Malý okruh Islandem
 
Způsob dopravy:

To nejzajímavější z Islandu, sopky, gejzíry, vodopády, vám nabízí tento malý okruh Islandem. Budete udiveni, kolik zajímavostí během několika dní spatříte.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odlet z Prahy na Island. Dopoledne přílet na letiště Keflavík.  Z letiště zamíříme k jedné z nejproslulejších atrakcí Islandu, tzv. Modré laguně - proslulých islandských termálních lázních. Odpoledne navštívíme geotermální oblast na poloostrově Reykjanes. Dále pak skalní útesy a pláže v oblasti Grindavíku. V podvečer dojezd na ubytování na jihu Islandu v oblasti Selfoss.

2. den: Tento den budeme pokračovat v cestě po jižním pobřeží  Islandu. Spatříme zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se zastavíme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit i za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu.

3. den: V tento den zamíříme do oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku. Nejprve zavítáme oblasti gejzírů. Při pěší procházce pohádkovou vřídelní krajinou, nemineme ani "otce" Geysira (již téměř nečinný), ani "syna" o pár metrů opodál - gejzír Strokkur, který vystřikuje každých 10 minut proud horké vody až do výše 25 m. O pár kilometrů dále uvidíte nejznámější a prý i nejkrásnější islandský vodopád - Gullfoss ("Zlatý vodopád"). Dále přejedete k národnímu parku Thingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu. Mj. zde můžeme spatřit i tektonickou puklinu Aldmannagjá, která oddaluje Evropu a Ameriku.

4. den: Dopoledne se zastavíme v městečku skleníků Hveragerđi a projdeme se mezi místními horkými prameny. Poté je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja, rybářský přístav a vodojem Perlan.

5. den: Časně ráno transfer na letiště v Keflavíku. Dopoledne odlet zpět do ČR. Přílet do Prahy v odpoledních hodinách 

 

 

PříplatkyKapacitaCena
komplexní pojištění - Kooperativa Volno 300 Kč
ubytování v 2-lůžkovém pokoji / os. Volno 1990 Kč
zavazadlo k odbavení (do 23 kg) Volno 1450 Kč
Plavba za velrybami Volno 3200 Kč
Vstupné Modrá Laguna Volno 1890 Kč

 

POZNÁMKY

 

Kapacita (počet návštěvníků)  Modré laguny je omezena. Doporučujeme tedy objednat vstup předem.

 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE 

  • letenku z Prahy na Island a zpět (včetně malého palubního zavazadla)
  • 4x nocleh v penzionu (3-4 lůžkové pokoje)
  • 4x snídani
  • dopravu minibusem na Islandu
  • služby průvodce 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE 

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů
  • CK SLAn TOUR

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

21.6.2021 26.6.2021 27990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel