Island s lehkou turistikou
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Island - program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přílet v nočních hodinách, přejezd na ubytování.
 • 2. den: návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami.
 • 3. den: pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod mohutného lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTÁ, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1-1,5 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER, vyhaslý kráter GRÁBROK - procházka po vrcholu kráteru (cca 1 hod.).
   
 • 4. den: výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU, vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.
 • 5. den: LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.
 • 6. den: výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.
   
 • 7. den: výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - THINGVELLIR - posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2-3 hod.), GEYSIR - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20?m, GULLFOSS - snad nejkrásnější vodopád Islandu (procházka kolem vodopádu cca1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti.
 • 8. den: prohlídka Reykjavíku - Perlan - vodárna nad městem, místo s výhledem na celý Reykjavík, katedrála HALLGRIMSKIRKJA s prvky čedičových sloupů, hlavní třída Laugavegur, vila Hofdi - místo prvního setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - nejnovější architektonický klenot města, přístav - možnost výletu lodí s pozorováním velryb, v podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní Modrá laguna postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny, přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.
 • 9. den: přílet do Prahy.
 •  
 • Poznámka I: velikost skupiny cca 12-30 účastníků.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 10 000?Kč, transfery z a?na letiště, místní doprava dle programu, 7x nocleh ve 2lůžkových pokojích v turistické chatě (společné sociální zařízení a kuchyňka), v termínu 29.6.-7.7. a 6.7.-14.7. ve 2lůžkových chatkách KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet (cca 100 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
   
 • Příplatky: ubytování v 2lůžkové chatce KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou 4 500 Kč/os. (pouze v termínu 27.7.-4.8. a 3.8.-11.8.), vstup do Modré laguny 2 000 Kč, polopenze (7x snídaně, 6x večeře - snídaňový balíček, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 800 m) 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000?Kč za 315?Kč, do 80 000?Kč za 915?Kč.
 • CK poznáni
Copyright © 2017  VARIETA Travel