Pohoda v Keni – africkou savanou od Kilimanjara až k bělostným plážím Indického oceánu
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Vydejte se s námi do Keni v komfortním stylu a spojte proslulé africké safari a majestátní Kilimanjaro s odpočinkem na bělostných plážích Indického oceánu. Po stopách zvířat „Velké pětky“ se vydáme do tří národních parků. Zatímco v jednom uvidíme stáda slonů, žiraf či zeber, v jiném nás čekají hroši, lvy a s trochou štěstí i vzácní nosorožci. Těšte se na nezapomenutelný pohled na stáda divoké zvěře, africkou savanu a zasněžený vrchol Kilimanjara najednou! Neživou přírodu reprezentuje mimo jiné největší lávový proud světa! Odpočinkovou část zájezdu si pak kromě koupání v moři a v hotelovém bazénu zpestříme výletem do koloniální Mombasy. Samozřejmostí je kvalitní zázemí, o které se postarají zejména komfortní lodge u NP Amboseli s bazénem s výhledem na Kilimanjaro, autentické lodge uprostřed divoké přírody s fascinujícím výhledem a kvalitní hotelový resort poblíž vyhlášené bělostné pláže Diani Beach. V ceně zájezdu je i plná penze po celou dobu zájezdu!

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Vídně do Keni s přestupem. V ceně zájezdu proplacení zpáteční jízdenky vlakem/autobusem z Prahy/Brna/Plzně/Ostravy/Bratislavy (a po trase) na letiště do Vídně (vlak v úseku Brno – Vídeň doprovázený průvodcem, podrobněji viz poznámka).
 • 2. den: přílet do NAIROBI, po vyřízení formalit se vydáme pronajatým mikrobusem na cestu opuštěnou keňskou krajinou, kterou obývají převážně MASAJOVÉ – tradiční africké etnikum. Pro zájemce (fakultativně cca 20 USD) krátká návštěva jedné z tradiční MASAJSKÉ VESNICE, kde se seznámíme s životem domorodců. Po obědě (v ceně zájezdu) se budeme blížit na jih, tím zřetelněji se pak uprostřed rovinaté SAVANY začne rýsovat majestátní silueta nejvyšší samostatně stojící hory planety a nejvyšší hory Afriky – MT. KILIMANJARO (5 895m). V pozdějším odpoledni příjezd na ubytování na hranici NÁRODNÍHO PARKU AMBOSELI, kde se na 3 noci ubytujeme v komfortních lodgích. Komplex je vybaven dvoulůžkovými pokoji s vlastním soc. zařízením a součástí pobytu je i plná penze formou bufetu. Unikátem je však v první řadě vynikající poloha, která nám umožní vychutnat si neopakovatelné výhledy na celý masiv KILIMANJARA z přilehlé zahrady či dokonce přímo z bazénu! Ubytování, večeře. (V případě velmi brzkého příletu zajištěno do poledních hodin ubytování v hotelu v Nairobi).
 • 3. den: snídaně, dopoledne odpočinek u bazénu s výhledy na nejvyšší horu Afriky s ikonickým vrcholem pokrytým ledovcem. Po obědě následuje půldenní safari (cca 4-5h) uvnitř proslulého AMBOSELI NATIONAL PARK (jen 15min jízdy od ubytování), kde je mimo jiné k vidění největší populace SLONŮ AFRICKÝCH na světě žijících ve volné přírodě! Samozřejmostí jsou více jak stohlavá stáda i dalších savců včetně ZEBER, ŽIRAF, PAKOŇŮ, GAZEL, ANTILOP, BUVOLŮ, apod. S trochou štěstí zahlédneme HROCHA, LVA či KROKODÝLA. Vodní plochy pak obývá nespočet druhů ptactva. Zejména pozorování stád uvedených živočichů z bezprostřední blízkosti je opravdu mimořádnou podívanou. Se západem slunce návrat na ubytování, večeře.
   
 • 4. den: snídaně v brzkých hodinách, po východu slunce pokračování v safari v NÁRODNÍHO PARKU AMBOSELI. Absolutním vrcholem keňské části zájezdu je unikátní pohled, který v sobě kombinuje nespočet divoké zvěře, prostředí africké savany a majestátní zasněžený vrchol KILIMANJARA najednou! Právě ráno a dopoledne je minimální oblačnost, která tak umožňuje spatřit horu (jindy často zahalenou v mracích) v celé své kráse, a ve spojení s pozorováním zvířat z bezprostřední blízkosti patří jednoznačně k nejhezčím pohledům, které lze na Zemi spatřit. Po dokončení půldenního safari návrat na ubytování, pozdní oběd a po zbytek odpoledne odpočinek u bazénu. Při západu slunce opět pozorování nejvyšší hory Afriky. Večeře.
 • 5. - 6. den: snídaně, přejezd do oblasti NÁRODNÍCH PARKŮ TSAVO. Nejrozsáhlejší keňský park nabízí dvě zcela odlišné části. Kopcovitý a bohatou zelení porostlý TSAVO WEST je v ostrém kontrastu s rozlehlou savanou parku TSAVO EAST. Přestože západní část nabízí zejména úchvatné scenérie, spatříme tu i SLONY, HROCHY, ŽIRAFY či LVY. S trochou štěstí narazíme i na LEOPARDY, GEPARDY a dalšími šelmami. Vzácností parku je rovněž vysoce ohrožený NOSOROŽEC ČERNÝ. Hlavní atrakcí východní části jsou tzv. ČERVENÝCH SLONŮ, kteří své „zbarvení“ udržují neustálým oprašováním oranžovo-červenou půdou, která tvoří podloží části parku. Další nevšední zážitek slibuje i největší LÁVOVÝ PROUD na světě YATTA PLATEAU. Nedílnou součástí oblasti TSAVO jsou i okázalé BAOBABY. V každé části nás čeká polodenní SAFARI. Nocleh nás čeká v autentickém ubytování na vyvýšeném místě uprostřed divoké přírody, kde si z bezpeční naší lodge budeme moci vychutnat výhledy do okouzlující okolní krajiny a na jezero pod naším ubytováním, kam chodí zvířata pít. Opět je zajištěna plná penze (oběd možný formou balíčku). V případě dostatku času je do programu zařazena i návštěva záchranné stanice pro ohrožené NOSOROŽCE. Druhý den odpoledne přejezd dále na východ k INDICKÉMU OCEÁNU. Ubytování (4 noci) u bělostných pláží jižně od MOMBASY. Večeře.
 • 7. den: celodenní koupání a relaxace na pláži nebo u bazénu hotelového komplexu. Strava je opět formou plné penze.
   
 • 8. den: snídaně, půldenní (pro zájemce celodenní výlet s obědem formou balíčku) výlet do MOMBASY. Místním taxi a následně přívozem až na MOMBASA ISLAND, kde se nachází stará část dnes druhého největšího města Keni. Nenáročná prohlídka starobylými uličkami lemované několika mešitami, ale i portugalské koloniální pevnosti FORT JESUS. Individuální volno a nákup suvenýrů, návrat na pevninu a na jih na ubytování, večeře.
 • 9. den: celodenní koupání a relaxace na pláži nebo u bazénu hotelového komplexu. Fakultativně výlet s průvodcem severně od MOMBASY do záchranné stanice a přírodní rezervace HALLER PARK, kde lze spatřit zejména několik HROCHŮ a KROKODÝLŮ. Dále pak některé druhy želv či opic. Návrat na ubytování v odpoledních hodinách.
 • 10. den: snídaně, dopoledne případně možnost posledního koupání a hotelového využití bazénu, dle letového řádu transfer na letiště do MOMBASY, odlet do Vídně.
   
 • 11. den: přílet do Vídně.
 • Poznámka I: poznámka k jízdence na letiště do Vídně: na základě předložení dokladu bude proplaceno zpáteční jízdné v 2. vozové třídě na letiště do Vídně (z Plzně/Prahy/Brna/Bratislavy a po trase). Proplaceno bude i jízdné na vlaky i autobusy. Pro zájemce o vlastní dopravu bude místo jízdného proplaceno parkovné na letišti (pouze po předchozím objednání přes CK!). Upozorňujeme, že čas odletu z Vídně a čas příletu do Vídně je závislý na letovém řádu a může tak být i v brzkých či pozdních hodinách. Čas odletu a příletu bude upřesněn v konečných pokynech k zájezdu nejpozději 30dní před odletem.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenku Vídeň – Nairobi/Mombasa – Vídeň (cca 17 000 Kč), proplacení zpáteční jízdenky vlakem/busem z Prahy/Brna/Plzně/Ostravy/Bratislavy na letiště do Vídně, 8x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením (3x v komfortních lodgích na hranici NP Amboseli; 1x v autentických lodgích popř. stanových lodgích uprostřed divoké přírody oblasti Tsavo, 4x v hotelu na pobřeží Indického oceánu), 8x plná penze (počínaje obědem 2. den a konče snídaní 10. den), veškeré vstupy do národních parků, výlety na safari v minivanech s vysouvací střechou, místní řidiči/průvodci na safari, veškerou dopravu minivanem dle programu, taxi a přívoz do Mombasy dle programu, informační materiály, vedoucí zájezdu.
 •  
 • Cena nezahrnuje: vízum do Keni (50 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 9 700 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč, pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů 850 Kč

CK poznáníZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
6.2.2020 16.2.2020 79990 Kčobjednat
15.2.2020 25.2.2020 79990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel