. Individuální volno, po dohodě možno navštívit Muzeum leningradské blokády a Muzeum ruské vodky.

8.den: Odhlášení z hotelu v poledních hodinách, odjezd na letiště, odlet.

 

Cena obsahuje

letenka Praha - Moskva letenka Petrohrad - Praha 7x ubytování ve 3* hotelech 7x snídaně formou švédkých stolů 6x večeře transfery letiště veškerá doprava na místa z programu český průvodce pojištění úpadku CK

 
Cena neobsahuje
Vízum - 2 500 Kč vstupy do jednotlivých objektů povinné cest. pojištění léčeb. výloh a storna vše co není v ceně zájezdu
ck aztour


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
11.8.2020 18.8.2020 29950 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel