Madagaskar
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Madagaskar, svět jako žádný jiný. Tak blízko africkému kontinentu, přesto s ním má jen velmi málo společného. Dlouhá historie čtvrtého největšího ostrova na světě dala život mnoha endemickým druhům zvířat a rostlin. Zdejší fauna a flóra se tak nepodobají ničemu jinému, co můžete na naší planetě spatřit. Nechte se okouzlit hravými lemury, zářivě barevnými chameleony i majestátními baobaby s korunami tyčícími se vysoko k nebesům.

Objevte rozlehlé deštné pralesy, nádhernou přírodu a pestrou krajinu, v níž jsou rozesety vesničky domorodých malgašů. Jejich předci sem připluli na člunech z Indonésie a východní Afriky, a i když rozhodně nemají v životě na růžích ustláno, zdejší pohostinnost a radost ze života by mohla být inspirací i pro nás. Ponořte se do světa místních obyvatel, světa plného magie, tradic a lásky k životu. Pokud milujete svět a jeho nejrozmanitější podoby, jistě si zamilujete i dobrodružný a stále ještě málo objevený Madagaskar.

 

1. den: ODLET Z ČR, PŘÍLET DO ANTANANARIVA

Odlet z Prahy s leteckou společností Air France do Antananariva s přestupem v Paříži. Přílet do malgašské metropole Antananarivo, která se nachází v nadmořské výšce 1276 m.n.m. Transfer do hotelu.

 

2. den: ANTANANARIVO - NÁRODNÍ PARK ANDASIBE

Po snídani se vydáte z hlavního města na východ po silnici, která spojuje Antananarivo s nejdůležitějším malgašským přístavem Toamasinu. Pomalu za sebou necháte  sušší oblast náhorní plošiny a příroda v okolí se bude krásně zelenat. První zastávku si uděláte v parku Peyrieras, který je domovem nádherných chameleonů a exotických motýlů.

Po lehké procházce budete pokračovat v jízdě směrem na východ. Odpoledne dorazíte do NP Andasibe. Po ubytování v hotelu se vydáte s místním průvodcem na večerní prohlídku parku Voimma. Budete mít jedinečnou možnost spatřit živočichy, kteří jsou aktivní za tmy. Zaposloucháte se do tajemných zvuků divočiny a přitom budete sledovat jasně zářivé hvězdy.

 

3. den: NÁRODNÍ PARK ANDASIBE

Vaší další zastávkou bude srdce národního parku Andasibe. Můžete se těšit na několik druhů lemurů, které vám připraví neskutečnou podívanou. Budete také moci spatřit  lemura indri, který je největší svého druhu. Žije převážně v korunách stromů, kde díky svým silným končetinám předvádí až 10 m dlouhé skoky.

Abyste si lemurů užili naplno, vypravíte se na člunech po klidné hladině až na Lemuří ostrov, kde budete ještě blíže těmto primátům v jejich přirozeném prostředí.

Výhodou Madagaskaru je to, že zde nežijí žádná jedovatá zvířata. Nemusíte se tedy ničeho obávat a můžeme v klidu zkoumat všechna zákoutí pralesa.

 

4. den: ANDASIBE - ANTSIRABE

Poznávání východní části ostrova je u konce. Opustíte bujnou tropickou vegetaci a postupně budete po známé silnici RN7 směřovat na jih. Nejdříve vás budou doprovázet rýžová políčka, která postupně doplní charakteristické vesničky kmene Merina. Cestou se zastavíte v pouliční hliníkové slévárně v Ambatolampy, kde místní vyrábějí nádobí a suvenýry. 

Cílem vaší cesty bude koloniální město Antsirabe. Toto lázeňské středisko neustále křižují rikši a vše zde hýří barvami. Chvilku si nebudete jistí, jestli jste opravdu na africkém kontinentu, nebo spíše v některém z koloniálních měst Jižní Ameriky. Pak vás ale na pravou míru uvedou všudypřítomné výkřiky „Mora-Mora“, které naprosto vystihují malgašský přístup k životu. V překladu to znamená něco jako „hlavně žádnou paniku“/“věci se stanou, jak se mají stát“. To je často v kontrastu s naším západním přístupem k životu, ale věřte, že zde je to opravdu nakažlivé.

Přesvědčit se o tom budete moci večer. Zájemci mohou povečeřet u ohně s místními obyvateli a na vlastní kůži poznat jejich přistup k životu.

 

5. den: ANTSIRABE - RANOMAFANA

Ráno si užijete projížďku v rikšách po širokých ulicích centra a poté se vydáte na prohlídku města. Prohlédnete si dílny, v nichž se zpracovávají cenné kameny a minerály. Cestou dále na jih navštívíte typické vesničky kmene Betsileo a jejich trhy.

V městečku Ambositra vás jistě zaujmou řezbářské dílny a budete zde mít prostor pro nákup originálních suvenýrů, které vám vždy připomenou tuto ojedinělou zemi. Pokud čas dovolí, budete moci navštívit některé místní rodiny a ochutnat lokální speciality. Večer příjezd do NP Ranomafana.

 

6. DEN: NÁRODNÍ PARK RANOMAFANA

Národní park Ranomafana je jednou z nejhezčích ukázek toho, co vše může deštný prales nabídnout. Celý den strávíte uvnitř parku a vypravíte se za vzácnými druhy živočichů. Spatříte vzácné druhy lemurů, jako je například lemur zlatý, překrásné chameleony i tropické rostliny. Těšit se můžete také na dravé vodopády a řeku, jež si razí cestu zeleným údolím.

Na tento výlet doporučujeme přibalit sebou nepromokavou bundu, neboť v prostředí tropického pralesa panuje vlhké prostředí.

 

7. den: ABMALAVAO - ANJA RESERVE - TSARANORO VALLEY

Ráno se opět vydáte směrem na jih a cestou se zastavíte v univerzitním městě Fianarantsoa a prohlédnete si jeho centrum. Poté zamíříte do rezervace Anja, kde si prohlédnete unikátní zachovalé přírodní a kulturní bohatství jižního Madagaskaru. Projekt, který o něj pečuje, je organizován přímo místními občany, což jim umožňuje zlepšovat životní podmínky v okolních vesnicích.

Odtud vás potom odvezou terénní džípy až do údolí Tsaranoro v národním parku Andringitra

 

8. den: NÁRODNÍ PARK ANDRINGITRA

Užijete si jeden z vrcholů vašeho madagaskarského dobrodružství. Celý den bude vaše pohledy přitahovat 800 metrů vysoký skalnatý masiv tyčící se nad překrásnou krajinou národního parku Andringitra. Poté, co si vychutnáte výborný oběd, se půjdete projít do údolí, kde se potkáte s místními vesničany a spatříte také lemury kata. Večer se budete moci kochat nezapomenutelným západem slunce a díky noclehu přímo v údolí budou moci ranní ptáčata a milovníci fotografování zastihnout neopakovatelný moment, kdy slunce začne vylézat zpoza druhé nejvyšší hory Madagaskaru Peak Bobby 2 658 m.n.m. a bude naplňovat údolí svými paprsky.

Trasa údolím má několik možností a její délka bude záležet na vašem tempu.

 

9. den: NÁRODNÍ PARK ANDRINGITRA - NÁRODNÍ PARK ISALO

Z jednoho národního parku se vydáte do dalšího. Cesta do NP Isalo vede skrz kamenitou krajinu a savany. Tato náhorní plošina je územím konzervativního kmene Bara věnujícího se především pastevectví. Obživa a tradiční rituály tohoto kmene jsou úzce spjaty s africkým skotem zebu. Pokud zbude dostatek času, navštívíte největší trh se zebu v celé Africe. Odpoledne dorazíte do městečka Ranohira na okraji NP Isalo. Západ slunce nad pouštní krajinou Isala je jedním z nejhezčích, který můžete na ostrově vidět.

 

10. den: NÁRODNÍ PARK ISALO

Čeká vás krátký přesun do národního parku a pak už můžete vyrazit vstříc velkému dobrodružství. Zdejší polopoušť je charakteristická hlubokými kaňony a připomíná tak měsíční krajinu. Spatříte zde také typické hrobky kmene Bara, které jsou vytesané přímo do skal. Teplota se v těchto místech okolo poledne může vyšplhat poměrně vysoko, ale naštěstí se v parku nachází několik oáz, nádherných míst k odpočinku a osvěžujícímu koupání.

Oběd si vychutnáte v tapiovém lese a budete pokračovat směrem k hlubokému kaňonu. Až se dosyta pokocháte pohledem na úžasnou krajinu, vrátíte se zpět do města Ranohira.

S obtížností trasy vám poradí průvodce. Nejkratší trasa má cca 2 hodiny, nejdelší 5 hodin

 

11. den: NP ZOMBITSE - IFATY

Naplněni poznáním vnitrozemí se vypravíte k Mozambickému průlivu, kde si dopřejete zasloužený odpočinek na pobřeží Indického oceánu. Cestou si uděláte krátkou zastávku v NP Zombitse, kde je možné spatřit vzácné druhy ptactva. Budete projíždět skrze tradiční vesničky a obdivovat dekorace na zdobných hrobkách kmene Mahafaly.

Z dálky už pak uvidíte, jak se pomalu blíží oceán, ke kterému dorazíte ve městě Tuleár. tady však vaše cesta nekončí, vydáte se ještě dál při pobřeží do města Ifaty, kde se ubytujete přímo na pláži.

 

12. den: REZERVACE RENIALA A BAOBABY VE SPINY FOREST

Celé dopoledne věnujete návštěvě Spiny forest v rezervaci Reniala. Tento “les” je známý především díky baobabům, které zde rostou, a vy zde budete moci na vlastní oči spatřit tyto velikány z říše stromů.

Odpoledne se vrátíte na pláž, kde si užijete osobní volno a krásy zdejšího pobřeží. 

 

13. - 15. den: VOLNÉ DNY

Volné dny budete moci strávit odpočinkem na pláži. Můžete využít také možnost potápění, šnorchlování, pozorování práce místních rybářů či jen pohodových procházek po okolí

 

16. den: VOLNÝ DEN - PŘELET DO ANTANANARIVA

 Ráno proběhne transfer na letiště, místním přeletem se vrátíte do hlavního města Antananariva. Následovat bude ubytování v hotelu a relax.

 

17. den: PROHLÍDKA ANTANANARIVA

Během dne si prohlédnete hlavní město Antananarivo, dále bývalé sídlo královny a budete mít možnost posledního nákupu suvenýrů. Večer si pak užijete společnou rozlučkovou večeři s živou hudbou v madagaskarském stylu. 

Pozdě večer transfer na letiště. 

 

18. den: ODLET, PŘÍLET DO ČR

Odlet v brzkých ranních hodinách s přestupem v Paříži. Přílet do Prahy. 

 

 

Cena za osobu zahrnuje:

 

 • leteckou dopravu Praha – Antananarivo – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • místní přelet Tulear – Antananarivo včetně všech poplatků
 • 14 nocí se snídaní v 2*/3*/4* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 2 noci v tradičních bungalovech s příslušenstvím v NP Andringitra
 • 5 x oběd
 • 13 x večeře
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • dvě lahve vody na osobu na každý den
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

 

Cena za osobu nezahrnuje:

 

 • pr?i?platek 11 500 Kč za jednolu?z?kovy? pokoj
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 
 • vstupní vízum na Madagaskar splatné na letišti při vstupu do země (cca 35 EUR)

 


 

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 10.

Změna programu vyhrazena.

Změna odletového dne vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o šest měsíců.

ck delf.tr.

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel