Národní parky západní Kanady
 
Způsob dopravy:

 

PDivoké pobřeží Pacifiku - drsná kanadská příroda - senzační národní parky - autem i lodí -

program:

 

 

1. den

 

11. 5. sobota – sraz všech účastníků v Praze na Letišti Václava Havla na Terminálu 1 u kavárny Starbucks v 11:45 hod. (bude upřesněno ve finálních pokynech), odlet ve 14:10 hod. s přestupem v Londýně, po příletu do Vancouveru v 19:00 hod. transfer na ubytování ve Vancouveru – Best Western Plus Vancouver Airport Hotel.

 

?

 

2. den

 

12. 5. neděle – odjezd na sever po dálnici Sea to Sky, Squamish – nejdelší souvislé žulové skály na světě, lanovkou Sea to Sky Gondola s výhledem na Stawamus Chief a záliv Howe Sound, procházka k 335 m vysokým vodopádům Shannon Falls, Whistler – prohlídka nejznámějšího lyžařského střediska Severní Ameriky (nádherná příroda), fakultativně projížďka na půjčených kolech (cca 60–70 CAD) v okolí Whistleru a podél některých z jezer Alpha Lake, Nita Lake, Alta Lake a Green Lake. Ubytování ve Whistleru – The Listel Hotel.

 

?

 

3. den

 

13. 5. pondělí – dopoledne lze fakultativně vyjet lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler, kde spatříte neskutečné výhledy na horské štíty Skalistých hor a krátký trek, pokračujeme kolem Green Lake směr Kamloops, po cestě procházka k vodopádům Nairn Falls, vyhlídky na jezero Duffe Lake, krátká zastávka u Seton Lake, Kamloops – místo (město) setkání vod v srdci Britské Kolumbie. Ubytování v Kamloops – Quality Inn.

 

?

 

4. den

 

14. 5. úterý – snídaně, odjezd do Wells Gray Provincial Park – lehký trek k nádherným vodopádům Helmcken Falls, Dawson Falls, Moul Falls a Spahat Falls, transfer do malé osady Blue River, zážitkový výlet rychlými čluny po jezeře Mud Lake a řece Mud River, kde je možné spatřit losy a medvědy. Ubytování v Blue River v pravém kanadském srubu.

 

?

 

5. den

 

15. 5. středa – vycházka řekou k vodopádům Rearguard Falls, rezervace Mt. Robson s vyhlídkou na nejvyšší horu kanadských Skalistých hor – Rockies, krátká procházka k vodopádům Overlander Falls, cesta po Yellow Head Highway, dojezd do Jasperu – oběd, odpoledne trek k nejhlubšímu kaňonu národního parku Jasper - Maligne Canyon. Ubytování v Jasperu – Jasper Inn and Suites.

 

?

 

6. den

 

16. 5. čtvrtek – dopoledne scénická plavba lodičkou po Maligne Lake s výhledy na vysoké štíty národního parku Jasper kolem ostrůvku Spirit Island, poté návrat do Jasperu na oběd, odpoledne pohodový pochod cca 5 km kolem ledovcových jezer do Valley of The Five Lakes s možností koupání. Ubytování v Jasperu – Jasper Inn and Suites.

 

?

 

7. den

 

17. 5. pátek – národní parky Jasper a Banff patří k nejkrásnějším scenériím na světě, pokračujeme podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů Athabasca Falls, vyhlídka Goats and Glacier, zastávka u Sunwapta Falls, pochod k patě ledovce Athabasca, smaragdová jezera Lake Payto a Lake Moraine. Ubytování v Banffu – Tunnel Mountain Resort.

 

?

 

8. den

 

18. 5. sobota – návštěva a nenáročná procházka (5 km) kolem Emerald Lake v národním parku Yoho. Cestou zastávka u Natural Bridges. Uvidíme stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do národního parku Glacier se zastávkou ve výzkumném centru lavin Rogers Pass a možností nenáročné vycházky, národní park Revelstoke – alpínské louky – obří cedry a jedlovce, výjezd serpentinami na Mount Revelstoke s trekem po vrcholu hory (dle aktuální sněhové pokrývky). Ubytování ve Vernonu – Quality Inn and Suites.

 

?

 

9. den

 

19. 5. neděle – snídaně, neskutečně dlouhé jezero Okanagan Lake, během dopoledne návštěva města Kelowna, po dřívějším obědě ochutnávka lokálních vín ve vinařství Quals Gate Winery a prohlídka nejslavnějšího vinařství Kanady – Mission Hill Family Estate Winery, dále krátká procházka k ledovcovému jezeru Falls Lake + poté i vodopády Bridal Falls. Ubytování v Abbostfordu – Super 8 by Wyndham.

 

?

 

10. den

 

20. 5. pondělí – snídaně, brzký transfer do Vancouveru a přejezd trajektem na Vancouver Island. Scénická cesta napříč ostrovem přes Port Alberni, prohlídka po jedlovcovém lese Giant Cedars. V odpoledních hodinách procházka k Amphiprite Point Lighthouse Loop, který je součástí národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Ubytování v Uclueletu – Canadian Princess Lodge and Marina.

 

?

 

11. den

 

21. 5. úterý – Long Beach – naučná stezka s jedinečnými scenériemi podél pobřeží procházka stezkou v mokřadech k havarovanému letadlu Canso Plane Crash Site, po cestě Combers Beach, pak odjedeme přes Port Alberni směr Nanaimo, procházka podél kaňonu řeky English Man River s možností koupání (pro utužilce). Ubytování v Nanaimo – Days Inn by Wyndham.

 

?

 

12. den

 

22. 5. středa – snídaně, ranní lodní tranzit opět do Vancouveru – prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Návštěva Lighthouse Park s překrásnými výhledy na Vancouver. Také se projdeme po největším městském parku Stanley, kde se nachází pláže, udržované zahrady, akvárium nebo i totemy domorodců Britské Kolumbie. Kolem 17:00 hod. transfer na letiště, odlet z Vancouveru ve 20:55 hod. do Prahy přes Londýn.

 

?

 

13. den

 

23. 5. čtvrtek – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 20:35 hod.

 

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Vancouver – Praha s přestupem v Londýně;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 11 x sruby, hotely, motely, vždy 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením
 • stravu – 4x snídaně;
 • dopravu turistickým minibusem;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 380 CAD / osoba (vybere průvodce na místě a pokrývá vstupy do všech národních parků, výjezd lanovkou Sea to Sky Gondola, výlet rychlými čluny po Mud Lake a Mud River, scénická plavba lodičkou po Maligne Lake, ochutnávka lokálních vín ve vinařství Quals Gate Winery a další výdaje);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • stravu – mimo výše uvedenou;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 500 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 800 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
11.5.2024 23.5.2024 81990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel