okruh Irskem
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch naštěstí ještě nedorazil. Země, kde na vás čekají spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině, kde ovce mají vždy přednost. Země, kde při troše štěstí během celého pobytu možná ani nenarazíte na žlutočervenou restauraci McDonald´s či japonského turistu v kloboučku a s fotoaparátem na krku. Země, která si vás získá svou harmonií, klidem, přirozeností a romantikou. Země, kde typické irské melodie hospodských kapel dokáží roztančit nejen mladé dívky či usedlé podnikatele, ale doslova každého, bez ohledu na staří či pohlaví, tak, že se sklenkou typického Guiness si podupává či poskakuje do rytmu mimo čas svůj i okolního světa. Země, kde řada památek čeká neměnně již tisíce let, od dob, kdy naše civilizace se ještě možná civilizací ani nenazývala, a dozajista zde tak budou stát i další staletí, což možná svádí k myšlence, že sem nemusíte příliš spěchat. Ale budete tu i vy za tisíc let?

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1. den: V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Dublinu. Po příletu transfer do hotelu a ubytování v hotelu. Večer návštěva proslulé dublinské čtvrti Temple Bar. Temple Bar je nejnavštěvovanějším a nejmódnější místem v celém Dublinu. Jeho bezstarostnou atmosférou si sem chodí užívat  jak místní, tak turisté. Místo, kde pivo Guiness teče proudem a sklenička Jameson whisky nikdy nevysychá.

 

 

3. den: V tento den můžete využít buď celodenního fakultativního výletu do oblasti Wicklow Mountains (údolí Glendalough a Powersourt Gardens) nebo se vydat za poznáváním dalších zajímavých míst Dublinu.
V rámci fakultativního výletu do oblastí Wicklow Mountains nejprve navštívíme jeden z nejstarších klášterů v Irsku -  Glendalough (založen již v 6. století!), ležící v údolí dvou ledovcových jezer, kterému se přezdívá "irské Delfy". Krátká procházka nabízí množství nádherných scenérií i přímo vybízí k panoramatickým fotografickým záběrům. Při zpáteční cestě se pak zastavíme na prohlídku zahrad hrabství Powerscourt - Powerscourt Gardens, které v mnohém připomínají královský palác ve Versailles. Na rozloze 19 hektarů tvoří nádherné kombinace terasovitých zahrad vedoucích pozvolně dolů k jezeru. Zahrady jsou zkrášleny sochami, okrasnými jezírky s fontánami a oblázkovými  mozaikami.

 

4. den: Po snídani se vydáme do městečka Kildare, kde se nachází Irský národní hřebčín a také proslulé Japonské zahrady. Odpoledne pak zamíříme na letiště v Dublinu. V podvečer odlet z Dublinu do Prahy.

 

TERMÍNY A CENY

Termín zájezducena za osobu 
07.05. - 10.05.2022 
16990 Kč  
03.09. - 06.09.2022 
16990 Kč i

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Dublin a zpět, včetně palubního zavazadla
  • transfery dle programu 
  • 3x nocleh v hotelu v Dublinu (2-lůžkové pokoje)
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů
  • pojištění
  • místní poplatek (platí se při příjezdu na recepci hotelu)
  • zavazadlo k odbavení
  • místní dopravu v Dublinu

POZNÁMKY

 

Při prohlídce Dublinu je využívána městská hromadná doprava!

ck slantourZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

7.5.2022 10.5.2022 16990 Kčobjednat
3.9.2022 6.9.2022 16990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel