Malý okruh Islandem
 
Způsob dopravy:

To nejzajímavější z Islandu, sopky, gejzíry, vodopády, vám nabízí tento malý okruh Islandem. Budete udiveni, kolik zajímavostí během několika dní spatříte.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odlet z Prahy na Island. Dopoledne přílet na letiště Keflavík.  Z letiště zamíříme k jedné z nejproslulejších atrakcí Islandu, tzv. Modré laguně - proslulých islandských termálních lázních. Odpoledne navštívíme geotermální oblast na poloostrově Reykjanes. Dále pak skalní útesy a pláže v oblasti Grindavíku. V podvečer dojezd na ubytování na jihu Islandu v oblasti Selfoss.

2. den: Tento den budeme pokračovat v cestě po jižním pobřeží  Islandu. Spatříme zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se zastavíme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit i za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu.

3. den: V tento den zamíříme do oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku. Nejprve zavítáme oblasti gejzírů. Při pěší procházce pohádkovou vřídelní krajinou, nemineme ani "otce" Geysira (již téměř nečinný), ani "syna" o pár metrů opodál - gejzír Strokkur, který vystřikuje každých 10 minut proud horké vody až do výše 25 m. O pár kilometrů dále uvidíte nejznámější a prý i nejkrásnější islandský vodopád - Gullfoss ("Zlatý vodopád"). Dále přejedete k národnímu parku Thingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu. Mj. zde můžeme spatřit i tektonickou puklinu Aldmannagjá, která oddaluje Evropu a Ameriku.

4. den: Dopoledne se zastavíme v městečku skleníků Hveragerđi a projdeme se mezi místními horkými prameny. Poté je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja, rybářský přístav a vodojem Perlan.

5. den: Časně ráno transfer na letiště v Keflavíku. Dopoledne odlet zpět do ČR. Přílet do Prahy v odpoledních hodinách 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE 

  • letenku z Prahy na Island a zpět (včetně malého palubního zavazadla)
  • 4x nocleh v penzionu (3-4 lůžkové pokoje)
  • 4x snídani
  • dopravu minibusem na Islandu
  • služby průvodce 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE 

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů
  • CK SLAn TOUR

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel