NEPÁL
 
Způsob dopravy:

netradiční poznávací okruh s mimořádně bohatým programem Káthmándú – Pátan – Pašupatináth – Boudhanath – Pókhara jezero Phewa Tal – Pagoda Míru, 4 denní trek na Poon Hill, Národní park Chitwan – Bhaktapur – Nagarkót – Swayanbunáth

 

TERMÍN: 18.11. – 4.12. 2023

 

CENA: 69.990,- Kč

 

 

Program zájezdu:

 

1. den - Setkání účastníků na letišti v Praze, odlet do Káthmándú s jedním přestupem

 

2. den - přílet do Káthmándú, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek, v podvečer se vydáme s průvodcem na první objevování města ve čtvrti Thamel a poté nás bude čekat první nocleh v Nepálu.

 

3. den - Dobře odpočatí a nasnídaní vyrazíme na společnou prohlídku hlavního káthmándského náměstí Durbar Square s mnoha starými a slavnými stavbami - Hanuman Dhoka - bývalé sídlo královské rodiny Nepálu (část stavby pochází ze 16. století), východní brána paláce je známá jako brána Hanumana – opičího boha. V paláci je celá řada historických budov – Basantpur Tower, Tribhuvam muzeum, Panch Mukhi Hanuman Mandir… prohlédneme také další chrámy, sochy a nejstarší dřevěné stavby ve městě – Kasthamandap („motorest“ pro obchodníky na historické obchodní cestě do Tibetu z 12. stol.). Další putování nás zavede ke Kumari Chowk - dům bohyně Kumari, možnost oběda v restauraci vysoko nad náměstím s krásnými výhledy, po poledni se vrátíme do hotelu a odjedeme do královského města Pátan - dříve královské město, nyní téměř propojeno s Káthmándú, centrum umění a řemesel (skvělá ukázka historické newarské architektury). V Pátánu si prohlédneme náměstí Durbar Square (náměstí má stejné jméno jako hlavní náměstí v Káthmándú) s chrámy a paláci (UNESCO) a večer se vrátíme do Káthmándú k dalšímu přenocování.

 

4. den - Po snídani nás bude čekat cesta mikrobusem do Pašupatináthu (UNESCO) - hinduistického chrámového komplexu zasvěceného bohu Šivovi, kde budeme svědky pohřebních obřadů u posvátné řeky Bagmati, kde se na kamenných ghátech za asistence pozůstalých i turistů spalují pod širým nebem mrtví. Pašupatináthem nás bude provázet také mnoho sádhuů (svatých mužů) pod dohledem místních opic, které obývají toto místo. Odpoledne přejedeme do Boudhanathu, kterému se říká „Malý Tibet“, jednoho z nejposvátnějších buddhistických míst nejen v Nepálu. Zde si prohlédneme stůpu Boudhanath obklopenou velkým počtem obchůdků, buddhistických škol a klášterů, které vznikaly díky příchozím Tibetským uprchlíkům. Místo je nezapomenutelné díky unikátní atmosféře s množstvím barevných vlaječek a modlitebních mlýnků, které si samozřejmě také s vysloveným přáním roztočíme. V podvečer se vrátíme zpět do hotelu v Kátmándú. Večer se projdeme nasvětlenými uličkami města s řadou přívětivých obchodníků, kteří nás budou zvát do svých obchůdků se suvenýry, oblečením a vonnými tyčinkami…

 

5. den - Brzy ráno odjedeme místním autobusem do 160 km vzdálené Pókhary, cestou překrásnou přírodou budeme obdivovat ničím nepřikrášlený život Nepálců, zastávky na občerstvení a individuální oběd. Po příjezdu do Pókhary se ubytujeme v příjemném hotýlku blízko jezera a po krátkém odpočinku se projdeme do obchodní čtvrti města, kde se můžeme posadit do některé z útulných kaváren či restaurací a dát si dobrou večeři…, nocleh.

 

6. den - Po snídani se projdeme několikaminutovou procházkou k jezeru Phewa Tal, kde nás bude čekat projížďka lodičkami. Vedeni místním lodivodem po ranní klidné hladině budeme obdivovat zasněžené velehory Himaláje s masivem Annapuren a majestátnou posvátnou horou Machapuchare (ostatně pohled na Machapuchare nás bude provázet po celou dobu našeho pobytu v Pokhaře). Po příjezdu na druhý břeh jezera nás čeká procházka k Pagodě Míru s nezapomenutelným výhledem na okolní hory. Po poledni se vrátíme do Pókhary. Cestou ještě navštívíme tradiční tibetskou vesnici s lámaistickým klášterem za městem a projdeme se po mostě zavěšeném vysoko nad řekou… Plni zážitků přespíme v našem hotelu v Pókhaře.

 

7. den – 10. den - pohodový trek na Poon Hill s certifikovaným nepálským průvodcem (jeden z nejsnažších treků v Nepálu). Poon Hill je kopec vysoký cca 3200 m. s překrásnou vyhlídkou (nádherný východ slunce) panaroma na Anapurnu, Hinšuli – od Dhaulagiri po Machapuchare. Spí se v lodgiích – dvoulůžkové jednoduché ubytování (vlastní spacák). Každý den se ujde 8-9 km. Trek zvládne běžně zdravý člověk.

 

 

11. den - Po snídani se přesuneme do královského národního parku Chitwan poblíž indicko-nepálské hranice. Po příjezdu do tohoto nejteplejšího místa Nepálu se ubytujeme v příjemném hotýlku, kde se budeme také stravovat. Odpoledne nás bude čekat průzkum vesnice. Navštívíme obydlí místních obyvatel a seznámíme se se způsobem jejich života. Na konci zajímavé procházky se zastavíme za vesnicí a vychutnáme si fascinující pohled na západ slunce. Poté se vrátíme do hotelu na večeři, po které nás bude ještě čekat folklórní program s typickým tancem páva (páv je považován za národní symbol).

 

 

12. den - po snídani absolvujeme program v džungli (při troše štěstí uvidíme volně žijící nosorožce, jeleny a divoké slony…) a na řece se budeme dívat do očí gaviálům (druh krokodýla). Odpoledne se vrátíme do našeho hotelu na dobrou večeři.

 

13. den - Po snídani se vydáme do Káthmándú, kde se ubytujeme a večer se můžeme vydat do ulic města na večeři apod.

 

14. den - po snídani se vydáme objevovat Bhaktapur - 3. největší město Nepálu, centrum mnoha uměleckých řemesel, zejména hrnčířství. Prohlídka města nás zavede na náměstí Durbar Square (UNESCO, ano, prakticky v každém městě je náměstí Durbar Square :=)). Obdivovat budeme palác královské rodiny s 55 okny, kde do roku 1769 sídlila královská rodina, nejvyšší pagodu Nepálu Nyatapola zasvěcenou bohyni Siddhi Lakshmi a chrám Duttatrya z roku 1427, který je údajně nejstarší stavbou v tomto městě. Po čase na oběd, se vydáme mikrobusem do Nagarkótu (2000 m n.m.), kde se ubytujeme v hotelu a v podvečer se projdeme při západu slunce. Dnes přespíme v Nagarkótu.

 

15. den - Ranním pozorováním východu slunce nad vrcholy Langtang Himaláje, Makalu, Cho Oyu a Himaláje s Mt. Everestem ze střechy hotelu bude dalším nezapomenutelným, fascinujícím zážitkem z našeho Nepálského putování. Na střeše hotelu také posnídáme s netradičním pohledem - pozorováním orlů kroužících nad našimi hlavami. Část dopoledne strávíme horskou procházkou a ještě před obědem se vydáme místním autobusem zpět do Bhaktapuru a dále do Káthmándú, kde se ubytujeme.

 

16. den - Po snídani se vydáme pěšky změtí ulic a uliček k jednomu z největších, nejnavštěvovanějších a nejznámějších míst pro buddhisty i hinduisty v Nepálu – Swayanbunáthu zvaného Opičí chrám. Cesta po 365 schodech, prohlídka rozlehlého chrámového komplexu včetně vnitřní stůpy s modlícími se mnichy… Celý chrámový komplex je velice rozlehlý, probíhají v něm různé buddhistické i hinduistické obřady, na všech místech se třepotají modlitební praporky a točí se modlitební mlýnky. Vnímavější z nás budou cítit velmi zvláštní energii tohoto místa. Tímto okouzlujícím místem se rozloučíme s Nepálem, na poslední noc v Nepálu.

 

17. den - odlet z Kátmándú do Prahy s jedním přestupem Na tento program není třeba žádné zvláštní materiální ani fyzické vybavení, stačí normální průměrná fyzická kondice. Program zájezdu může být v některých detailech pozměněn v závislosti a dopravních podmínkách, počastí apod.

ck bontonZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.11.2023 4.12.2023 69990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel