Havajské ostrovy
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

 

1.den    Odjezd odpoledne (severní Morava ), večer (Praha) cesta přes ČR, SR
2.den    Transfer přes La Manche. Cesta Anglií kolem Londýna ke Coventry na nocleh.
3.den    Severním Walesem, velkolepé hrady v Conwy a Caernafon. Odpoledne přejezd na ostrov Anglesey, zastávka v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, obci s nejdelším jménem, které se dá přeložit jako „Kostel sv. Marie v roklině bílých lišek poblíž prudkého víru a kostela sv. Tysília z červené jeskyně“. Z Holyheadu plavba do Irska, večer  vylodění v Dublinu. Nocleh.
4.den     Dublin – prohlídka hlavního města Irska. Projdete se po pěší zóně Grafton Street, ukážeme vám katedrálu sv. Patrika, která je postavena na místě, kde patron ostrova křtil první pohany a jako děkan zde působil Jonathan Swift. Dále uvidíte  univerzitu Trinity College, radnici, Národní galerii, hrad,  třídu O´Connell. Odpočinout si můžete v parku Stephens´Green. Vychutnáte si také Temple bar -  rušnou čtvrť hospůdek, kde i přes den  hraje živá hudba.  Exkurse v Jameson Distillery s možností ochutnávky pravé irské whisky. Nocleh.
5.den   Výjezd za megalitickými stavbami: nejvěhlasnější prehistorická svatyně  Newgrange/ Brú na Boine. Pak Hill of Slane, místo, kde sv.Patrik kázal Irům a zapálil velikonoční oheň.  Poté Monasterboice - jeden z nejvýznamnějších klášterních komplexů v Irsku s překrásnými vysokými keltskými kříži. Návrat do Dublinu, exkurse ve světoznámém pivovaru Guinnes s ochutnávkou piva. Nocleh.
6.den     Glendalough - jedno z nejvýznamnějších raně křesťanských míst v Irsku,tzv.„Irské Delfy“, které vyniká svojí nádhernou polohou v ledovcovém údolí v pohoří Wicklow Mountains. V  tzv. „Údolí dvou jezer“  Upper Lake a Lower Lake již v 6.stol. působil  sv. Kevin a rozvinul se  zde  obrovský klášterní komplex.  Poté Kildare, které je srdcem dostihového kraje a centrem chovu irských dostihových koní, návštěva  Irského národního hřebčína a přilehlých japonských zahrad. Pak  Rock of Cashel – vápencová skála s impozantním hradem, kterýje pro svou majestátnost zvaný Panthenon Irska, patří mezi nejdůležitější historické stavby Irska. Nocleh.
7.den    Vyhlídková cesta nejmalebnější oblastí Irska, členitou a pobřežní krajinou Ring of Kerry.  Zastávka v Killarney,známém turistickém středisku stejnojmenného  národního parku. Dále kolem jezera  Lough Leane, podmanivými scenériemi  kolem hradů, majáků, výhled na ostrov Valentia Island. Zastávka na vyhlídce Lady´s View,s nádherným výhledem na Killarneyská jezera.  Návrat do Limericku  na nocleh.
8.den   Cesta na západní pobřeží. Fascinující  Mohérové  útesy - nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy. Procházkakolem útesů odkud se otvírají nezapomenutelné pohledy na oceán. Kolem poledne přejezd bizarní drsnou krasovou krajinou Burren , unikátní přírodní oblastí vápencové náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin; zde menhiry, dolomeny a starověké hroby pamatují dobu před 5000 lety.Zastávka u Dysert O´Dea, středověkého bojiště, u hradu Bunratty. Přejezd přes Tipperary, Cahir a Waterford do Rosslare. Večerní plavba do Walesu.
9.den   Přejezd jihem Walesu do Anglie, kolem Londýna do Doveru, transfer přes La Manche. Nocleh u Calais.
10.den   Přes Belgií, Německo do ČR.
 

 

Ceny Last minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
241 2   (Po) 22.8.2022 - (St) 31.8.2022 17.980 Kč 19.990 Kč Doprava Autobus

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v hotelu**-***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • trajekty a transfery přes Irské moře i La Manche
  • průvodce
  • pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • rezervace míst v autokaru za poplatek 200 Kč
     
           

 

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov

Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov

Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

22.8.2022 31.8.2022 od 17980 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel